Drebulės lapai liaudies medicinoje gali būti naudojami ruošiant įvairius vaistus, turinčius antimikrobinių, priešuždegiminių, karščiavimą mažinančių ir kitų naudingų savybių.
Drebulės žydi gana anksti, būtent nuo kovo iki balandžio mėnesio (prieš pasirodant lapams).
Vaistiniams tikslams skirti drebulės lapai turi būti jauni, dar nesukietėję. Drebulės lapai renkami gegužę – birželį, jauni ūgliai gegužės arba birželio pradžioje.
Pirmiausia jie džiovinami pavėsyje, gerai vėdinamoje vietoje, vėliau džiovyklėje 50-60˚C temperatūroje. Gatavos žaliavos tinkamumo laikas yra 3 metai.
Drebulės lapuose yra vitaminų C ir P, jie taip pat turi priešuždegiminių savybių.
Kuo naudinga drebulė?
Joje yra salicino. Tai biologiškai aktyvi medžiaga, kurios savybės panašios į aspiriną.
Pavyzdžiui, pora stiklinių drebulės arbatos gali sumažinti aukštą karščiavimą. Drebulės lapų naudojimas arbatai sustiprina jos antioksidacines ir priešuždegimines savybes.
Tyrimai taip pat parodė gerą kraują skystinantį poveikį geriant drebulės arbatą.
Taip pat drebulės žievė ir drebulės pumpurai yra naudojami liaudies medicinoje.
Drebulės lapų nuoviras:
1 valgomasis šaukštas susmulkintų drebulės lapų + 1 stiklinė verdančio vandens. 1 valandą pavirti ant nestiprios ugnies. Nukošti. Gerti patariama po 1-2 valgomuosius šaukštus 3 kartus per dieną.
Kam gali būti naudojami drebulės lapai
Drebulės lapai gali būti naudojami prostatitui, adenomai gydyti, taip pat vyrų potencijai skatinti.
Drebulės lapai liaudies medicinoje naudojami įvairioms ligoms gydyti, įskaitant artrozę, radikulitą, reumatinį ir podagrinį skausmą, virškinimo sutrikimus.
Drebulės lapai taip pat naudojami kosuliui, plaučių tuberkuliozei, pleuritui ir bronchinei astmai gydyti.
Drebulės lapai pasižymi atsikosėjimą skatinančiu ir stimuliuojančiu poveikiu.
Drebulės lapai naudojami švieži arba džiovinti. Juos galima naudoti kompresams sergant reumatu ir podagra (kompresas daromas iš susmulkintų drebulės lapų).
Iš lapų išspaustomis sultimis tepamas veidas ir karpos, įtrinama į odą, kai sąnariuose nusėda druskos.
Pumpurų, jaunų lapų, drebulės ūglių nuoviras gali būti naudojamas kaip karščiavimą mažinanti ir uždegimą mažinanti priemonė.
Pagarintus pumpurus ir drebulės lapus patariama dėti norint sumažinti sąnarių skausmą.
Hemarojus
Drebulės lapai 2 valandoms pridedami ant hemorojinių mazgų, po to išimami ir po 1 valandos pakeičiami šviežiais. Vėl pakartojama 2 valandas ir nuplaunama vėsiu vandeniu. Per savaitę šią procedūrą patariama kartoti 3-4 kartus su ne trumpesnėmis kaip paros pertraukomis.
Sudegusių drebulės šakų pelenais gali būti užbarstomi furunkalai.
Šviežius lapus patariama naudoti dantų skausmui malšinti (tam gali būti naudojami ir žievės bei pumpurų nuovirai).
Imuninei sistemai stiprinti ir peršalus
Iš lapų pagaminta drebulės arbata gali padėti nuo gripo, peršalimo, kosulio, uždegiminių procesų.
Dėl sąnarių ir raumenų ligų
Drebulės lapų nuovirai ( kompresai)gali būti naudojami išoriškai sąnarių ir raumenų skausmams bei uždegimams mažinti, kraujotakai gerinti.
Sergant virškinimo sistemos ligomis
Drebulės lapai gali padėti nuo viduriavimo, vidurių pūtimo, tulžies diskinezijos, suriebėjusių kepenų ligų ir kitų virškinimo problemų.
Užpilai iš drebulės lapų gali būti naudingi sergant cistitu, nefritu ir kitais uždegiminiais urogenitalinės sistemos procesais.
Burnos sveikatai palaikyti
Skalavimas drebulės lapų nuovirais gali padėti nuo dantų skausmo, stomatito, periodonto ligų ir gerklės skausmo.
Parazitų atsikratymas
Drebulės lapų nuovirai ir tinktūros gali padėti atsikratyti giardiazės ( giardiazė, dar vadinama liamblioze, yra parazitinė liga, kuri paveikia žmogaus virškinimo sistemą, ypač plonąją žarną ir opisthorchiazės (opistorchòzė, žmogaus ir gyvulių helmintozė -kirmėlinė liga), kurią sukelia organizme parazituojanti katinė (sibirinė) siurbikė) .
Artrozė, radikulitas, reumatinis ir podagras skausmas
Drebulės žievės ir lapų tinktūros ir nuovirai malšina sąnarių ir raumenų uždegimą, tinimą ir skausmą, gerina kraujotaką ir apsaugo nuo druskų nusėdimo.
Kosulys ir kvėpavimo takų ligos
Drebulės lapai padeda nuo įkyraus, varginančio kosulio, taip pat sergant plaučių tuberkulioze, pleuritu, kokliušu ir bronchine astma.
Virškinimo sutrikimai
Drebulės lapai gali būti vartojami sergant kepenų, tulžies takų, skrandžio ir žarnyno ligomis, virškinamojo trakto infekcijomis, dispepsija ir viduriavimu.
Priešuždegiminis ir analgetinis poveikis
Drebulės lapai turi priešuždegiminį ir nuskausminamą poveikį, taip pat gali būti naudojami cistitui, nefritui ir kitoms uždegiminėms ligoms gydyti.
Lapų sultys
Šviežios drebulės lapų sultys teigiamai gali paveikti įvairių vabzdžių, tarp jų ir kraują siurbiančių (uodų, vapsvų) ir net gyvačių įkandimus. Rekomenduojama jį naudoti losjonams tepti skausmingas vietas, palengvinti niežulį, uždegimą ir kitus nemalonius simptomus.
Kompresai
Jauni drebulės lapai užplikomi verdančiu vandeniu, tada susmulkinami ir suvyniojami į marlę. Tokias „pagalvėles” patariama dėti ant skaudamų sąnarių sergant reumatu ir podagra skausmui malšinti.
Iš drebulės lapų nuovirų pagaminti kompresai ir losjonai gali padėti nuo nudegimų, žaizdų, furunkulų, trofinių opų, kerpių ir egzemos
DREBULĖS LAPŲ TINKTŪRA
Drebulės lapų tinktūra gali būti pagaminta iš džiovintų arba šviežių lapų. Norėdami paruošti tinktūrą, susmulkintus sausus arba šviežius drebulės lapus reikia užpilti degtine ne mažiau 50 laipsnių stiprumo ir palikti tam tikrą laiką tamsioje, vėsioje vietoje, retkarčiais papurtant. Paruošta tinktūra galima gydyti įvairias ligas, tokias kaip peršalimas, karščiavimas, sąnarių skausmai, hemorojus ir kt.
Sausi arba švieži drebulės (susmulkinti) lapai – 20 gramų + 500 ml 50 laipsnių degtinė. Supilti į švarų stiklinį indą. Indą sandariai uždaryti dangteliu. Padėti indą tamsioje, vėsioje vietoje. Leisti prisitraukti 14 dienų, retkarčiais pakratydami. Nukošti. Gerti patariama po 1 valgomąjį šaukštą 3 kartus per dieną, užsigeriant nedideliu kiekiu vandens.
Tinktūrą galima naudoti ir išoriškai -kompresams.
Perspėjimas
Individualus tinktūros komponentų netoleravimas. Nėštumas ir žindymo laikotarpis. Tinktūrą reikia vartoti atsargiai sergant kepenų ir inkstų ligomis. Prieš naudodami drebulės lapų tinktūrą, pasitarkite su gydytoju.
DREBULĖS LAPAI ARBATA
Pavasarį ar birželio mėnesį surinktų susmulkintų drebulės lapų nuoviras bus geras sprendimas imunitetui palaikyti peršalimo ir gripo laikotarpiu. Pavasariniuose drebulės lapuose yra didžiausias vitamino C kiekis, skirtingai nei rudens lapuose, kuriuose vitaminų koncentracija jau yra sumažėjusi.
Drebulės lapų arbata – tai iš drebulės lapų pagamintas gėrimas, turintis naudingų savybių. Jis gali padėti nuo peršalimo, karščiavimo, sąnarių skausmo ir kitų ligų.
Tai natūralus aspirino analogas, turintis priešuždegiminių savybių ir skystinantis kraują. Dvi stiklinės arbatos gali sumažinti karščiavimą.
Arbata iš lapų užplikoma prieš pat naudojimą ir geriama 2-3 kartus per dieną prieš valgį. Tam gali būti naudojamos ir jaunos šakelės (20 gramų).
Drebulės lapų arbatos ruošimas
Drebulės lapus geriausia rinkti pavasarį arba birželio mėnesį, kai jie yra turtingiausi maistinėmis medžiagomis.
Lapus galima naudoti sausus arba šviežius, juos susmulkinus.
Arbatos gaminimas
1-2 valgomieji šaukštai susmulkintų lapų + 200 ml verdančio vandens. Palikite 15-20 minučių. Nukošti. Gerti patariama šiltą, po 1/2 stiklinės (100 ml) 2-3 kartus per dieną.
Naudingos savybės
Drebulės arbata gali padėti sumažinti uždegimą ir sumažinti sąnarių skausmo, raumenų skausmo ir kitų uždegiminių ligų.
Antivirusinis ir antibakterinis
Drebulės arbata gali padėti kovoti su infekcijomis, nes stiprina imuninę sistemą, padeda išvalyti organizmą nuo toksinų.
Kitos naudingos savybės
Drebulės arbata gali padėti nuo karščiavimo, kosulio, prasto apetito, cistito ir kitų ligų.
PERSPĖJIMAS
Individualus komponentų netoleravimas. Nėštumas ir žindymo laikotarpis. Prieš vartojant būtina pasitarti su gydytoju, ypač jei sergate lėtinėmis ligomis.
Truputis MAGIJOS
Teigiama, kad drebulė sugeba atimti neigiamą energiją iš žmogaus auros, taip išlaisvindama jį nuo melancholijos ir depresijos. Parapsichologijos gerbėjai mano, kad norint įgyti vidinę pusiausvyrą ir psichologinį komfortą, užtenka kelias minutes atsiremti į medį, ir slegiančios mintys, o kartu su jomis ir melancholija, išgaruos, tarsi jų nebūtų buvę.
Drebulė visada buvo laikoma veiksmingu ginklu kovojant su visu blogiu. Senesniais laikais žmonės naktimis duris atremdavo drebulės kuoliukais, kad į namus nepatektų blogis. Ant drebulės kabindavo sunkiai sergančių žmonių skalbinius, tikėdami, kad medis paims ligą ir žmogus pasveiks.