POODINĖ ERKUTĖ, SINUSITAS, NUDEGIMAI, ŠLAPIUOJANTI RANKŲ EGZEMA, HEMAROJUS, VENŲ VARIKOZĖ, KOJŲ KELIO SĄNARIO SKAUSMAS, ONKOLOGINĖS LIGOS, TUBERKULIOZĖS LIMFMAZGIAI, ODOS LIGOS, HERPIS, LIPOMA, RADIKULITAS – GALI PADĖTI TABAKO LAPAS

XVI amžiaus rašiniuose apie gydomuosius augalus, tabakas Europoje buvo priskiriamas vaistažolėms ir laikomas panacėja nuo daugelio ligų. Jau XVIII amžiuje ir žymesni daktarai vartojo tabaką, gydant reumatą ir podagrą, vandenligę, epilepsiją, neurologines ligas. Tabaką laikė vaistiniu augalu ir tinktūros pavidalu naudojo kaip vidurius laisvinančius vaistus.

Kaip teigia liaudies medicina, nikotininė rūgštis stimuliuoja kraujotaką. Nikotino rūgščiai patekus į organizmą daug greičiau vyksta kraujagyslių atsinaujinimas, kadangi padidėja kraujo cirkuliavimo greitis kraujagyslėmis, o tai padeda šalinti diabeto pagrindinius simptomus, kurie, kaip tik ir susiję su kraujotaka.

Nikotininė rūgštis rekomenduojama aterosklerozės, cukrinio diabeto, virškinamojo trakto ir kvėpavimo organų ligų gydymui.

Pagal liaudies medicinos žinovus, nikotinas pagreitina organizmo metabolizmo procesus, suskaidydamas ir riebalų ląsteles. Nikotino rūgštis mažina apetitą, tačiau nereikia pamiršti ir apie nikotino daromą žalą.

Priešuždegiminiame nikotino rūgšties poveikyje gerėja žarnyno peristaltika, atkuriama virškinamojo trakto gleivinės danga vietoje pažeistos piktybinio kolito atveju.

Tabako lapų panaudojimas pagal liaudies mediciną: nervų sistemos ligos, širdies ir kraujotakos ligos, akys (tabako lapų sulčių pavilgai, pasireiškus akies ašarų maišelio uždegimui), ilgai negyjančios žaizdos, jūrligė ir epilepsija, odos išbėrimai, niežai,  galvos odos ligos ir pedikuliozė (utėlės).

Kaip teigia liaudies medicina, tabako lapai turtingi vitaminu B3, kuris padeda atgaivinti atmintį pagyvenusiems žmonėms. Tabako lapai turi ir kai kurių nuskausminančių savybių.

Liaudies medicinos žinovai sako, kad nuskintus dar žaliuojančius tabako lapus galima dėti ant vočių, pūliuojančių žaizdų, furunkulų.

Pagal liaudies mediciną – tabako lapų nuoviru, (apiplovimais, pavilgais, kompresais) gali būti gydoma: votys, sumušimai, furunkulai, įbrėžimai, niežai, dermatitas, paskatinamas spartesnis sunkiau gyjančių žaizdų gijimas. Galvos odos ligų ir pedikuliozės atvejais patariama nuolat plauti nuoviru galvą (tik plaukuotąją dalį) iki visiško išgijimo.

Tabako lapų nuoviras, sergant bet kokiomis odos ligomis:
2 valgomuosius šaukštus susmulkinto tabako lapo  užpilti 400 ml. vandens. Pakaitinus  20 minučių, nukošti. Paruoštu nuoviru rekomenduojama daryti apiplovimus, dėti kompresus, pavilgus ant probleminių odos vietų.
Sudžiovintuose tabako lapuose išliekantys veiklieji komponentai turi priešuždegiminių savybių.
Sudžiovintų ir sutrintų tabako lapų milteliais patariama  apibarstyti negyjančias žaizdas, opas.

Gripo, slogos ir kitų chroniškų nosiaryklės susirgimų gydymui rekomenduojama:
4-5 kartus dienoje pakvėpuoti per nedidelį atstumą sudžiovintų ir sutrintų į miltelius tabako lapų aromato – pasistenkite išvengti tabako miltelių patekimo į nosies gleivinę. Aromatiniai fermentai, esantys tabako lapuose, nuslopina uždegiminį procesą nosiaryklėje, paskatina kvėpavimo kanalo prasiplėtimą tuo padėdami slogos ir gripo gydymui.

Tabako pasta tuberkuliozės limfmazgių gydymui:
Susmulkiname tabako lapus kartu su lapo kotu ir užpylę vandeniu užkaičiame. Verdame kol visas viralas pasidarys lipniai tąsus (tirštas „sirupas“), tada įpilame  truputį sezamų aliejaus ir gerai sumaišome. Pasigaminta pasta rekomenduojama tepti tuberkuliozės pažeistus limfmazgius.
Gydymo kursas užtruks 2 mėnesius. Pirmosiomis savaitėmis iš ligos apimtų vietų gali pradėti tekėti pūlingos išskyros, o po 3 – 4 savaičių liga, kaip teigia liaudies medicina, visiškai pasitraukia.

Tabako lapų tinktūra jūrligei:
1 valgomąjį šaukštą susmulkintų tabako lapų užpilame puse stiklinės degtinės ir palaikius  tamsioje vietoje 10 parų, nufiltravus, siūloma vartoti pasireiškus jūrligės simptomams – pykinimui, galvos svaigimui.
Patariama vartoti tik 3 kartus dienoje, po 1 tinktūros lašą sumaišius su 100 ml. virinto šilto vandens, likus ne mažiau 1 valandai iki valgymo pradžios.
Kaip teigia liaudiškos medicinos žinovai, praktiškai visi nuodingi augalai gali būti sąjungininkais kovoje su onkologiniais susirgimais. Vienas iš tokių augalų – tabakas, tiksliau jo lapų tinktūra.

Tabako lapų tinktūra onkologinių susirgimų gydymui, kuris užtrunka beveik metus:
Tinktūros paruošimui naudojame savo sodžiuje išauginto tabako lapus.
2 valgomuosius šaukštus sudžiovintų ir labai gerai susmulkintų lapų užpilame stikliniame inde 300 ml degtine, ne mažiau 50 laipsnių ir gerai uždengtą laikome vėsiai (geriausiai šaldytuve), kiekvieną dieną indo turinį pateliuškuojant. Po 3 savaičių tinktūrą nufiltruojame ir paliekame šaldytuve dar 5 dienoms. Galutinai nupylus tinktūrą nuo nusėdusių drumzlių saugoti su atitinkamu užrašu (NUODINGA) šaldytuve.
Patariama vartoti tinktūrą sergantiems onkologinėmis ligomis, laikantis tokios schemos: rytais, negėrus, nevalgius ir nerūkius, 1 lašą tinktūros išmaišyti stiklinėje su 100 ml. virinto, kambario temperatūros vandens ir išgerti. Valgyti tik po 1 valandos. Gerti gydomąją tinktūrą 1 kartą dienoje, kaip nurodyta – rytais, 3 dienų bėgyje.
Pavartojus po 1 lašą į 100 ml vandens 3 dienas, sekančias 3 dienas jau vartoti po 2 lašus į 100 ml vandens.
Tokiu 3 dienų ciklu didinti lygiai po 1 lašą tinktūros į 100 ml. vandens ir 37 dieną jau lašinsite po 13 lašų į 100 ml. vandens. Po 13 lašų į100 ml vandens, ligoniui patariama vartoti dar 5 dienas.
Pradedant  43 diena, lašų kiekis sumažinamas iki 12 į 100 ml. vandens, po 3 dienų – 46 dieną jau vartoti tik po 11 lašų į 100 ml. vandens, dar po 3 dienų – 10 lašų ir t.t.
Pirmas gydymo kursas užtrunka 78 dienas.
Po 10 dienų pertraukos patariama gydomąjį kursą vėl pakartoti. Po to  dar po 10 dienų pertraukos, užbaigti trečiąjį gydymo tabako tinktūra kursą. Pabaigus trečią kursą – nuvykti pas onkologinių ligų specialistą pasitikrinimui.

PERSPĖJIMAS

  • Tabako lapų  spiritinė tinktūra yra viena iš stipriausių nuodų tarp tinktūrų kitų augalų pagrindu. Todėl jos vartojimas turi būti palaipsninis, o lašai vienodo tūrio.
  • Kategoriškai draudžiama perdozuoti, nors ir labai sunki būtų onkologinio ligonio būklė.
  • Griežtai draudžiama viršyti kiekius, vartojant tabako lapų spiritinę tinktūrą. Būtina vadovautis 1 lašo į 100 ml. vandens taisykle.
  • Apsinuodijus tabako preparatais – pakyla temperatūra, pradeda skaudėti ir svaigsta galva, pasireiškia haliucinacijos- skubiai kreiptis į gydytoją. Savo jėgomis rekomenduojama praplauti skrandį, geriant šiltą vandenį su jame ištirpintu trupučiu kalio permanganato.
  • Kaip ir visuomet – patartina pasikonsultuoti su išmanančiu gydymo principus vaistiniais augalais mediku, prieš pradedant vartoti gydymosi tikslais tabako preparatus.

Tabako lapų užpilas niežų gydymui:
Į tik pradėjusį virti puodą su 5 litrais vandens suberkite 1 valgomąjį šaukštą su kaupu druskos, 650-680 gramų sudžiovintų ir susmulkintų tabako lapų. Išjunkite viryklę, o puodą uždenkite dangčiu, dar apsukite puodą rankšluosčiu ir palikite 2 valandoms iš lėto vėsti. Šio užpilo pavilgais patrinkite niežų apimtas vietas 3 kartus dienos eigoje, trečiąjį kartą būtinai prieš miegą, kada niežėjimas suintensyvėja. Po 4-5 dienų liga atsitrauks, tačiau buvusias erkučių suerzintas vietas dar paplaukite 2-3 dienas profilaktiškai, nors niežėjimo ir nejausite.

Anginos gydymas:
Pagal liaudies mediciną, gerai padeda tabako lapų kompresas. Keletą sudžiovintų tabako lapų 1-2 sekundes panardinti į verdantį vandenį, nupurtyti ir truputį atvėsusius siūloma dėti ant kaklo. Kompresą palikti iki ryto. Pakartoti kelis kartus.

Suskaudo dantį – patariama neilgai pakramtyti tabako lapo, o išsiskyrusias seiles tiesiog palaikyti burnoje, po to viską išspjauti.

Kojų kelio sąnario skausmo ir traškėjimo gydymas:
Patariama apvynioti kojų kelio sąnarį arba abu kelio sąnarius šviežiais tabako lapų kompresais. Tokiais pat kompresais patariama gydyti kojų mėšlungį ir nugaros skausmus, uždedant juos ant skaudamos ar sutrauktų raumenų  vietos.

Venų varikozės gydymas:
Šviežiais, žaliais tabako lapais apsukti varikozės apimtas kojų blauzdas iki pat pėdų pirštų, apvynioti medvilninio audeklo atraiža  arba elastiniu bintu ir taip pragulėti ar pravaikščioti 1,5 – 2 paras.
Nuėmus sudžiūvusius tabako lapus, vėl pakartoti 2 dienų lapų kompresų procedūrą ir taip daryti, kol pajusite normalią kraujotaką kojų venomis, išsipūtusios venos sumažės.

Hemorojaus gydymas:
Į vonelę įdėkite vidutinio didumo žalius tabako lapus (galima naudoti ir apdžiovintus) ir užplikius verdančiu vandeniu, palaukti kol užpilo temperatūra nukris iki 36-37 laipsnių. Tada patariama 20-30 minučių pasėdėti tame užpile. Po 3-4 tokių pasisėdėjimų tikrai išsivaduosite ir nuo labiausiai įsisenėjusio hemorojaus.
Atminkite, kad pirmą kartą pasiruoštą užpilą galima pasišildyti iki kūno temperatūros dar 2-3 kartus, bet ne daugiau.

Nuoviras šlapiuojančios rankų egzemos gydymui:
1 stiklinę sudžiovintų ir susmulkintų tabako lapų suberti į puodą, užpilti vandeniu, pakaitinus 20 minučių, viryklę išjungti. Virimo metu ir kol nuoviras garuoja išjungus viryklę, egzemos apimtas rankas patariama laikyti virš garų kol nuoviro garavimo intensyvumas sumažės. Į pravėsusį, bet dar pakankamai karštą nuovirą rekomenduojama pamerkti savo pasiligojusias rankas ir palaikyti jas iki nuoviro temperatūra susivienodins su kūno temperatūra. Procedūras, kaip teigia liaudies medicina, geriausia atlikti vakarais prieš miegą.

Nuo poodinės erkutės:
Į stiklainį suberkite 1 stiklinę sudžiovintų ir smulkiai sutrintų tabako lapų, užpilkite  250 ml. degtinės, palikite nusistovėjimui 7 dienas tamsioje, šiltoje vietoje. Nufiltruotą tinktūrą laikyti šaldytuve, rytais ir vakarais patariama prieš miegą tamponu sumirkytu tinktūroje patrinti reikiamas vietas. Liaudies medicina teigia, kad pagerėjimą galima pajusti jau po pirmųjų procedūrų.

Tyrelė nuo sunkių nudegimų:
2 valgomieji šaukštai sudžiovintų ir sutrintų i miltelius tabako lapų sumaišomi su 1 valgomuoju šaukštu verdančio vandens. Rekomenduojama  užtepti ant binto ir pleistru užklijuoti ant nudegimo vietos. Kaip teigia liaudies medicina – nurims skausmas ir neliks nudegimo žymės ar rando.

Sunkios formos sinusitui, rinitui gydyti:
Sumaišyti (1:1:2) vieną dalį susmulkinto česnako, vieną dalį susmulkintų tabako lapų, dvi dalis eukalipto susmulkintų lapų .Visa tai supilti į nedidelį indą su siaurėjančiu viršum. Užplikyti mišinį verdančiu vandeniu ir patariama pasistengti per nosį įkvėpti iš indo kylančių garų iki 10 kartų. Tokias inhaliacijas daryti ne ilgiau 1 savaitės.

Herpio gydymas:
Truputį daugiau negu arbatinį šaukštelį susmulkintų sudžiovinto tabako lapų užpilti nedideliu kiekiu verdančio vandens ir leisti prisitraukti. Gauta ištrauka tepti herpio pažeistas vietas.

Lipoma:
Esant poodinei lipomai (lipoma – gerybinis riebalinio audinio navikas) rekomenduojama pridėti ant lipomos kompresą iš tabako lapų. Paruošimas: 1 valgomasis šaukštas susmulkintų tabako lapų užpilamas 30-45 ml vandens, užvirinti ir iš karto išjungti. Leisti prisitraukti apie 1 valandą. Gautą masę sudėti į kelių sluoksnių marlę ir patariama uždėti kaip kompresą ant lipomos vietos nakčiai. Pirmus kelis kartus ruošti iš 1 valgomojo šaukšto susmulkintų tabako lapų, vėliau rekomenduojama tam pačiam kiekiui vandens imti jau 2-3 valgomuosius šaukštus susmulkintų tabako lapų. Kompresą siūloma naudoti puse metų, po du kartus per savaitę

Radikulitas:
Sugriebus radikulitui, kaip teigia liaudies medicina, padeda vandenyje sudrėkinti tabako lapai pridėti prie skaudamos vietos. Sudžiovintus tabako lapus kompresams galima pamerkti į šiltą vandenį. Kada suminkštėja, išimti, leisti apdžiūti ir galima naudoti.

Parašykite komentarą