Nuovirai, arbata, užpilai ir tinktūros iš baltųjų dobiliukų gali palengvinti daugelio ligų eigą:

kiaušidžių uždegimas, vulvitas ir kitos ginekologinės problemos; burnos ertmės uždegimas, įskaitant stomatitą; tonzilitas, tuberkuliozė, kitos virusinės infekcijos; odos ligos, tokios kaip skrofuliozė, žvynelinė; aterosklerozė; tiesiosios žarnos venų uždegimas arba hemorojus.

Baltieji dobilai turi tokių naudingų savybių: nuskausminamųjų, raminamųjų, priešuždegiminių, žaizdas gydančių, antiseptinių.

Baltieji dobilai pasižymi antitoksinėmis savybėmis, skatina žaizdų gijimą, turi analgetinį poveikį, tonizuoja.

Tinktūras rekomenduojama naudoti sergant tuberkulioze, įvairioms burnos ertmės infekcijoms gydyti, apsinuodijimui, skausmui mažinti sergant podagra, taip pat nuo adenoidų uždegimo.

Nuovirai ruošiami ir skausmui menstruacijų metu sumažinti.

Vartojama nuo mažakraujystės, kokliušo, lėtinio kosulio, peršalimo ir kitų plaučių ligų, skausmingų mėnesinių, kitų moterų ligų, hemorojaus, tuberkuliozės, podagros, kaip atsikosėjimą skatinanti, silpna šlapimą varanti priemonė.

Baltųjų dobilų sultys rekomenduojamos išoriniam naudojimui. Iš augalo susmulkinta košė yra apdovanota žaizdas gydančiomis savybėmis ir skatina kraujo krešėjimą. Žiedyno nuoviras gerina apetitą.

Nors baltieji dobilai liaudies medicinoje naudojami ne taip dažnai kaip raudonieji, tačiau juos sėkmingai galima naudoti imuninei sistemai stiprinti, kraujagyslių būklei pagerinti, įvairioms ligoms gydyti: aterosklerozei, krūtinės anginai, trombozei, alergijai, odos pažeidimams. Vyrams dobilai padeda atkurti potenciją.

Baltieji dobilai naudojami ne tik medicininiais tikslais, bet ir kulinarijoje. Džiovinti augalo žiedai vartojami kaip pagardai sriuboms ir kitiems patiekalams, jauni lapai dedami į salotas, sausi ir sumalti į miltus lapai dedami į duoną, kuri laikoma dietine.

Įdomu tai, kad ten, kur auga baltieji dobilai, gegužinio grambuolio lervos niekada neapsigyvena, nuo tokios kaimynystės jos žūva.

Gydymo tikslais galima naudoti visas augalo dalis – žiedų galvutes, stiebus ir pačius lapus. Būtent žydėjimo metu skinama žolė ir žiedai. Nuskynus dobiliukus – išrūšiuojama, pašalinamos patamsėjusios, supuvusios dalys. Džiovinti galite tiek lauke, tiek vėdinamoje patalpoje, bet visada be saulės spindulių, laisvai ir sodriai paskleisdami žaliavas, kad į ją patektų oras. Džiūvimo laikotarpiu žolę reikia apversti ir purenti bent kartą per dieną, kad nesudrėktų.

Podagra, reumatas, hemorojus, ginekologinės problemos.

1 valgomasis šaukštas +1 stiklinė verdančio vandens. Pavirinti ant silpnos ugnies 5 minutes. Atvėsus iki kambario temperatūros – nukošti.

Patariama sudrėkinti audinį nuovire, uždėti ant skaudamo sąnario, apsukti maistine plėvele- aprišti vilnoniu audiniu.

Imunitetui stiprinti

1 stiklinė žiedų +0,5 litro 50 laipsnių degtinės. Leisti prisitraukti tamsioje, vėsioje vietoje10 dienų. Kasdien pajudinti. Nukošti. Gerti patariama po 1 arbatinį šaukštelį 3 kartus per dieną – mėnesį laiko. Po savaitės pertraukos gydymo kursą galima pakartoti.

Spuogai

Baltųjų dobiliukų nuoviras:

1 valgomasis šaukštas baltojo dobiliuko +1 stiklinė verdančio vandens. Ant silpnos ugnies pavirinti apie 5 minutes. Kai atvės iki kambario temperatūros, nukošti. Šiuo nuoviru rekomenduojama suvilgyti spuogų pažeistą odą kelis kartus per dieną. Taip pat patariama gerti šio nuoviro.

Sloga, kosulys, peršalimas, gastritas, tingus žarnynas, silpnos kepenys, tuberkuliozė.

Užpilą geriausia ruošti vakare. Į termosą supilti verdantį vandenį ir įdėti baltųjų dobilų žiedų ir lapų.1 valgomasis šaukštas sauso mišinio +0,5 litro verdančio vandens. Ryte antpilą nukošti. Išgerti patariama per 5-6 kartus dienos bėgyje.

PERSPĖJIMAS

Negali vartoti nėščios, maitinančios motinos, sergantieji tromboflebitu, patyrę insultą ar infarktą. Dėl gebėjimo skystinti kraują, nepatariama naudoti žmonėms, kuriems buvo atlikta operacija arba per artimiausias dvi savaites bus atlikta operacija.

Prieš naudodami bet kokias liaudies priemones, turite pasitarti su gydytoju.

Parašykite komentarą