KEDRO RIEŠUTŲ TINKTŪRA LIAUDIES MEDICINOJE
SKARANDŽIO IR VIRŠKINAMOJO TRAKTO LIGOS, GASTRITAS,ODOS LIGOS, NUDEGIMAI, ŽAIZDELIŲ, ĮTRŪKIMŲ IR OPELIŲ ANT ODOS PAVIRŠIAUS APDOROJIMAS, GLEIVINĖS UŽDEGIMAI, SĄNARIŲ UŽDEGIMAI, SUTRENKIMAI, IMUNINĖ SISTEMA, NEMIGA, PADIDINTAS KRAUJOSPŪDIS, BRONCHITAS.
Kedro riešutų branduoliukai turtingi vitaminais: A, B, C, D, E, P ir tam tikra dalis jų pasilieka ruošiamose tinktūrose, pasižyminčiomis dar ir svarbiomis mineralinėmis medžiagomis (fosforu, magniu, kaliu, cinku, geležimi, boru, alavu, molibdenu, kreminiu, jodu, nikeliu), naudingomis amino rūgštimis, antioksidacinėmis ir terapinėmis savybėmis žmogaus organizmui.
Sergant skrandžio ir virškinamojo trakto ligomis, gastritu
Rekomenduojama gerti kedro riešutų tinktūrą po 20 lašų į valgomąjį šaukštą šilto vandens, pavalgius pusryčius, pietus ir vakarienę. Diagnozavus skrandžio ar žarnyno gleivinių eroziją ir opaligę, kedro riešutų tinktūrą – dėl jos švelnaus veikimo į virškinamojo trakto organus, kaip teigia liaudies medicina, galima vartoti.
Kedro riešutų tinktūra rekomenduojama odos ligų gydymui
Patariama vartoti ne tik, kaip geriamą preparatą, bet ir išoriškai panaudoti aplikacijoms, pavilgams, kompresams, įpurškimams. Išorinė tinka esant 1-ojo laipsnio nudegimų, žaizdelių, įtrūkimų ir opelių ant odos paviršiaus apdorojimui, visų organų gleivinės uždegimų slopinimui, sąnarių uždegimo ar sutrenkimo skausmui nuraminti.
Pagal liaudies mediciną, kedro riešutų tinktūra viena iš geriausių imuninei sistemai atstatyti ir sustiprinti. Patariama ja pasinaudoti gripo epidemijos laikotarpiu, persirgus ilgalaikėmis, sunkiomis infekcinėmis ligomis, reabilitacijos periode po atliktos operacijos. Tinktūra – tonizuojanti, suteikianti žvalumo ir pasitikėjimo savo jėgomis.
Kiekvienam besikamuojančiam nemiga, su pastoviai iškylančiais stresais negatyvių faktorių fone, pastoviai besikartojant infekciniams susirgimams, kedro riešutų tinktūra rekomenduojama sveikatos ir nusilpusios energijos, jėgų atstatymui.
Kedro riešutų tinktūra, reguliariai ją vartojant, patikimas sąjungininkas padedantis išsivaduoti nuo susikaupusių druskų ir dėl to keliamų skausmų sąnariuose, gana ženkliai sumažina reumato, podagros, artrito keliamus nemalonius simptomus, slopindama jų paūmėjimus.
Kedro riešutų tinktūra paruošta geros degtinės pagrindu, įtakoja kraujotaką, normalizuodama kraujospūdį. Yra atvejų, kai tinktūros vartojimas padėjo išgydyti kai kurias akių ligas, dalinai atstatyti klausos ir regėjimo funkciją.
Kedro riešutų tinktūra limfą ir kraują valo nuo toksinų poveikio. Reguliariai ją vartojant, vyksta spartesnis naujų ląstelių atstatymas organizmo ląstelių metabolizmo (kaitos) ir regeneracijos procesuose, pozityviai veikia visą organizmą.
Žinomi klinikiniai atvejai, kada su kedro riešutų tinktūra pavyko sustabdyti onkologinius susirgimus ir visiškai likviduoti gerybinę miomą gimdoje be chirurgijos.
Liaudies medicinos žinovai siūlo vartoti kedro riešutų arba jų branduoliukų tinktūras profilaktikai, pagal aprašytus receptus, avitaminozės problemoms įveikti pavasario ir rudens sezonais.
Profilaktikai tinktūrą patariama vartoti 1-2 mėnesius ir po 30 dienų pertraukos gydymo kursą galima pakartoti. Tinktūra rekomenduojam gerti po 1 arbatinį šaukštelį su 1/4 stiklinės kambario temperatūros virinto vandens. Vartoti patariama 3 kartus per dieną, geriausia prieš valgį.
Kedro riešutų branduoliukų tinktūra
Į stiklainį suberti 40 gramų išgliaudytų riešutų branduolių. Užpilti 0,5 litro geros degtinės. Sandariai uždengtą, laikyti 40 parų tamsioje, vėsioje vietoje pastoviai sujudinant. Po 40 parų tinktūrą nukošti.
Kedro neišgliaudytų riešutų tinktūra
500 gramų riešutų užpilti 0,5 litro 50 laipsnių degtine. Po 25-30 dienų išimti keletą riešutėlių, juos išlukštenti. Tinktūra bus paruošta vartojimui tik tuomet, jeigu išlukštentuose riešutuose, neaptiksite branduoliukų – tik tada tinktūra būna galutinai paruošta. Nukošti.
Išgliaudytų kedro riešutų kevalai
Jie turi vitaminų ir mineralų, tačiau vaistingumas šios tinktūros ne toks kaip kedro riešutų branduolių ar neišgliaudytų riešutų tinktūrų.
Kevalų tinktūra patariama pasinaudoti įtrynimams pasiligojusių sąnarių, „laužomų“ podagros, reumato, skaudant bendrai viso kūno skaidulas, kokios nors virusinės ligos atvejais, normalizuoti kraujospūdį. Tinka ji ir gėrimui, nes palankiai veikia skrandį ir virškinimo organus, pagerinama žarnyno peristaltika, bet vis tik daug efektyvesnės anksčiau aprašytos kedro riešutų tinktūros.
Kedro riešutėlių kevalų tinktūra
1,5 stiklinės nuplautų ir nusausintų kevalų, sudėti į atitinkamos talpos stiklainį, užpilti 0,5 litro geros degtinės. Kevalus užpylus degtine, stiklainį sandariai uždengti ir stipriai supurtyti. Laikyti tamsioje, vėsioje vietoje10 parų. Pastoviai sujudinti. Nukošti, supilti į tamsaus, stiklo butelius. Tinktūrą gerti rekomenduojama po 1 valgomąjį šaukštą 3 kartus per dieną. Priklausomai nuo ligos, gydymas gali užtrukti 40-60 dienų.
PATARIMAS
Gydymosi laikotarpiu tinktūras rekomenduojama vartoti atskiestas vandeniu arba įsipilti į arbatą, tačiau ne į karštą.
PERSPĖJIMAI!!!
Draudžiama vartoti kedro riešutų tinktūras nėščioms, maitinančioms kūdikius, vaikams iki 12 metų.
Asmenims su alerginiu sindromu, sergantiems rimtomis inkstų ir kepenų ligomis kedro riešutų tinktūrų vartojimas atneš daugiau bėdos negu naudos.