Raudonieji aitrieji pipirai sunaikina 75 proc. žalingųjų bakterijų, o malti juodieji pipirai – tik 25 proc. Termiškai apdorotas aštrusis pipiras tokiomis savybėmis jau nepasižymi – sunaikinami beveik visi fermentai. Juose esančios medžiagos skystina kraują ir apsaugo nuo trombozės, galvos skausmo, galūnių tirpimo, silpnumo. Raudonuosiuose pipiruose yra labai daug karotino (provitamino A), pagerinančio regėjimą, ląstelių gyvybingumą ir vitamino B6 bei vitamino C, iš mikroelementų juose daugiausia cinko ir silicio. Šie pipirai padeda šalinti migrenos skausmą. Kraujo krešulių prevencija – valo arterijas ir kraujagysles, užtikrina gerą kraujotaką, gydo psoriazę, stipriai sumažina simptomus. Spartina medžiagų apykaitą – taip pat mažina alkio lygį ir stabilizuoja cukraus kiekį kraujyje. Australijos mokslininkai išsiaiškino, kad aitrieji pipirai maiste mažina cukraus kiekį kraujyje. Geras vitamino A šaltinis – 2 arbatiniuose šaukšteliuose yra vitamino A rekomenduojama paros norma. Pasižymi priešvėžiniu poveikiu – stabdo vėžinių ląstelių vystymąsi ir jų transformaciją į aršesnes formas. Pasižymi priešgrybelinėmis savybėmis – jie naikina patogeninius grybelius mūsų organizme.

Raudonasis aitrusis pipiras turi unikalias savybes, kurių neturi nė vienas vaistas – išplečia kraujagysles kai jos susiaurėjusios ir susiaurina kai jos išsiplėtusios- daro būtent tai ko reikia organizmui duotuoju metu.

Aitrusis pipiras skatina medžiagų apykaitos procesus organizme, gerina imunitetą, gerina apetitą ir aktyvina virškinimą, slopina bakterijas, kurios sukelia gastritą ir opas. Gerina kraujagyslių sienelių elastingumą, todėl naudingi širdies ir kraujagyslių ligų profilaktikai. Aitriuosiuose pipiruose yra daug vitamino P, kuris stiprina kraujagysles, skatina širdies ir kraujagyslių darbą, apsaugo nuo aterosklerozės. Stiprina imuninę sistemą ir susidoroja su peršalimo ligomis, ypač sloga ir sausu kosuliu.

Aštrus pipiras yra puikus tonikas. Jo naudojimas pašalina lėtinio nuovargio sindromą, neutralizuoja streso padarinius, mažina kitokio pobūdžio skausmus, mažina nuovargį ir gerina nuotaiką.

KAVA SU RAUDONUOJU AITRIUOJU PIPIRU

Toks gėrimas gali padėti susidoroti su mieguistumu, depresija ar nuovargiu. Naudojama kaip natūralus energetikas, taip pat organizmo jėgoms atstatyti po ligos. Aitriojo pipiro miltelių į puodelį kavos dedama ant peilio galiuko (trečdalis arbatinio šaukštelio). Pagal skonį galima pridėti pieno ir grietinėlės.

Spiritas

Raudonųjų aitriųjų pipirų ankštis reikia gerai susmulkinti ir santykiu 1:10 užpilti 90% spiritu. Leisti prisitraukti tamsioje, vėsioje vietoje 7 dienas. Kasdien pakratyti. Nukošti.

Degtinė

7 dalys susmulkintų aitriųjų pipirų +1 dalis 50 laipsnių degtinės. Leisti prisitraukti tamsioje, vėsioje vietoje 21 dieną. Kasdien sujudinti. Nukošti.

AITRIŲJŲ PIPIRŲ MILTELIAI

Sudžiovintas ankštis sumalti kavos malūnėlyje -kartu su sėklomis ir pertvaromis.

AITRIŲJŲ PIPIRŲ TINKTŪRA

Pipirų ankštis sumalkite kartu su sėklomis ir pertvaromis (nereikia susmulkinti į miltelius), sudėkite į stiklinį indą ir užpilkite 90% alkoholiu santykiu 1:10. Leisti prisitraukti 7-10 dienų tamsioje, vėsioje vietoje. Nukošti. Supilstyti į butelius, sandariai užkimšti.

AITRIŲJŲ PIPIRŲ ALIEJUS

Aitriosios paprikos miltelius užpilkite bet kokiu nerafinuotu augaliniu aliejumi: alyvuogių, sėmenų, kukurūzų, santykiu 1:10. Arba 50 gramų miltelių 0,5 litro aliejaus, sumaišykite ir pakaitinkite (nestipriai) vieną valandą vandens vonelėje. Šį aliejų šaldytuve galima laikyti iki vienerių metų.

TEPALAS SU AITRIAISIAIS PIPIRAIS

Taukai: kiaulienos, žąsų.

100 gramų ištirpintų riebalų (taukų) +10 gramų pipirų miltelių, gerai išmaišykite ir 1 valandai įdėkite į vandens vonią, retkarčiais pamaišydami. Paruošę supilkite į švarų stiklinį indą, atvėsinkite. Laikyti šaldytuve iki dvejų metų.

ŠIRDIES LIGOS

Patariama aitriojo pipiro tinktūrą supilti į buteliuką su pipete, nešiotis kišenėje – širdies ligoniams ir naudoti vietoj nitroglicerino.

NEPAKANKAMA GALŪNIŲ KRAUJOTAKA

Karštas vanduo + susmulkinti aštrūs raudonieji pipirai dubenyje – dosniai – palaikykite įmerkę kojas į dubenį su šiuo aitriųjų pipirų tirpalu- kol atšals.

ONKOLOGIJA

Aitriųjų raudonųjų pipirų tinktūros rekomenduojama vartoti po 0,3–1 ml per dieną.

Patariama 1/2-1 arbatinį šaukštelį pipiro miltelių užpilti stikline šalto vandens, išmaišyti ir palikti 10 minučių prisitraukti. Arbatinį šaukštelį šio tirpalo reikia sumaišyti su vandeniu ir patariama gerti tris – keturis kartus per dieną.

Patariama naudoti onkologinių ligų profilaktikai ir gydymui – 5 gramai aitriojo pipiro sausų miltelių užpilti 210 ml atvėsinto virinto vandens ir palaikyti apie 20 minučių. Gautas tirpalas rekomenduojamas  naudoti tris kartus per dieną – po 1 desertinį šaukštą, įpylus jį į vandenį.

VIRŠKINAMASIS TRAKTAS

Kraujavimą iš virškinamojo trakto patariama gydyti tokiu būdu: arbatinį arba valgomąjį šaukštą aštriųjų pipirų užpila stikline karšto vandens, išmaišo ir išgeria vienu iš karto.

VIRŠKINIMO SUTRIKIMAI

Spiritinis aitriųjų pipirų antpilas stimuliuoja skrandžio sulčių išsiskyrimą, naikina žalingas bakterijas, todėl juo patariama gydyti ūmias skrandžio ir žarnyno ligas.

30 gramų susmulkintų aitriųjų pipirų ankščių +1 stiklinė spirito arba 50 laipsnių degtinės. Leisti dvi savaites nusistovėti, kasdien pajudinant. Nukoškite ir tirščius nuspauskite. Gerti patariama po 10-20 lašų 2-3 kartus per dieną prieš valgį.

AUKŠTAS KRAUJO SPAUDIMAS

Aštrieji pipirai – galingas, kraujagysles plečiantis preparatas. Aštrių pipirų sultys mažina kraujospūdį ir pagerina savijautą stenokardijos priepuolio metu. Kai norima normalizuoti padidėjusį kraujo spaudimą, užtenka vandenyje ištirpinti žiupsnelį pipirų miltelių.

PERŠALIMAS

Pipirų tinktūra (vidiniam naudojimui): 1:10 – 90% alkoholio. Leisti prisitraukti tamsioje, vėsioje vietoje 14 dienų. Nukošti. Patariama gerti 15 minučių prieš valgį – 10-15 lašų atskiedžiant į 50 ml vandens.

Paimkite nedidelę susmulkintą aitriojo pipiro ankštį ir užpilkite stikline šilto pieno. Mišinį užvirinkite ir nukelkite nuo ugnies, leiskite prisitraukti 1 valandą. Iš pieno išimkite pipirus. Patariama išgerkite šilto pieno, jei reikia jį praskieskite, atsigulkite į lovą ir apsiklokite šilta antklode.

Medų ir sumaltus aštriuosius pipirus sumaišome lygiomis dalimis ir patariama naudoti po 1 arbatinį šaukštelį 3-4 kartus per dieną. Užgerti patariama tik vandeniu. Tai gali sumažins temperatūrą ir palengvinti skreplių išsiskyrimą.

SLOGA

Patariama apvynioti pėdas pipirų tinktūroje suvilgyta marle, užsimauti vilnones kojines ir eiti miegoti.

ATSIKOSĖJIMAS IR KARŠČIAVIMO MAŽINIMUI

Sumaltą aitriąją papriką sumaišykite su medumi santykiu 1:1. Valgyti patariama po 1 arbatinį šaukštelį su pienu – kartoti rekomenduojama kelis kartus per dieną.

TEMPERATŪRA

Norint sumažinti kūno temperatūrą, aitriųjų pipirų milteliai sumaišomi su medumi santykiu 1:1. Patariama naudoti tris kartus per dieną po 1 arbatinį šaukštelį.

BRONCHITAS IR KVĖPAVIMO LIGOS

Kaip šildanti priemonė puikiai tinka pipirų tepalas ar aliejus. Rekomenduojama prieš miegą sutepti juo krūtinę, vengdami tos vietos, kur yra širdis. Turėtumėte jausti šiltą šilumą ir lengvą deginimo pojūtį. Po to apsirenkite ką nors šilto ir eikite miegoti. Kartokite procedūrą kiekvieną vakarą iki visiško pasveikimo.

Faringitas, tonzilitas ir kiti gerklės uždegimai

4 arbatiniai šaukšteliai medaus +4 arbatiniai šaukšteliai vandens +0,5 arbatinio šaukštelio aitriojo pipiro miltelių. Kruopščiai išmaišykite. Patariama naudoti po 1 arbatinį šaukštelį 2 kartus per dieną.

Enterokolitas, bakterinė dizenterija, taip pat nuo viduriavimo.

30 gramų susmulkintų aitriųjų pipirų +100 ml 70% degtinės. Leisti prisitraukti tamsioje vietoje 20 dienų. Kasdien gerai sujudinti. Gerti rekomenduojama po 15 ml 3 kartus per dieną.

BAKTERIJA helicobacter pylori

Aitrieji pipirai puikiai naikina kenksmingus ir puvimo mikroorganizmus, įskaitant ir liūdnai pagarsėjusią bakteriją helicobacter pylori – gastrito ir skrandžio opų kaltininkę. Laiko patikrintas liaudiškas receptas paprastas: pusę arbatinio šaukštelio maltų raudonųjų pipirų užpilkite litru verdančio vandens, palikite visiškai atvėsti. Gerti patariama po arbatinį šaukštelį 30 minučių prieš valgį.

Alkoholinė aitriųjų pipirų tinktūra veikia taip pat:

2–3 smulkiai pjaustytų aitriųjų raudonųjų pipirų ankštys +1 stiklinė 50 laipsnių degtinės. Leisti prisitraukti tamsioje vietoje 14 dienų. Kasdien sujudinti. Nukošti. Gerti patariama po arbatinį šaukštelį 30 minučių prieš valgį.

PLAUKAI

Plaukų kaukės, pagamintos iš augalinių aliejų, pridedant aitriųjų raudonųjų pipirų, gerai stimuliuoja galvos odos kraujotaką, stiprina plaukų šaknis. Tai puiki priemonė tiems, kurie kenčia nuo trapių plaukų, nagų plokštelės silpnumo. Tai gali padėti atkurti ir sustiprinti plaukus bei nagus.

Jų veikimas paprastas: alkoholis ir aitriosios paprikos „įkaitina“ odą, sukelia kraujo veržimasi į plaukų šaknis ir jas „pabudina“. O plaukai dėl papildomo deguonies ir maistinių medžiagų tiekimo pagreitina jų augimą iki 3-4 cm per mėnesį, tampa storesni ir stipresni.

Kitų komponentų pridėjimas prie kaukių sudėties suteikia plaukams papildomos mitybos. Patariama sumaišyti lygiomis dalimis pipirų tinktūros ir bet kokio natūralaus kosmetinio aliejaus (varnalėšų, migdolų, alyvuogių).

Tinktūra

 2-3 susmulkintų raudonųjų pipirų ankščių +200 ml konjako arba 50 laipsnių degtinės ir tamsaus stiklo indo. Susmulkinkite pipirus, sudėkite į butelį ir užpilkite turimu alkoholiu. Leiskite prisitraukti šaltoje vietoje 7 dienas, kasdien papurtykite. Nukošti.

Taip paruoštą tinktūrą rekomenduojama sumaišyti su aliejais ar kitomis medžiagomis.

Su varnalėšų aliejumi

Stenkitės šią kaukę daryti ne dažniau kaip 1 kartą per savaitę.

1 arbatinis šaukštelis raudonųjų pipirų tinktūros +2 valgomieji šaukštai varnalėšų aliejaus. Gerai sumaišykite. Teptuku ar šukomis užtepkite ant plaukų šaknų, padarykite lengvą galvos masažą, kad pasiskirstytų tolygiai. Palaukite šiek tiek ir nuplaukite vandeniu.

Su pienu ar grietinėle

Receptas tinka storiems ir retiems plaukams.

1 arbatinis šaukštelis aitriosios paprikos tinktūros +2 valgomieji šaukštai riebios grietinėlės +100 ml pieno. Gerai sumaišykite. Gautą turinį užtepkite ant galvos odos. Palikite kuriam laikui. Nuplaukite vandeniu ir išplaukite plaukus.

Plaukų slinkimas

Raudonųjų pipirų tinktūra gali padėti atsikratyti seborėjos ir pleiskanų, taip pat pagerinti plaukų augimą ir sustabdyti jų slinkimą.

Kovai su nuplikimu vandeniu praskiesta pipirų tinktūra įtrinama į galvos plaukų šaknis. Tai suaktyvina kraujo tekėjimą ir skatina plaukų šaknų augimą. Tokias procedūras patariama daryti du kartus per savaitę. Laikyti patariam 20 minučių.

SĄNARIAI

50 gramų aitriosios paprikos smulkiai supjaustykite peiliu ir suberkite gabalėlius į stiklinį indą, kurį galima uždaryti dangteliu. Susmulkintą masę užpilti degtine arba spiritu, prieš tai atskiestu vandeniu, pakanka 200 ml. Uždarykite indą dangteliu ir padėkite ten, kur neprasiskverbia saulės spinduliai. Leisti prisitraukti – kasdien sujudinant – 21 dieną. Nukoškite. Rekomenduojama šia tinktūra įtrinti skaudamus sąnarius.

Prieš įtrinant sąnarius tinktūra -rekomenduojama atskiesti alyvuogių aliejumi santykiu 1:2. Tepama ant skaudamų sąnarių. Lengvais masažo judesiais įtrinama į odą ir apvyniojama šiltu vilnoniu daiktu. Jei pasijaučia stiprus deginimo pojūtis ar kiti simptomus – būtina nuimti ir nuplauti odą šiltu vandeniu.

NUGAROS, SĄNARIŲ SKAUSMAI

Pipirų tepalu patariama daryti įtrynimus bent savaitę, o esant sąnarių skausmams – 1-2 mėnesius, priklausomai nuo ligos sunkumo.

ARTRITAS, PODAGRA

Susmulkintą aitriąją papriką užpilkite degtine santykiu 1:5. Leiskite prisitraukti tamsioje, vėsioje vietoje 7 dienas, kasdien sujudinti. Nukošti. Rekomenduojama šia tinktūra  tris kartus per dieną įtrinti skaudamus sąnarius.

ARTRITAS, REUMATAS

2 aitrieji pipirai +300 ml augalinis aliejus. Ankštys susmulkinamos ir užpilamos aliejumi. Tamsioje, vėsioje vietoje leisti prisitraukti 14 dienų. Laikas nuo laiko- pajudinti. Nukošti. Laikoma šaldytuve. Patariama daryti skaudamų vietų įtrynimus.

RADIKULITAS

1,5 stiklinės amoniako +2 susmulkinti aitrieji pipirai. Leisti prisitraukti tamsioje, vėsioje vietoje 14 dienų. Kasdien sujudinti. Nukošti. Rekomenduojama įtrinti skaudamą vietą.

VYRAMS

Šiuolaikiniai tyrimai parodė, kad aitriosios paprikos iš tikrųjų yra natūralus afrodiziakas: padidėja kraujo tekėjimas į dubens organus, todėl padidėja vyrų potencija.

Norint padidinti vyrišką galią, patariama: lygiomis dalimis sumaišyti aštrių raudonųjų pipirų miltelius ir cukrų, o po to pusę arbatinio šaukštelio šio mišinio ištirpinti stiklinėje pieno. Toks gėrimas itin greitai ir efektyviai veikia potenciją ir bendrą organizmo tonusą. Ilgalaikiam poveikiui rekomenduojamas savaitinis tokio gydymo kursas. Jei pipirus vartojate nurodytomis dozėmis – į lytinius organus priteka daugiau kraujo. Jei naudosite dideles aitriosios paprikos dozes, tai turės priešingą efektą – potencija susilpnės.

MĖNESINIŲ VĖLAVIMAS

1 stiklinė degtinės +30 gramai malto aitriojo pipiro. Leisti prisitraukti tamsioje, vėsioje vietoje 14 dienų. Pastoviai sujudinti. Patariama gerti po 10 lašų 3 kartus per dieną.

KULNO PENTINAS (gaidžio pentinas)

Liaudies medicina teigia, kad norint atsikratyti kulno skausmo reikia pritvirtinti (pleistru ar bintu) prie jo žiupsnelį pipirų. Naudoti rekomenduojama iki tol – kol visiškai išnyks skausmas.

LĖTINIS NUOVARGIS

1 stiklinė 50 laipsnių degtinės +25 gramai maltų aitriųjų pipirų. Patariama gerti po 10 lašų valgio metu.

ANKSTYVAS SENĖJIMAS

1 arbatinis šaukštelis aitriosios paprikos +200 gramų medaus +500 ml alyvuogių aliejaus. Gerai sumaišyti. Gerti patariama po vieną valgomąjį šaukštą 4-5 kartus per dieną. Po trijų mėnesių kursą galima pakartoti.

SVORIO MAŽINIMAS

1 arbatinis šaukštelis aitriojo pipiro miltelių +1 stiklinė verdančio vandens.

1 dalį smulkiai supjaustytų raudonųjų aitriųjų pipirų užpilkite 5 dalimis degtinės. Leisti prisitraukti tamsioje, vėsioje vietoje 21 dieną. Kasdien sujudinti. Tiek antpilą, tiek tinktūrą patariama gerti vienodai: vienas arbatinis šaukštelis 30 minučių prieš valgį, užgeriant vandeniu.

PERSPĖJIMAS

Aitriuosius pipirus draudžiama valgyti sergant skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opalige, lėtiniu hepatitu ir cholecistitu, kolitu, sergantiems gastritu ar opa; rėmuo; sergantiems krūtinės angina arba aritmija; sergantys inkstų arba kepenų liga; moterims menstruacijų metu (pipirai didina skausmą).

Kad nepakenktumėte sau, geriau laikytis saiko.

Ligų nusilpę organai gali tiesiog neįsisavinti raudonųjų pipirų. Tai ypač aktualu tiems, kurie serga skrandžio opalige, lėtinėmis ir ūminėmis kepenų, virškinamojo trakto ligomis, uždegiminiais šlapimo pūslės ar inkstų procesais.

Nors pipirai veiksmingai naudojami gydant šias ligas, kiekvienas atvejis turi būti vertinamas individualiai ir labai atsargiai. Geriau pradėti nuo labai mažų dozių ir atidžiai stebėti organizmo pokyčius. Kad nepersistengtumėte, rekomenduojama ne iš karto pradėti nuo šviežių ankščių, o naudoti maltus raudonuosius pipirus: jie veikia švelniau.

Parašykite komentarą