Liepų lapai ir pumpurai sukaupia daug vitamino C – daugiau negu žiedai. Nestinga juose ir karotino, krakmolo, glikozidų. Tai labai tinkami papildai į salotas ir gaiviuosius gėrimus.

Įsismarkuvusį galvos skausmą galite numaldyti, aprišdami šviežiais liepos lapais visą galvą, kas 15 minučių pakeičiant vėl kitų šviežių lapų porcija. Taip daryti patariama kol skausmas visiškai nurims.

Iš jaunų liepos lapų gydymui ruošiami nuovirai, užpilai, arbatos, kurios gali būti ruošiamos ir iš liepžiedžių kartu su jaunais lapeliais.

Liepos lapų nuoviras:
30 gramų lapų užpilti 1 litru šalto vandens, leidžiama tik užvirti ir iš karto nukaisti. Po 10-12 minučių patariama nuovirą naudoti gydomosioms procedūroms arba gerti. Nuoviras yra puikus antiseptikas, nuožmus mikrobų priešininkas. Nuoviras kartu su kitomis gydančiomis žolelėmis rekomenduojamas inhaliacijoms.

Liepos lapų nuovirai pagelbės kiekvienam diatezės (organizmo polinkis sirgti kuriomis ne kuriomis ligomis) atvejais. Tokio nuoviro kompresai, pavilgai puikiai numalšina pasiligojusių sąnarių uždegimą ir patį skausmą.

Liepos šviežių lapų- kartu su iš anksto priskintais dar neišsiskleidusių lapų pumpurais- kompresai labai efektyvūs esant galvos skausmui, pasireiškus bet kokio pobūdžio uždegimams, mastitui pasireiškiančiam užsilaikius krūtų pieno liaukose žindyvės pienui, o taip pat gydant nudegimus.

Patariama sudžiovintų liepos lapų miltelius tiesiog užberti ant probleminės vietos, gydant odos pūlingus darinius.

Liepos lapų (šviežių arba sudžiovintų) arbata pasižymi gydomosiomis savybėmis, palankiai paveikdama arbatą vartojančių nervų sistemą.

Liepos lapų arbata taip pat naudinga, diagnozavus širdies veiklos nepakankamumą ir jos kraujagyslių sistemos aterosklerozę, hipoksiją (tai nepakankamas aprūpinamas deguonimi širdies ir galvos smegenų).

Iš jaunų liepos šakelių su lapais pravartu pasiruošti vantas maudantis pirtyje, tinka ir pasitrinti visą kūną, gulint karštoje vonioje. Nuo tokių procedūrų pagerės ne tik odos būklė, bet ir bendra organizmo savijauta.

Vitamininis gėrimas:
Nuplautus liepos lapus (20-25 gramus) smulkiai supjaustyti, užpilti 150 ml labai karšto vandens ir gerti rekomenduojama jau užpilui pravėsus. Skonio pagerinimui galima įpilti nedaug citrinos sulčių.

Šildomieji pavilgai su liepos lapais:
3-4 valgomuosius šaukštus susmulkintų liepos lapų užplikyti verdančiu vandeniu, suvyniojus juos į marlę pridėti dar gana gerai šiltą kompresą 2 valandoms ant skausmingos kūno dalies.

Tokie kaitinantys pavilgai efektyvūs: jaunai mamai žindyvei, pajautus pieno liaukų uždegimą krūtyse – mastitas, susiformavus tiesiosios žarnos išangėje hemorojaus mazgams, uždegimo ir reumato apimtiems sąnariams.

Moterims krūtų mastito gydymui patariama pasigaminti gydomąjį tepalą iš gerai susmulkintų žalių liepos lapų, pumpurų. Juos sumaišyti su tikru sviestu santykiu 1:1.

Sudžiovintų liepos lapų ir pumpurų 1 valgomąjį šaukštą užplikyti termose 1 stikline verdančio vandens. Po 30 minučių nukošti. Užpilą rekomenduojama gerti 3 kartus dienoje po vieną stiklinę: žindyvėms, kurioms kūdikio maitinimui nepakanka pieno.

Liepos lapų kompresas skaudantiems sąnariams:
Liepos lapus laisvai suvynioti į marlę , trumpam laikui pamerkti į karštą vandenį ir tik truputį šiltus patariama uždėti ant skausmingo sąnario 2 valandoms, plėvele apsukus ir aprišus gydomąjį sąnarį. Dar rekomenduojama labai šiltai apvynioti kokio nors kailio atraiža ar vilnoniu šaliku arba bent jau ilgu rankšluosčiu.

Rožė:
Patariama nulupti nuo liepos medžio šakos žievės lopinėlį ir uždėti vidine puse ant rožės apimtos odos vietos .

Sumaigytus liepos žalius lapus ar pumpurus patariama uždėti ant pūlingų skaudulių, furunkulų, nudegintos odos, žaizdų. Tam tinka ir sudžiovintų liepos lapų ir pumpurų milteliai. Šių miltelių pagalba , kaip teigia liaudies medicina, galima sustabdyti kraujavimą iš atviros žaizdos.

PERSPĖJIMAS!!!
Liepos lapų net ir liepžiedžių arbata žmogaus organizmui tikrai naudinga, tačiau piktnaudžiauti ja kiekvieną dieną nepatariama.

Parašykite komentarą