Hortenzijos ziedai

Horternzijos vaistinės savybės

Hortenzijos šaknys, lapai ir žiedai liaudies medicinoje naudojami arbatų, nuovirų ir tinktūrų pavidalu. Jie gali būti naudojami sergant urogenitalinės sistemos ligomis, uždegimais, kaip antiparazitinė priemonė, sergant odos ligomis.

Liaudies medicinoje naudojami ne tik lapai, bet ir hortenzijos paniculata arba arborescens šaknis bei žiedai, iš kurių ruošiami nuovirai, arbatos, alkoholinės ir vandeninės tinktūros. Hortenzijoje gausu eterinių aliejų, jose yra daugiau nei 10 naudingų komponentų.

Tačiau reikia nepamiršti, kad visose augalo dalyse yra nuodingų cianogeninių glikozidų (cianogeniniai glikozidai yra fitotoksinai -augalų gaminamos toksiškos cheminės medžiagos, kurių pasitaiko bent 2000 augalų rūšių) (cianido rūgšties šaltinis), kurie sutrikdo centrinės nervų sistemos veiklą ir sukelia kvėpavimo slopinimą.

Liaudies medicinoje hortenziją patariama naudoti kaip priešuždegiminę, antibakterinę, antiseptinę priemonę. Augalas padeda susidoroti su galvos skausmais, mažina kraujospūdį, gerina imunitetą ir bendrą organizmo būklę.

Išoriškai gali būti naudojama pustulinėms odos ligoms, toksikodermija (toksikodermija -odos ir gleivinės išbėrimas, kurį sukelia vaistai, dažniausiai antibiotikai, analgetikai, jodo preparatai, serumai, hormonai)ir kaip antiparazitinė priemonė.

Hortenzija turi raminamųjų, šlapimą varančių ir gydomųjų savybių gydant šlapimo takų ir prostatos liaukas (prostatitą), cistitą.

Teigiama, kad hortenzija padeda sumažinti inkstų, šlaplės ir šlapimo pūslės skausmą, tirpdo akmenis, taip pat apsaugo nuo naujų akmenų susidarymo.

Sakoma, kad hortenzijoje esančios medžiagos dalyvauja normalizuojant trofinius procesus kremzlėje ir jungiamajame audinyje, užkertant kelią kristalų nusėdimui sąnariuose ir šlapimo rūgšties kaupimuisi.

Hortenzija gali būti efektyviai naudojama tiek sergant kvėpavimo takų ligomis, tiek gydant odos problemas, tiek kaip skausmą malšinanti priemonė.

Naudojamos visos augalo dalys: žiedai, lapai ir šaknys gydant tonzilitą (dėl stipraus baktericidinio poveikio – net E. coli ir stafilokokams); šaknys – kaip diuretikas urogenitalinės sistemos gydymui.

Hortenzija nebloga pagalbinė priemonė, padedanti palengvinti prostatos ligas. Ji tonizuoja inkstus ir gerina jų veiklą.

Hortenzija malšina šlapimo organų spazmus, suteikdama nuskausminamąjį poveikį, taip pat naudojama priešmenstruaciniam sindromui, moterų lytinių organų sistemos uždegimui ir sąnarių ligoms malšinti.

Hortenzija turi raminamųjų, šlapimą varančių ir gydomųjų savybių gydant šlapimo takų ir prostatos liaukas (prostatitą), cistitą. Hortenzija turi unikalią savybę pašalinti iš organizmo šlapimo rūgštį.

Hortenzija padeda sumažinti inkstų, šlaplės ir šlapimo pūslės skausmą, tirpdo akmenis, taip pat apsaugo nuo naujų akmenų susidarymo.

Preparatai iš džiovintų hortenzijos žiedų ir įvairių rūšių hortenzijų šaknų kinų medicinoje naudojami sergant maliarija, širdies ligomis, dispepsija(viršutinės vidurinės pilvo dalies skausmas ar diskomfortas, kuris dažniausiai pasireiškia dėl blogo virškinimo), gerklės ir tonzilitu. 

HORTENZIJOS ŽIEDAI IR LAPAI

Nuoviras

1 arbatinis šaukštelis susmulkintų augalo žiedų ir lapų + 200 ml verdančio vandens. Palikti 15 minučių prisitraukti. Nukošti. Nuovirą patariama gerti po 1 valgomąjį šaukštą 3 kartus per dieną prieš valgį.

Peršalimo ligos 

1 valgomasis šaukštas džiovintų žiedų +  200 ml verdančio vandens. Leisti prisitraukti 30 minučių. Nukošti. Gerti patariama po 1/4 stiklinės 3 kartus per dieną.

Galvos skausmas ir neuralgija

Susmulkinti 2 arbatiniai šaukšteliai žiedų ir 2 arbatiniai šaukšteliai hortenzijos lapų + 200 ml verdančio vandens.  Leisti prisitraukti 15 minučių.  Nukošti. Vartoti patariama po 1 valgomąjį šaukštą 3 kartus per dieną.

Viduriavimas

2 arbatiniai šaukšteliai žalios hortenzijos + 200 ml verdančio vandens. Palikti uždengtą 1 valandą. Nukošti. Gerti patariama po 2 valgomuosius šaukštus 3-4 kartus per dieną 15 minučių prieš valgį. Naudoti rekomenduojama iki tol, kol baigsis viduriavimas.

Furunkulas (votis, šunvotė)

1 valgomasis šaukštas susmulkintų hortenzijos žiedų ar lapų + 0,5 litro verdančio vandens. Palaikyti ant silpnos ugnies 10 minučių. Palikti prisitraukti 1 valandą. Nukošti. Įpilti virinto vandens iki 0,5 l tūrio. Naudoti patariama pažeistoms odos vietoms nuplauti ir kompresams. Galite naudoti šviežias augalo sultis.

Gerklės skausmas, tonzilitas

1 arbatinis šaukštelis hortenzijos mišinio- žiedai ir lapai + 1 stiklinė verdančio vandens. Užvirinkite. Palikite prisitraukti 1 valandą. Nukošti. Gerti patariama po pusę stiklinės šilto užpilo 3 kartus per dieną pusvalandį prieš valgį. Kursas yra tol, kol uždegiminis procesas sustos.

Faringitas, periodonto ligos, stomatitas

1 valgomasis šaukštas susmulkintų šviežių hortenzijos lapų + 0,5 litro verdančio vandens. Palikti termose 2 valandas. Nukošti, nuspausti. Naudoti patariama gerklės ir burnos skalavimui 4-5 kartus per dieną.

Šlapimo takai, prostata

Tinktūra

Smulkiai supjaustytus šviežius augalo lapus ar šakeles užpilti 50 laipsnių stiprumo degtine santykiu 1:1. Leisti prisitraukti tamsioje, vėsioje vietoje 14 dienų. Kasdien sujudinti. Nukošti.  Gerti patariama po pusę arbatinio šaukštelio į ¼ stiklinės vandens 2 kartus per dieną.

Odos problemos

Dėl didelio taninų kiekio hortenzija turi ryškų sutraukiantį, priešuždegiminį ir regeneruojantį poveikį odos ligoms.

Nuoviras

2 valgomieji šaukštai sausų hortenzijos žiedų + 0,5 litro verdančio vandens. Leisti prisitraukti 30 minučių. Nukošti. Naudoti patariama komprsėliams.

Užpilas

1 valgomasis šaukštas susmulkintų hortenzijos žiedų + 200 ml verdančio vandens. Leisti prisitraukti 45 minutes. Nukošti. Įpilti 100 ml virinto vandens. Patariama naudoti odos valymui.

Dermatitas, egzema, žvynelinė

Rekomenduojami kompresai ir losjonai iš hortenzijų žiedų nuoviro. Tai sumažina niežėjimą, dirginimą ir pagreitina gijimą.

Nuoviras

2 valgomieji šaukštai sausų hortenzijos žiedų + 0,5 litro verdančio vandens. Leisti prisitraukti  30 minučių. Nukošti. Naudoti patariama kompresėliams.

Spuogai

Esant spuogams, naudinga veidą nuvalyti užpilu, pagamintu iš hortenzijos žiedų. Jis turi priešuždegiminį, antiseptinį poveikį.

Užpilas

1 valgomasis šaukštas hortenzijos žiedų + 200 ml verdančio vandens. Leisti prisitraukti 45 minutes. Nukošti. Įpilti 100 ml vandens. Patariama naudoti odai nuvalyti.

Kvėpavimo takų ligos

Hortenzija turi ryškų priešuždegiminį poveikį, todėl ji dažnai naudojama kvėpavimo sistemos ligoms gydyti.

Sergant ūminėmis kvėpavimo takų ligomis, tokiomis kaip bronchitas, tracheitas, peršalimas, rekomenduojamos inhaliacijos su hortenzijų žiedų antpilu. Tai sumažina kosulį ir palengvina kvėpavimą.

TEPALAI

Priešuždegiminis hortenzijos poveikis, susijęs su taninais, leidžia ją naudoti sergant artritu, artroze ir mialgija(raumenų skausmas – dar kitaip vadinamas mialgija, yra būklė, kuriai būdingas skausmas ar diskomfortas raumenyse). Šiems tikslams rekomenduojama  naudoti kompresus ir tepalus, kurių pagrindą sudaro hortenzija.

Tepalas su hortenzijos ekstraktu naudojamas nudegimams, įbrėžimams ir nedideliems įpjovimams gydyti, siekiant pagreitinti audinių regeneraciją.

A​rtritas ir sumušimai

Susmulkinti sausus hortenzijos lapus. Sumaišyti 1 dalį lapų ir 5 dalis augalinio aliejaus (saulėgrąžų, alyvuogių). Palikti 7 dienas tamsioje vietoje, retkarčiais pamaišyti. Nukošti, išspausti. Naudoti patariama įtrynimui. Teigiama , kad tai padės sustiprinti nuskausminantį ir priešuždegiminį poveikį.

Tepalas su tinktūra

1 dalis susmulkintų hortenzijos lapų + 5 dalys 50 laipsnių degtinės. Leisti prisitraukti tamsioje, vėsioje vietoje 10 dienų. Nukošti. Gautą tinktūrą sumaišykite su tepalo pagrindu (vazelinu, lanolinu). Paruoštą tepalą rekomenduojama naudoti žaizdoms ir nudegimams gydyti.

KOMPRESAI

Hortenzija gali padėti ir sumažinti skausmą, ir susidoroti su daugeliu uždegimų ir traumų.

Kompresus su hortenzijų nuoviru patariama naudoti išoriškai -sergant dermatitu.

2 valgomieji šaukštai džiovintų hortenzijų žiedų + 0,5 litro verdančio vandens. Leisti prisitraukti 30 minučių. Nukošti. Patariama suvilgyti tvarstį ir uždėti ant skaudamos vietos.

SKALAVIMAS

1 valgomasis šaukštas švieži susmulkinti hortenzijos lapų + 500 ml verdančio vandens. Lapus užpilti verdančiu vandeniu termose ir palikti prisitraukti dvi valandas. Nukošti.  Patariama juo skalauti nuo faringito, gerklės skausmo, tonzilito arba skalauti burną sergant stomatitu, periodonto ligomis-  4-5 kartus per dieną.

HORTENZIJOS ŠAKNYS

Hortenzijos šaknų pranašumai

Teigiama, kad hortenzijos šaknis  gali apriboti šlapimo pūslės infekcijas, sumažinti uždegimą ir užkirsti kelią autoimuninėms ligoms.

Liaudies medicina teigia, kad hortenzijos šaknis:

  • sumažina padidėjusios prostatos dydį, veikdama kaip diuretikas, apsaugo nuo šlapimo pūslės infekcijų;
  • apriboja šlaplės infekcijų atsiradimą;
  • tirpina inkstų ir tulžies akmenis;
  • kovoja su parazitinėmis infekcijomis;
  • mažina viso kūno uždegimą;
  • sumažina lėtinių ligų riziką dėl savo antioksidacinių savybių;
  • mažina reumatoidinio artrito ir podagros skausmą;
  • sumažina uždegiminių ar sudirgusių audinių skausmą;
  • stiprina imuninę sistemą ir užkerta kelią autoimuninėms ligoms;
  • apsaugo nuo cistito moterims;
  • sumažina šienligės riziką;
  • veikia kaip antiseptikas ir antibiotikas;
  • šaknis gali būti naudojama priešmenstruaciniam sindromui palengvinti.

Hortenzija turi gydomąjį poveikį nuo šlapimo takų uždegimų, skatina šlapimo rūgšties pasišalinimą iš organizmo, neleidžia susidaryti kristalams šlapimo sistemoje ir vystytis podagrai.

Teigiama, kad hortenzija padeda malšinti inkstų, šlaplės ir šlapimo pūslės skausmus, tirpdo akmenis, mažina diskomfortą, susijusį su esamais akmenimis, taip pat apsaugo nuo naujų akmenų susidarymo šlapimo sistemoje.

Nuoviras

1 valgomasis šaukštas susmulkintų sausų hortenzijos šaknų + 2 stiklinės verdančio vandens. Palikti termose 30 minučių. Nukošti. Jeigu reikia- padidinti tūrį iki pradinio tūrio (įpilti virinto vandens). Gerti patariama po 1/3 stiklinės 3 kartus per dieną 20-30 minučių prieš valgį.

Lėtinių ligų gydymo kursas yra iki 3 savaičių. Laikyti šaldytuve ne ilgiau kaip 2 dienas.

Šlapimą skatinti

12 gramų susmulkintos hortenzijos šaknies + 1 stiklinė vandens. Pavirinti 1 valandą. Nukošti. Įpilti virinto vandens iki pradinio tūrio. Gerti patariama po 2 šaukštus tris kartus per dieną. 

Kvėpavimo takų ligos

Sergant lėtinėmis uždegiminėmis kvėpavimo takų ligomis, patariama gerti hortenzijos šaknų nuovirą. Jis padeda sumažinti uždegimą, veikia kaip atsikosėjimą skatinanti priemonė.

VAISTINGA HORTENZIJOS ARBATA

Nedaug žmonių žino, kad hortenzija aktyviai naudojama alternatyvioje medicinoje daugelio ligų gydymui.

RECEPTAS

1 arbatinis šaukštelis susmulkinti ir džiovinti lapai + 1 stikline verdančio vandens. Leisti prisitraukti apie 20 minučių. Nukošti. Gėrimą rekomenduojama gerti 2-3 kartus per dieną prieš valgį.

Gydomąją arbatą galite išsivirti iš hortenzijos lapų ir šaknų – geriau ją gerti ryte. Šis gėrimas ypač naudingas žmonėms, kenčiantiems nuo diabeto ir edemos.

Hortenzijos arbatą naudinga gerti šiais atvejais:

  • cukrinis diabetas. Be to, puikiai atgaivina burną- panaikina blogą kvapą iš burnos; inkstų ir kitų Urogenitalinės sistemos organų ligos;
  • PMS, skausmas menstruacijų metu;
  • padidėjęs patinimas, nes hortenzijos komponentai neleidžia nusėsti druskoms ir padeda per trumpą laiką pašalinti skysčių perteklių iš organizmo;
  • burnos ertmės, taip pat nosiaryklės ligos, ypač stomatitas, faringitas ir kt.;
  • sutrikimai, susiję su blogu kraujo krešėjimu; autoimuninės ligos;
  • prostatos ligos.

Arbata gali būti naudojama norint numesti svorio, ją naudinga gerti peršalus, susilpnėjus imunitetui ir esant vitaminų trūkumui.

Odos problemos – nuo ​​spuogų iki senų randų. Taip yra dėl to, kad gėrimas gerina kraujotaką, padidina odos elastingumą, pagreitina audinių regeneracijos procesą.

KADA IR KAIP RINKTI

Hortenzijos lapai ir žiedai renkami augalo žydėjimo laikotarpiu, kuris vyksta liepos-rugpjūčio mėn. Žiedai renkami žiedynuose, o lapai – nuo ​​šakų viršūnių. Surinkimas atliekamas sausu oru, geriausia ryte, kai rasa dar neišgaravusi. Surinktus augalus reikia gerai išdžiovinti pavėsyje, gerai vėdinamoje vietoje.

Šaknys iškasamos rudenį: valomos ir džiovinamos įprastu būdu. Saugojimo laikas ne ilgiau kaip dvejus metus.

PERSPĖJIMAS

Liaudies medicinoje naudojant hortenziją būtina imtis atsargumo priemonių ir neviršyti rekomenduojamų dozių. Vartojant didelius augalo kiekius, gali pasireikšti šalutinis poveikis, pvz., pykinimas, vėmimas, galvos svaigimas ir alerginės reakcijos.

Taip pat nerekomenduojama hortenzijos vartoti nėštumo ir žindymo laikotarpiu, taip pat esant individualiam augalo netoleravimui.

Sergant ūminėmis virškinamojo trakto, kepenų ir inkstų ligomis, taip pat hipotenzija ir tromboflebitu, prieš vartojant hortenziją reikia pasitarti su gydytoju.

Taip pat nerekomenduojama augalo naudoti vaikams iki 12 metų ir asmenims, kuriems yra padidėjęs jautrumas biologiškai aktyvioms hortenzijos medžiagoms.

Parašykite komentarą