Jeronimas

Jeronimas – kitaip pelargonija, be visokiausių kitokių vaistinių savybių kaip vaistai nuo bronchito, ausų uždegimo, nervinės įtampos slopinimo, jis turi ir repelento nuo uodų savybių.

Palergonija skleidžia stiprų kvapą, t.y. lakias biologiškai aktyvias medžiagas – fitoncidus, galinčius reguliuoti kraujagyslių ir raumenų veiklą, taip pat turi priešmikrobinio aktyvumo. Mokslininkai nustatė, kad palergonijos fitoncidai savo savybėmis prilygsta tokių augalų, kaip česnakas, svogūnas, jonažolė fitoncidams.Ypač palankiai palergonija veikia ligonius sergančius gastritu su padidėjusiu rūgštingumu, gydo kepenis ir tulžies pūslę. Palergonija namuose – tai profilaktinė priemonė nuo vėžio. Geras priešuždegiminis vaistas – nes ji nukenksmina orą bute. Radikulitu, osteochondroze – dėti susmulkintų palergonijos lapų kompresus prie skaudamų vietų visai nakčiai.

Vaistai iš palergonijos stabdo kraujavimą, nuskausmina, turi sutraukiamo, priešuždegiminio, antiseptinio poveikio. Vaistams dažniausiai naudojami palergonijos lapai.

Užplikykite saują pelargonijų lapų ir šviežių ūglių verdančiu vandeniu. Po 5-10 minučių nukoškite. Paruoštą užpilą supilkite į vonią. Vonios su pelargonijų eteriniu aliejumi padeda atsipalaiduoti, gerina nuotaiką, mažina depresiją.

Kenčiantiems nuo radikulito bei