Kiaulpienė – tai nieko nekainuojanti priemonė sveikatai gerinti.
Dauguma mano, kad kiaulpienė – visiškai nenaudinga piktžolė, kuri tik suteikia aibę rūpesčių sodininkams ir kurią reikia negailestingai naikinti.
Jei Jus kamuoja:
GASTRITAS, CUKRINIS DIABETAS, KARPOS, NERIMO ATSIRADIMAS, KEPENŲ PROBLEMOS, NEURASTENIJA, TULŽIES PŪSLĖS UŽDEGIMAS, REUMATAS, GELEŽIES STOKOS MAŽAKRAUJYSTĖ – Jums padės kiaulpienė.
1 valgomąjį šaukštą susmulkintų kiaulpienės lapų užpilti stikline degtinės arba spiritu, palaukti 2 savaites ir perkošti. Gerti 3 kartus per dieną po 30 lašų prieš valgį 2-3 savaites.
Kol dar žydi pienės, prisirinkite jų žiedų. Geriausia rinkti pievose toliau nuo kelių ir automobilių išmetamųjų dujų. Žiedus supjaustykite į dalis ir užšaldykite šaldiklyje. Rudenį ar žiemą, kai jau senai net iš tolo nebus geltonųjų saulės žiedų laukuose, arbatinuke galėsite užplikyti šaldytus pienių žiedus. Tokia arbata paskatins virškinimą, pagerins tulžies ir kepenų veiklą.
gydo daug ligų, tame tarpe ir radikulitą. Pavasarį surinkti kiaulpienių žiedus, smulkiai supjaustyti ir užpildyti indą 1/3, tada užpildyti degtine arba spiritu iki indo viršaus (šiam atveju geriausiai tiktų stiklinis indas tamsiu stiklu). Leisti nusistovėti dvi savaites tamsioje vietoje, bet ne šaldytuve.
Efektinga priemonė žiemos metu padedanti šeimai gydytis nuo anginos, gripo ir peršalimo ligų:
500 vnt. žydinčių pienių žiedų: sluoksnis žiedų – sluoksnis cukraus, sluoksnis žiedų – sluoksnis cukraus ir t.t. iki stiklainio viršaus (cukrų apiberiame taip, kad nebūtų matyti galvučių). Paruoštą kiekį sandariai uždarome (kitaip išnyksta ypatingas subtilus aromatas, kurį išskiria žiedai) ir laikome dvi savaites saulėje.
sergant ateroskleroze ir norint sumažinti cholesterino kiekį kraujyje patariama gerti kiaulpienių šaknų miltelius. Miltelius gerkite su vandeniu po 2 gramus 3 kartus per dieną pusę valandos prieš valgį.
(ypač patinka vaikams) – 400 vnt. kiaulpienių žiedų užpilkite 2 litrais vandens, 15 minučių pavirkite ant silpnos ugnies, uždenkite ir palikite per naktį. Ryte nukoškite, tirščius nuspauskite, įdėkite 2 kg cukraus, pavirkite 1 valandą ant silpnos ugnies, po to įdėkite dvi sutarkuotas citrinas ir viską gerai išmaišykite. Kosint gerkite šių vaistų po 1 šaukštą 4-5 kartus per dieną. Sirupą galima naudoti ištisus metus, iki kito pavasario.
iš lapų, žiedų, kotelių – išspausti sultis, supilti į buteliuką ir laikyti šaldytuve galima tik savaitę laiko. Patariama gerti po vieną valgomąjį šaukštą 3 kartus per dieną (galima įpilti truputį degtinės, tada galima išlaikyti ilgiau). Patariama naudoti gerinant kepenų veiklą, didinant tulžies išsiskyrimą bei spartinant jos nutekėjimą į dvylikapirštę žarną. Taip pat patariama naudoti didinant skrandžio sulčių išsiskyrimą ir gerinant virškinimą, skatinant medžiagų apykaitą. Pienių sultys skatina virškinimą, gerina apetitą, miegą, normalizuoja kraujospūdį, stiprina žmogaus organizmą. Efektyvi priemonė nuo skorbuto, sergant mažakraujyste ir avitaminoze. (Sultis galima užšaldyti ledo maišeliuose ir naudoti visus metus).
tai veiksmingiausias būdas iš visų. Kasos uždegimas sunkiai pasiduoda gydymui, o šitaip gydantis yra reali galimybė visai pasveikti.
Pienės lapų antpilas sustiprins plaukus:
1 valgomąjį šaukštą smulkintų pienės lapų užpilkite stikline virinto vandens, palikite pusvalandžiui kad nusistovėtų. Šia namine priemone įtrinkite plaukų šaknis.
Kiaulpienės žiedų tinktūra:
Surinkite žydinčių kiaulpienių galvutes, užpildyti jomis puse stiklinio indo (galima ir visą indą užpildyti kiaulpienių žiedais) – tik nereikia labai suspausti. Tada iki viršaus užpilkite gera degtine (ne mažiau 50 laipsnių stiprumo). Leisti nusistovėti tamsioje, vėsioje vietoje 12 dienų – pastoviai sujudinant. Nukošti ir žiedelius nuspausti.
Naudojimas: rekomenduojama tepti šia tinktūra skaudamus sąnarius apie 5 minutes, o po to įtrinti suteptas vietas iki pajusite peršėjimą. Įtrintas vietas apsukti lininiu audiniu ir apsukus šiltai palikti nakčiai.
Ši tinktūra gali būti naudojama podagros, reumatizmo, osteochondrozės, raumenų skausmo gydymui.
Receptas:
400 gramų kiaulpienės žiedų užpilti 1 litru 50 laipsnių degtine. Leisti nusistovėti sausoje, tamsioje vietoje 30 dienų – pastoviai sujudinant. Nukošti, nuspausti žiedus. Patariama tinktūra įtrinti skaudamus sąnarius, šiltai aprišti ir palikti nakčiai.
Kaip teigia liaudies medicina, ši tinktūra veikia kaip balinanti priemonė – strazdanoms ir pigmentinėms dėmėms išbalinti.
Receptas:
Stiklainį prigrūskite šviežių kiaulpienių žiedų, apsemtinai užpilkite degtine ir 2 savaites laikykite tamsiai, pajudinant, galiausiai nukoškite, žiedus nuspauskite. Antpilu patariama trinti, kai vargina venų uždegimas. Išmėginta, gerai padedanti priemonė.
Kiaulpienių sėklos – pienės pūkeliai, kaip teigia liaudies medicina, gali padėti kojų kauliukams gydyti. Reikia juos surinkti į stiklinį indą, užpilti amoniaku ir leisti nusistovėti 21 dieną. Turi gautis juodas – juodas skystis, kuriuo ir patariama tepti gydant kojų kauliukus.
Šviežios lapų ir žiedų sultys rekomenduojamos vartoti nuo aterosklerozės. Jauni kiaulpienių lapai stiprina vidaus sekrecijos liaukų veiklą, reguliuoja virškinimą, gerina medžiagų apykaitą ir mažina susikaupusių riebalų kiekį. Todėl labai verta jų prisirinkti žiemai.