Naudingos forsitijos žiedų savybės
FORSITIJOS ŽIEDAI – tai flavonoidų lobynas, būtinas kraujagyslių stiprinimui ir elastingumui užtikrinti. Dėl šios priežasties forzitijos žiedus rekomenduojama sergantiems varikoze ir rizikos grupės asmenims.
Flavonoidai yra kaip priemonė, stabdanti voratinklinių venų susidarymą, gerinanti odos būklę ir lėtinanti senėjimo procesus. Sumažina gliukozės kiekį kraujyje. Liaudies medicina teigia, kad forsitijos užpilai lėtina odos senėjimo procesus. Pagerina kraujagyslių sandarumą, taip pat turi antioksidacinį poveikį, mažina krešėjimą kraujo.
Forsitijų žiedai turi teigiamą poveikį regos organui, todėl rekomenduojama juos naudoti vyresnio amžiaus žmonėms, taip pat žmonėms, kurie daug laiko praleidžia dirbtinėje šviesoje ir priešais kompiuterį.
Geriamas forsitijos žiedų antpilas gali padėti sureguliuoti cukraus ir kraujospūdžio svyravimus, taip pat padėti perkrautoms kepenims. Jis galėtų būti vartojamas kaip širdies ir kraujagyslių ligų profilaktikos dalis.
Žiedų antpilas gali palengvinti sezoninės alergijos simptomus. Ypač tai aktualu pavasarį ir vasarą.
Forsitija skatina aktyvų geležies pasisavinimą organizme, rutinas daro kraujagysles ir kapiliarus tvirtus ir elastingus, kartu naikindamas cholesterolio apnašas.
Organinės rūgštys, vitaminai padeda stiprinti imuninę sistemą ir reguliuoti medžiagų apykaitos procesus. Skatina greitą pasveikimą po uždegimų, pūlinių, vidaus organų ir kvėpavimo takų ligų.
Užpilai ir nuovirai su forsitijomis rekomenduojami sergant gelta, tulžies latakų nepraeinamumu, ūminiu inkstų nepakankamumu. Jie padės esant kraujavimui tinklainėje, pūliuojant plaučiuose, psoriazei, niežai, diatezei.
Kokios augalo dalys laikomos vaistinėmis?
Vaistinėmis žaliavomis laikomos visos augalo dalys: lapija, šakos, vaisiai ir šakniastiebiai.
Kiekviename iš jų yra vertingų natūralių komponentų, kurie prisideda prie: medžiagų apykaitos normalizavimo, geležies pasisavinimo; kraujagyslių, širdies, kepenų, inkstų, šlapimo pūslės stiprinimo; kraujospūdžio reguliavimo, širdies priepuolio ir insulto rizikos mažinimo; imuniteto didinimo, peršalimo ligų, ūmių kvėpavimo takų virusinių infekcijų, ūmių kvėpavimo takų infekcijų malšinimo; sveikatos gerinimo sergant dizenterija, dubens uždegimu; pūlingų žaizdų, abscesų, furunkulų gijimo; vėžinių ląstelių slopinimo, piktybinių navikų augimo stabdymo.
Tinktūros, tepalai padeda pašalinti iš organizmo pūlingų uždegimų židinius, suspaudimus, neutralizuoja natūralių nuodų ir sintetinių toksinų poveikį. Tai veiksmingas natūralus antibiotikas, vertinga antivirusinė priemonė, kurios unikalios savybės prieinamos kiekvienam.
Rekomenduojama naudoti visas forsitijos dalis. Iš jos pagaminti preparatai mažina kraujospūdį, didina trapių kraujagyslių ir kapiliarų sienelių elastingumą.
Jis turi ryškų baktericidinį poveikį ir gali būti naudojamas sergant dizenterija.
Ypač rekomenduojama hipertenzija sergantiems pacientams, siekiant sumažinti insulto riziką.
Forsitijos žiedai – panaudojimas virtuvėje
Šviežūs žiedai gali būti naudojami kulinariniams tikslams. Daržovių ir vaisių salotos bei sumuštiniai atrodys nepaprastai prašmatniai. Nors tai tipiškas pavasarinis užkandis, tačiau sveikų džiovintų žiedų užpilų galima pasigaminti bet kada, nepriklausomai nuo sezono.
RECEPTAI
Forsitijos žiedų antpilas
Į stiklinę įdėti vieną ar du arbatinius šaukštelius džiovintų žiedų + 80°C vanduo. Pavirinti kelias minutes. Nukošti. Patariama šią normą suvartoti per dieną. Gėrimas yra naudingas ne tik savo savybėmis, bet ir maloniu aromatu bei saldžiu skoniu. Kai jis atvės, patariama jį naudoti ir odos priežiūrai.
Forsitijos žiedų tinktūra
100 gramų šviežių arba džiovintų žiedų užpilkite + 500 ml degtinės (50%). Dvi savaites laikyti tamsioje, vėsioje vietoje. Kas tris keturias dienas indą reikia suplakti. Nukošti. Vartoti patariama vieną ar du kartus per dieną, neviršydami 20 ml porcijos.
Rekomenduojamas: kaip plataus veikimo spektro antibiotikas; hepatitas; pūliai plaučiuose; psoriazė.
Vartoti patariama 20 lašų į ¼ stiklinės vandens 3 kartus per dieną 30 minučių prieš valgį.
Kraujospūdžiui normalizuoti
Sergant hipertenzija, naudinga pasiruošti iš jaunų forsitijų lapų: 35 gramai jaunų lapų + 30 ml verdančio vandens. Įdėti indą į vandens vonią arba ant silpnos ugnies pavirti 8-10 minučių. Leisti atvėsti 1,5-2 valandas. Nukošti. Gerti patariama mažais gurkšneliais visą dieną, geriausia prieš valgį arba pusantros valandos po valgio.
Smegenų ar periferinės kraujotakos sutrikimai
35 gramai žaliavos + 250 ml verdančio vandens. Pavirinti vandens vonelėje 5-7 minutes. Leisti atvėsti kambario temperatūroje. Nukošti. Gerti patariama po 30 ml per dieną, geriausia prieš valgį.
Furunkulioze, limfmazgių uždegimas
30 gramų augalo lapų arba šakniastiebių + 30 ml verdančio vandens. Virinti vandens vonelėje ant silpnos ugnies 8-10 minučių. Leisti prisitraukti 2-2,5 valandos. Nukošti. Vartoti patariama mažais gurkšneliais per visą dieną.
Dantenos
Esant silpnoms, kraujuojančioms, laisvoms dantenoms, ypač vaikams ir vyresnio amžiaus žmonėms, patariama antpilą ruošti iš bet kurios augalo dalies, kasdien juo skalauti apie 1-2 minutes. Naudingos, biologiškai aktyvios medžiagos gydys dantenas, tuo pačiu per gleivines liežuvis prasiskverbs į kraują, stiprindamas imuninę sistemą ir organizmą iš vidaus.
Sloga
Sergant alerginio, virusinio ar peršalimo pobūdžio sloga, patariama į nosį įlašinti šviežiai išspaustų forsitijos sulčių, praskiestų per pusę vandeniu. Patariama lašinti po 1-2 lašus du kartus per dieną, į kiekvieną šnervę.
Gripas
Gripo epidemijų ir kvėpavimo takų ligų metu rekomenduojama gerti arbatą iš bet kurios augalo dalies. Tai padeda nesusirgti, o užsikrėtus galima kuo greičiau pasveikti be komplikacijų.
Augalų pumpurai turi labai galingų gydomųjų savybių. Užpilais ir nuovirais iš augalų pumpurų galima gydyti nemažai negalavimų.
Rinkimas ir džiovinimas
Šviežius žiedus reikia kruopščiai nuplauti vėsiu vandeniu ir kuo greičiau panaudoti. Verta surinkti daugiau žiedų, jei norite juos džiovinti.
Džiovinti gali būti laikomi daugelį mėnesių.
Džiovinimas
Nenaudokime orkaitės! Kambario temperatūra yra pakankama džiovinimui. Rekomenduojama juos dėti ant kepimo popieriumi ištiesto paviršiaus, vėdinamoje, bet tamsesnėje vietoje. Jie neturėtų būti veikiami stiprių saulės spindulių.
PERSPĖJIMAS
Augalo šaknis laikoma šiek tiek nuodinga ir gali sukelti tam tikrą šalutinį poveikį, jei vartojama nekontroliuojamai. Tinktūros, nuovirai, arbatos, užplikytos su forsitijos šakniastiebiais, negalima gerti esant silpnam pulsui, esant ūminiam uždegiminiam procesui, ūminiam inkstų, blužnies ar kepenų nepakankamumui.