Pelyno tinktūra mažina skausmą, naikina organizmo parazitus, padeda mažinti raumenų spazmus, valo kraują ir turi raminančių savybių, gerina virškinamojo trakto darbą, onkologinių susirgimų atvejais, padeda greičiau užgydyti žaizdas. Padeda kovoti su daugeliu organizmo kenkėjų, kurie parazituoja kepenyse ir tulžies latakuose. Pašalina iš kūno apvaliąsias kirmėles ir lamblijas. Veiksminga opisthorchiazės gydymui.
Tinktūra vartojama gydant moterų nevaisingumo sutrikimus, esant mėnesinių sutrikimams. Patariama gerti nuo gimdos miomų, kiaušidžių ir kitų organų uždegimo, kraujavimo iš gimdos. Makšties plovimui naudojamas pelyno antpilas. Teigiama, kad tinktūra taip pat padeda įveikti vyrų nevaisingumą.
Tinktūros receptas
Žali lapai ir žiedai 1/3 indo + 0,5 litro degtinės 50 laipsnių. Laikyti tamsioje, vėsioje vietoje 14 dienų. Kasdien pajudinti. Nukošti. Gerti patariama 3 kartus per dieną po 20-30 lašų į ¼ stiklinės vandens -ne ilgiau kaip 14 dienų.
Rekomenduojama naudoti papilomų, karpų ir kitų patogeninių kūno darinių gydymui.
Pagal instrukcijas gydymo kursas 20-25 dienos. Liaudies medicinos žinovai pataria vartoti ne ilgiau kaip 14 dienų. Ilgiau vartojant pelyno tinktūras, gali atsirasti šalutinis poveikis.
Gerti tinktūra patariama pusvalandį prieš valgį.
Išorinis naudojimas: įtrynimas esant raumenų patempimams, sąnarių skausmams, šalina skausmą dėl išnirimų.
Skiedžiama virintu vandeniu santykiu 1:1 -patariama naudoti gerklei bei burnai skalauti.
Imuninės sistemos stiprinimas
Švieži pelyno lapai ir žiedai – trečdalis 0,5 litro stiklainio + 0,5 litro degtinė (50%). Pelyną užpilti degtine, uždaryti indą dangteliu ir padėti į tamsią, vėsią vietą 7 dienoms. Nukošti. Gerti patariama po 30 lašų, užgeriant ¼ stiklinės vandens vieną kartą per dieną. Vandenį galima pakeisti nekaršta arbata be cukraus.
Virškinimo trakto veiklos gerinimas
Pelyno lapai – 100 gramų + 500 ml degtinės (50%).
Pelyną užpilti degtine, uždaryti indą ir padėti į tamsią, vėsią vietą 14 dienų. Kas kelintą dieną gerai sujudinti. Nukošti. Gerti patariama po 30 lašų, užgeriant ¼ stiklinės vandens- vieną kartą per dieną.
Nuo kirminų
Pelyno tinktūra naudinga kirminų profilaktikai ir gydymui.
Receptas:
Sausas susmulkintas pelynas – 1 dalis + degtinė (50%)- 3 dalys.
Užpilama degtine ir sandariai uždaromi dangteliu. Leisti prisitraukti tamsioje, vėsioje vietoje 7 dienas. Kasdien sujudinti. Nukošti. Gerti patariama tris kartus per dieną po 20-30 lašų į ¼ stiklinės vandens- ne ilgiau kaip 14 dienų.
Virusinių ligų gydymas
Pelyno tinktūrą rekomenduojame naudoti kompleksinėje terapijoje sergant ūminėmis kvėpavimo takų infekcijomis, gripu ir kitomis virusinėmis ligomis, po 25 lašus į stiklinę vandens 3 kartus per dieną, 30 minučių prieš valgį.
Galvos skausmas
Patariama 3 lašus pelyno tinktūros atskiesti ¼ stiklinės vandens. Šiuo tirpalu sudrėkinkite servetėlę ir uždėkite ją ant kaktos ir pakaušio. Po 15 minučių skausmas turėtų pradėti mažėti.
ŠALUTINIS POVEIKIS
Jei nesilaikoma gydymo režimo ir dozavimo, pelyno tinktūra sukelia daugybę šalutinių poveikių.
Virškinimo trakto problemos: pykinimas, vėmimas, rėmuo, pilvo pūtimas, mėšlungis ir pilvo diegliai. Kartais ir vidurių užkietėjimas.
Centrinės nervų sistemos problemos. Atsiranda stiprus galvos skausmas, svaigsta galva, aptemsta regėjimas, žmogus netenka sąmonės, atsiranda traukuliai, haliucinacijos.
Alergijos: bėrimas, niežulys, paraudimas.
Per ilgai vartojant preparatus iš pelyno, gali atsirasti rimtų nervų sutrikimų. Tai taip pat gali sukelti organizmo apsinuodijimą su vėmimu, aukšta temperatūra ir traukuliais.
Ilgalaikis pelyno sudėtyje esančių medžiagų poveikis gali sukelti anemiją.
Todėl, nepaisant unikalių šio nuostabaus augalo gydomųjų savybių, rekomenduojame daryti 2–3 mėnesių pertraukas tarp jo vartojimo.