Svarainio lapai – gerina medžiagų apykaitą, kepenų problemos, geležies trūkumas, bronchitas, bronchinė astma, cukraligė, hipertonija.

Svarainio lapuose yra labai naudingo vitamino B17, kuris gerina medžiagų apykaitą ir teigiamai veikia širdies kraujagyslių sistemą.

Svarainio lapai pasirodo apie pavasario vidurį ir ant krūmo laikosi iki rudens pabaigos. Visą šitą laiką drąsiai galima juos rinkti ir naudoti sveikatos stiprinimui.

Jeigu svarainio lapų spalva tamsiai žalia – vadinasi jie prisotinti vitaminais P, B1, B2, B5 ir B6.

Didesnė nauda iš šviežių lapų, nes panaudojus džiovinimą – sumažėja naudingų medžiagų ir vitaminų.

Sudžiovintų lapų miltelius galima dėti į maistą ir į nesaldžius gaiviuosius gėrimus.

Kaip teigia liaudies medicina, svarainio lapais galima padėti esant sekantiems negalavimams: šlapimtakių uždegimai, kepenų problemos, geležies trūkumas, kosulys, bronchitas.

Cukraligė

1 valgomąjį šaukštą svarainio lapų užpilti 1 stikline verdančio vandens. Palaikyti iki atvėsimo, nukošti ir rekomenduojama naudoti po 2 valgomuosius šaukštus tris kartus per dieną.

Astma

Liaudies medicina teigia, kad naudojant šitaip paruoštas gėrimas yra nebloga priemonė astmos priepuolių palengvinimui, o naudojant ilgesnį laiką – yra galimybė ir visai išsigydyti astmą.

Receptas:

1 stiklinėje verdančio vandens užvirti 10 svarainio lapų. Leisti prisitraukti 20 minučių. Nukošti ir siūloma gerti po 2 valgomuosius šaukštus 4 kartus per dieną prieš valgį.

O šitaip paruoštas svarainio lapų vandeninis užpilas, kaip sako liaudies medicinos žinovai, gali sumažinti ir netgi sustabdyti bronchinės astmos priepuolius: 5 gramus svarainio lapų užpilti 1 stikline karšto vandens. Reikės nedidelio indo, kad vanduo, įstačius indą į puodą, nesemtų jo kraštų. Indą su svarainio lapais atsargiai įstatykite į puodą su verdančiu vandeniu. Ugnis turi būti didžiausia. Šioje vandens vonelėje užpilą virinti 15 minučių. Po to nukošti, nuspausti ir papildyti virintu vandeniu iki pilnos 1 stiklinės. Patariama gerti po 2 valgomuosius šaukštus 3-4 kartus per dieną. Galima laikyti šaldytuve ne ilgiau 3 dienų.

Svarainio lapų tinktūra

Svarainio lapai turi medžiagų, kurios padeda mažinti padidėjusį kraujospūdį. Todėl liaudies medicina pataria juos naudoti hipertonijos atvejais, turint mažakraujystę, stiprinant širdies darbą.

Receptas:

100 gramų šviežių svarainio lapų užpilti 100 ml geros degtinės. Leisti prisitraukti tamsioje vėsioje vietoje 7 dienas. Nukošti ir rekomenduojama naudoti po 20 lašų į nedidelį kiekį vandens 2 kartus per parą.

Receptas nuo plaukų slinkimo

4 valgomuosius šaukštus svarainio lapų užpilti 1 litru karšto vandens, pavirinti 10 minučių. Leisti prisitraukti 1 valandą. Nukošti. Išplovus plaukus naudoti plaukų skalavimui.

Perspėjimas

Svarainio lapų neteisingas naudojimas ir normų nesilaikymas gali pakenkti sveikatai. Nepatariama jų naudoti turint stiprų imunitetą, sergant kai kuriomis plaučių ligomis (pleuritas). Jeigu vartojate antibiotikus – nenaudokite svarainio lapų.

Patarimas

Prisidžiovinus svarainio lapų ir žiemą turime puikią sveikatos stiprinimo priemonę. Sudžiovintus lapus galima susimalti į miltelius ir naudoti po ¼ arbatinio šaukštelio miltelių – užsigeriant vandeniu. Ir tik vieną kartą per dieną. Taip naudojamas augalas nepraranda daug savo naudingų savybių.

Parašykite komentarą