JAZMINAS – ODOS SUSIRGIMAI, NERVŲ SISTEMA, KRAUJO VALYMAS, KVĖPAVIMO TAKAI, BRONCHITAS, EMOCINIAI SUTRIKIMAI, GALVOS SKAUSMAS, VIDINĖ VENŲ TRAMBOZĖ, NEMIGA, KOSULYS, DERMATITAS, EGZEMA.

Liaudies medicinoje naudojami jazmino žiedai, jauni stiebai ir lapai. Žiedai renkami nepilnai išsiskleidę, pirmoje dienos pusėje. Kad išlaikyti visas naudingas medžiagas, sudžiovintus jazminų žiedus reikia laikyti gerai uždarytame stikliniame inde. Išsiskleidę žiedeliai ilgesniam laikymui netinka.

Jazminas turi eugenolio (eugenolis yra antiseptikas ir analgetikas). Jis yra gamtinis antidepresantas, sugebantis normalizuoti nervų sistemos darbą, sumažinantis stresą ir nerimą. Padeda esant nemigai.

Jazmino žiedų savybės ne ką mažesnės negu jo eterinis aliejus. Kvepiantys žiedai padeda sergant bronchine astma ir bronchitu. Žiedus galima naudoti odos, reumatizmo susirgimų gydymui, kraujo valymui, esant avitaminozei.

Naudojama kaip užpilas, nuoviras ir sirupas. Pats populiariausias būdas kvėpavimo takų gydymui yra jų arbata.

Jazminas padeda moterims jų organizmo harmoninių persitvarkymų metu. Tinka esant emociniams sutrikimams. Jazminų žiedai pasižymi priešuždegiminiu poveikiu, jų naudinga vartoti sergant krūties vėžiu. Jazminas taip pat padeda kraujo valymui, žiedai padeda sumažinti galvos skausmą.

Jeigu jūs paimsite jazmino lapą, jį susmulkinsite ir pridėsite jį prie auglio ar mazolio, tai po 3-4 dienų jis gali pranykti.

Nuoviras iš jazmino lapų gali padėti esant diegliams ir dizenterijai, o taip esant peršalimo ligoms ir tuberkuliozei. Taip pat gali būti naudojamas sergant hepatitu, kepenų ciroze.

Odos susirgimams

Kaip antiseptikas naudojamas žaizdoms, odos pažeidimams ir suerzinimams gydyti. Galima gydyti įvairius odos susirgimus-dermatitą ir egzemą. Spiritinė tinktūra padeda odos susirgimų atvejais, ją galima dėti ir į arbatą. Tinktūros pasigaminimui galima panaudoti ir šviežius ar džiovintus jazmino žiedus.

Receptas: degtinė ir jazmino žiedai ( 1:1) sumaišomi stikliniame inde, gerai uždaroma ir leidžiama nusistovėti vėsioje, sausoje vietoje 7 dienas. NukoštiKompresams šią tinktūrą reikia skiesti vandeniu: 2 arbatiniai šaukšteliai tinktūros į 1 stiklinę vandens.

Receptas:100 g šviežių jazmino žiedų užpilti 100 ml spirito. Leisti nusistovėti tamsioje, vėsioje vietoje 7 dienas, nukošti, nuspausti. Patariama naudoti pavilgams (1 arbatinis šaukštelis tinktūros į 100 ml šalto virinto vandens) esant odos susirgimams.

Vidinei venų trombozei

Tinktūra: susmulkintų jazminų šaukštą užpilti šaukštu degtinės, palaikome tris dienas ir rekomenduojama įtrynimams.

Stiprus kosulys

Jazmino žiedų sirupas-pusę stiklinės žiedų užpilti stikline verdančio vandens ir 4 minutes pavirinti. Po to greitai nukošti ir nuspausti žiedus, įdėti į nuovirą cukraus ir pašildyti, kad cukrus ištirptų. Patariama gerti po 1 arbatinį šaukštelį į dieną.

Bronchitas ir bronchinė astma

1 valgomąjį šaukštą sausų jaunų šakelių su lapais ir žiedais užpilti 1 stikline verdančio vandens ir pavirinti 4-5 minutes. Leisti nusistovėti 1 valandą, po to nukošti. Patariama gerti po 1-2 valgomuosius šaukštus 3 kartus per dieną prieš valgį.

 

Parašykite komentarą