Tai nuodingas augalas, kurio sudėtyje yra aktyviųjų alkaloidų: galantamino ir kitų junginių.
Galantaminui patekus į žmogaus organizmą, jis sparčiai sutraukiamas į kraują, lengvai prasiskverbia į centrinę nervų sistemą ir stuburo smegenis, reiškiasi ilgalaikiai stimuliuojančiu poveikiu. Jo dėka palengvėja nervinių impulsų perdavimas ir pralaidumas nuo nervinių ląstelių į raumenis.
Liaudies medicina teigia, kad baltoji snieguolės gali padėti palengvinti šiuos negalavimus:
- poliomielitą ir cerebralinį paralyžių, dėl galantamino gebėjimo atstatyti ryšius tarp nervų sistemos ir raumenų, padedančius atstatyti arba bent jau pagerinti galūnių judesių valdymą;
- polineuritą, radikulitą ir kitų nervų sistemos uždegiminio pobūdžio ligas;
- miopatiją, miasteniją (nervų-raumenų liga, pasireiškianti periodiniu praeinančiu raumenų silpnumu ir patologiniu jų nuovargiu. SIMPTOMAI – raumenų silpnumas, rijimo ir kalbos sutrikimas, sunku pakelti galvą, rankas, nukaręs apatinis žandikaulis, vokų nusileidimas, dvejinimasis akyse, greitas nuovargis) ir kitus negalavimus, susijusius su raumenų bazės nusilpimu, atrofija – galantaminas suaktyvina ir palaiko gerą pralaidumą nuo nervinių galūnių į raumenų skaidulas;
- traumas su pažeistomis nervų galūnėmis, nes sparčiau atstatomas ryšių pralaidumas tarp raumeninio audinio ir juos jungiančių nervų;
- artritą, reumatą, radikulitą ir kitas sąnarių ligas, išoriškai dedant snieguolės nuoviro pavilgus, kompresus ant skausmingų vietų;
- šlapimo pūslės ir žarnyno atoniją (tonuso nusilpimas, suglebimas), dėl nervinių saitų su lygiaisiais organų raumenimis pagerėjusio pralaidumo pagerėja ir ligonio būklė;
- furunkulus, grybelio, pakenktas vietas snieguolių nuoviru ir tinktūra, pasižyminčiais antiseptine ir antimikozine veika;
- piktybinius auglius ir kitus onkologinius darinius (tai praktikuojama Tibeto liaudies medicinoje)
Rekomenduojami receptai preparatų iš baltosios snieguolės
Tinktūra grybelinių ir pūlingų odos darinių gydymui – labai susmulkintų 50 gramų augalo svogūnėlių (šakniagumbių) arba 100 gramų lapelių ir ataugėlių užpilti 1litru spirito (arba ne silpnesne kaip 50 laipsnių degtine), laikyti 3 – 4 savaites tamsioje, vėsioje vietoje pastoviai sujudinant. Vartoti tik pavilgams, patepant ligos pakenktas odos vietas ir dedant kompresus ant pasiligojusių sąnarių. Tinktūra naudojama skausmui nuslopinti juosmens srityje, kelių, pirštų, peties sąnariuose, taip pat, apsunkusių kojų ir jose nesibaigiančių skausmingų simptomų nuraminimui.
Receptas: 10-15 augalo žiedų gerai sutrinti arba sumalti mėsmale, užpilti 1 stikline degtinės ir išlaikius 10 dienų tamsioje, vėsioje vietoje, gerai nufiltruoti, supilti į tamsaus stiklo butelį. Saugoti su užrašu – NUODINGA.
Skausmingų vietų įtrynimus šia tinktūra atlikti geriausiai prieš naktinį miegą. Gydymo kursą tęskite iki prapuls skausmas. Tai užtruks apie 10-14 parų.
Tinktūrų galiojimo laikas – vieneri metai.
PERSPĖJIMAI!!!
Atlikę procedūras su tinktūrą, iš karto kruopščiai nusiplaukite rankas. Jokiu būdu nemėginkite tinktūrą gerti!!! Apsinuodijus snieguolių tinktūra jaučiamas galvos svaigulys, padažnėja širdies plakimas. Draudžiama naudoti tinktūrą sergantiems epilepsija, bronchine astma, bradikardija (širdies ritmo sutrikimas) ir žarnyno diegliais.
Žiedų tyrelė aštrių skausmų sąnariuose gydymui
Prisiskinkite snieguolės žiedų, juos gerai sutrinkite arba sumalkite mėsmale ir tą tyrelę uždėkite ant probleminio sąnario. PALAIKYTI ANT SKAUSMINGO SĄNARIO NE ILGIAU 15 MINUČIŲ‼ Skausmas greitai nurims.
PERSPĖJIMAS!!!
Baltųjų snieguolių biologinėje sudėtyje esantys junginiai gali stipriai nudeginti odą, todėl naudojant neapdorotą augalą, laikyti ant kūno paviršiaus nedaugiau 15 min. Jeigu sugebėsite nusideginti nuplaukite nudegintą vietą sodos vandeniniu tirpalu ir patepkite rankoms skirtu kremu.
Išsėtinės sklerozės ir radikulito gydymui
Susmulkinkite blenderiu 1 stiklinę augalo svogūnėlių (šakniagumbių) ir labai gerai išmaišykite su 5-iomis stiklinėmis ožkos taukų. Paruoštą masę uždenkite dangčiu ir 3 valandoms pastatykite i orkaitę, palaikydami 50-80 laipsnių temperatūrą. Pasiruoštu tepalu kiekvieną dieną įtrinkite stuburo sritį ligoniui prieš naktinį miegą.
Nuoviras taip pat efektyviai įveikia sąnarių skausmus – augalo žiedus ir lapelius užpylus 0,5 litro vandens pavirinti 15 minučių Ataušusiame ir nusunktame nuovire suvilgytu tamponu trinti skausmingus sąnarius. Taip pat tinkamas būdas – uždėti 15 minučių trukmės kompresą, bet neilgiau, kad išvengti rimto odos nudegimo. Prieš naktį, po procedūros, sąnarį apvynioti šiltu, vilnoniu audiniu.
Pakartotiniai ĮSPĖJIMAI!!!
Baltoji snieguolė nuodingas augalas. Jį ir jų preparatus naudoti su dideliu atsargumu, neviršijant kiekių ir vartojimo trukmės. Tai ne šiaip sau vaistažolė, kurią galima būtų vartoti profilaktikos tikslais. Perdozavus, augale esantis ir preparatuose išliekantis galantaminas, iššaukia galvos svaigimą, pykinimą, nevaldomą seilėtekį, sulėtėja širdies ritmas reiškiasi ir kiti nemalonūs simptomai organizme.
Nevartoti baltosios snieguolės preparatų:
- moterims nėštumo ir kūdikio maitinimo krūtimis periodais;
- sergantiems epilepsija ir pasireiškiant kitokio pobūdžio traukuliams;
- diagnozavus širdies kraujagyslių problemas;
- „susidraugavusiems“ su 2-3 laipsnio hipertonija;
- turintiems bronchinę astmą.