Varikozė arba lėtinis venų nepakankamumas, dažnai vadinama tiesiog išsiplėtusiomis venomis. Tromboflebito terminas suprantamas kaip paviršinių venų uždegimas su lokalia paviršinių venų tromboze.
ĄŽUOLAS
2 valgomieji šaukštai susmulkintos ąžuolo žievės, užpilti 2 stiklinėmis vandens ir 20 minučių virti nestipriai kaitinant. Po to nuovirą nukošti ir supilti į emaliuotą ar kitokį indą su šiltu vandeniu. Patariama pamerkti kojas ir palaikyti 30 minučių. Po to kojas apmauti elastinėmis medicininėmis kojinėmis arba, apvyniojus elastiniu bintu, 30 minučių pagulėti ir atsipalaiduoti. Procedūras rekomenduojama atlikti kas antrą dieną dviejų savaičių laikotarpyje.
Jeigu kamuoja išsiplėtusios venos:
siūloma pamirkyti kojas gluosnio ir ąžuolo žievės šilto nuoviro vonelėje (apie 30 minučių). Po to kojas nušluostyti ir apvynioti elastiniu tvarsčiu arba apsimauti elastinėmis medicininėmis kojinėmis.
Keli arbatiniai šaukšteliai smulkintos ąžuolo žievės užpilami dviem stiklinėmis vandens ir verdama 15 minučių. Rekomenduojama dėti atšaldyto skysčio kompresus.
ALYVA
0,5 litro stiklainį iki pusės užpildyti alyvų lapais ir, užpylus degtine, laikyti tamsioje, vėsioje vietoje 7 paras. Retkarčiais stiklainį pakratyti. Nukošti. Patariama tinktūra kiekvieną dieną, (tinkamiausias laikas prieš miegą) ištrinti kojas nuo pirštų galiukų iki pat kojų viršaus. Gydymui siūloma skirti vieną mėnesį.
APYNYS
Paprastojo apynio nuoviras:
1 valgomąjį šaukštą susmulkintų apynio žiedų užpilti 1 stikline (200 ml) verdančio vandens ir 25 minutėms įstatyti į puodą su verdančiu vandeniu. Nukošti. Atvėsintą nuovirą rekomenduojama gerti po 200 ml prieš valgį 3 kartus per dieną.
BARKŪNAS
Barkūno žolė, kurioje yra kumarinų, flavonoidų, rauginių bei gleivingųjų medžiagų, veikia panašiai kaip kaštono vaisiai. Be to, jos nuoviras veiksmingai padeda reguliuoti limfos apytaką. Tai ypač svarbu, jeigu dažnai tinsta kojos.
Esant venų bei limfos stazei (limfos stazė – kai viena ranka ar koja pasidaro daug storesnė už kitą), rekomenduojama barkūnų žolės arbata:
1-2 arbatinius šaukštelius barkūno žolės reikia užpilti 1 stikline verdančio vandens ir uždengus palaikyti 10-15 minučių. Patariama gerti po 1 stiklinę per dieną, tačiau, jeigu negalavimai ūmūs, patariama per dieną išgerti 2-3 stiklines tokios arbatos.
PASTABA. Kai kurie žmonės turi įgimtą jautrumą šiam augalui.
BERŽAS
Beržo pumpurų tepalas varikozinių opų gydymui:
1 stiklinę beržo sudžiovintų pumpurų sumalti į miltelius (tinka gerai sutrinti ir nedžiovinti) sumaišytus su 0,5 kilogramo tikrais vidiniais, būtinai šviežios kiaulės skerdienos taukais, sudėti į molinį puodelį ar į du puodelius (skirtus troškiniams ruošti)- gali būti ir stikliniai indai atsparūs aukštai temperatūrai. Įstatyti į orkaitę 3 valandoms 1 kartą dienoje prie 50-70 laipsnių temperatūros. Taip tirpinti 7 dienas iš eilės. Galima indelius taip pat 3 valandoms per dieną sustatyti į puodą su karštu vandeniu. 7 dienas nestipriai šildyti iki sutirps riebalai. Karštą mišinį nukošus, supilstyti į indelius patogius saugojimui ir naudojimui. Taip paruoštas tepalas, kaip teigia liaudies medicinos žinovai, tinka ne tik varikozinių opų gydymui, bet ir sąnarių, paveiktų podagros ar reumato, gydymui.
Širšių lizdo tinktūra varikozinių opų gydymui:
Reikia paimti visą širšių (vapsvų) lizdą, perlaužti jį per pusę ir lengvai suspausti. Širšių lizdas nėra labai tvirtas ir primena tankų voratinklį. Gautas puseles sudėti į stiklainį ir apsemtinai užpilti degtine arba namine degtine. Į trilitrinį stiklainį galima sudėti iki 6 lizdų. Kuo daugiau lizdų, tuo stipresnė tinktūros gydomoji koncentracija. Nukošti iš vis nereikia. Gautą tinktūrą patariama naudoti opų gydymui (išoriniam naudojimui). Gydymas ligas, bet galutinis rezultatas yra visiškas opos užgijimas.
Beržo besiskleidžiančių pumpurų tinktūra varikozės gydymui:
1/3 stiklainio pripildyti jau besiruošiančiais išsprogti beržo šakelių pumpurais. Iki stiklainio viršaus užpilti degtinės ir, sandariai uždengus, leisti prisitraukti tamsioje, vėsioje vietoje 10 parų. Indą retkarčiais sujudinti. Pasiruošta tinktūra rekomenduojama suvilgyti išpampusias venas, tepti jas ir pradėjus skaudėti kojas. Po procedūros 10-15 minučių atsipalaiduojančio poilsio ir vėl sudrėkinti varikozės pažeistas venines kraujagysles. Tinktūrą patariama naudoti ir ilgai negyjančių žaizdų, kylančių vočių gydymui.
Rytais ir vakarais venas ištrinti obuolių acto ir beržo pumpurų tinktūros skiediniu, sumaišytų lygiomis dalimis (1:1). Praslinkus 15 minučių nuo pirmo įtrynimo, procedūras pakartoti ir pakėlus aukščiau nei galva kojas ramiai pagulėti.
Beržo pumpurų tinktūra:
20 gramų pumpurėlių, užpylus 100 ml 70 procentų stiprumo spiritu, leisti prisitraukti tamsioje, vėsioje vietoje 2 savaites.
Beržo lapai varikozinio venų išsiplėtimui:
tai padės išsivaduoti nuo kojų patinimų (pabrinkimų), pagerės jų odos būklė su išsiplėtusiomis venomis. Patariama pasisiūti medvilninius maišus iki kelių, priskinti į juos beržo lapelių, įkišti į juos kojas taip, kad lapai būtų pasiskirstę apie koją tolygiai. Po 3-4 valandų lapai gali sudrėkti nuo prakaito, todėl rekomenduojama pakeisti šviežiais. Jeigu patinimai neryškūs – pakaks 1-2 kartų, esant didesniam kojos patinimui prireiks daugiau kartų.
BULVĖS
Tai nuo senų laikų namų šeimininkių taikomas būdas padėti nuo išsiplėtusių venų. Šis valgomas produktas visada po ranka – pakanka sutarkuoti 5-6 vidutinio dydžio bulves ir tarkius 4 valandoms uždėti ant išsiplėtusių venų. Kaip tai padaryti, kiekvienos šeimininkės sugebėjimai. Tačiau, kaip teigia liaudies medicinos žinovai, venos pranyksta gilyn po oda ir nuslopsta kojų skausmai.
Baltosios akacijos tinktūra:
100 gramų sudžiovintų baltosios akacijos žiedų užpilti 0,5 litro degtinės. Leisti nusistovėti tamsioje, vėsioje vietoje 21 dieną. Pastoviai sujudinti turinį. Nukošti. Patariama tinktūra lengvais judesiais įtrinti venų mazgus. Geriausia tai daryti prieš miegą, kojas rekomenduojama laikyti pakėlus aukščiau – ant pagalvės ar ko kito.
Žydinčios akacijos kekėmis užpildyti 1/3 dviejų litrų stiklainį. Užpilti puse litro degtinės ir puse litro medicininio spirito. Leisti nusistovėti tamsioje, vėsioje vietoje 14 dienų. Pastoviai sujudinti turinį. Nukošti. Gauta tinktūra rekomenduojama gerai sutepti venų mazgus ir lengvais judesiais įtrinti. Taip daryti reikėtų 5 kartus per dieną.
CITRINŲ ALIEJUS
į 250 ml šilto vandens įlašinti 5 lašus citrinų aliejaus, sumaišyto su 1 valgomuoju šaukštu grietinės. Šiame mišinyje patariama sumirkyti linines servetėles ir apvynioti jomis kojas ten, kur yra išsiplėtusių venų. Kompresus laikyti mažiausiai 15 minučių. Kojos turi būti pakeltos. Kompresą rekomenduojama uždėti kiekvienos dienos eigoje, o dienos pabaigoje būtinai.
ČESNAKAI
Baltųjų česnakų mišinys, stipriai išsipūtusių venų gydymui:
gerai sutraiškyti arba pritarkuoti česnakų (turinčių tik baltą luobelę, o ne spalvotą) ir 1 dalį paruoštos česnakų tyrės sumaišyti su 2 dalimis kokybiško sviesto. Pasigamintu užtepu patariama prieš miegą, pribintuojant apdėti išsipūtusias venas ir jų mazgus, apsukant dar pergamentiniu popieriumi. Apvynioti šiltu audeklu. Ryte kompresus nuimti, kojas nuplauti ir apvyniojus elastiniu bintu arba medicininėmis kojinėmis, dar apsiauti kojines ar šiltas ilgas medvilnines kelnes. Tokius kompresus rekomenduojama uždėti kiekvieną vakarą vieno mėnesio laikotarpyje.
Česnakų aliejus:
Paimkite kelis lašus česnako aliejaus ant pirštų ir švelniais sukamaisiais judesiais įtrinkite varikozės pažeistas sritis, tada apriškite plastikiniu maišeliu ir apvyniokite kojas šiltu audiniu arba elastiniu tvarsčiu. Nusiplaukite kojas ryte ir pabandykite kojas išlaikyti šiltai. Pakartokite tą pačią procedūrą kiekvieną dieną, einant miegoti. Siekiant geresnių rezultatų, siūloma naudoti šį terapijos metodą keletą mėnesių.
Česnakų aliejaus sudedamos dalys: 3 apelsinai, 6 skiltelės česnako, 2 šaukšteliai alyvuogių aliejaus.
Paruošimas: supjaustykite 6 skilteles česnako į mažus gabaliukus, ir patalpinkite į švarų stiklainį su dangteliu, tada įpilkite 2 šaukštus alyvuogių aliejaus ir 3 apelsinų sulčių. Tegul, šis mišinys nusistovi 12 valandų tamsioje vietoje. Stiklainį su česnako aliejumi laikykite šaldytuve.
DIRVUOLĖ
Keptuvėje pakaitinama 250 gramų kiaulės taukų ir į karštus riebalus suberiamos 2 saujos su kaupu smulkiai supjaustytų dirvuolių lapų, žiedų ir stiebų. Pradėjus putoti, išmaišoma, keptuvė nukeliama nuo ugnies, uždengiama ir paliekama per naktį atvėsimui. Kitą dieną vėl truputį pašildoma, per švarų lininį skudurėlį nukošiama, išspaudžiamos žolelių sultys ir tepalas supilstomas į užsukamus stiklainius. Šiuo tepalu patariama storai aptepti venomis išvagotas kojų blauzdas.
DEBESYLAS
Jeigu pavargsta kojos – įsidėkite debesylo lapą į kojinę, pavaikštinėkite ir nuovargio kaip nebūta.
Debesylo šaknies užpilas:
3 valgomieji šaukštai susmulkintos debesylo šaknies užpilami 200 ml vandens ir indas įstatomas į kitą puodą su nestipriai kaitinamu vandeniu. Tokį lėtą kaitinimą palaikyti iki esamas indelyje užpilas pasidarys tąsios konsistencijos. Tuomet debesylo šaknies užpilą sumaišyti su ištirpintais dar šiltais kiaulės vidiniais taukais santykiu 1 dalis užpilo – 4 dalys taukų. Patariama naudoti įtrynimams.
DRUSKOS TIRPALAS
Jeigu kojų venos labai išsiplėtusios:
stiklinėje šilto vandens ištirpinti 2 arbatinius šaukštelius druskos. Šiame tirpale 30 minučių palaikyti medvilnines kojines ir nugręžtas padžiauti. Džiūsta gana ilgai. Druskingomis kojinėmis patariama apmauti kojas ir su jomis pravaikščioti visą dieną. Galima ir naktį pramiegoti. Kojines vėl išplauti ir vėl „pasūdyti.“ Nešioti tol, kol dings venų išsiplėtimas. Padeda panaikinti poodinį pamėlusių kraujagyslių tinklelį.
GRAIKINIS RIEŠUTAS
100 procentų grynumo alyvuogių aliejumi užpilti apsemtinai stiklainyje sudėtus žalius, dar nesubrendusius graikinius riešutus. Aliejaus sluoksnis virš riešutų turi būti 1-2 centimetrai. Fermentacijai 40 parų palikti gerai saulės šildomoje ir apšviečiamoje vietoje. Pasigamintu graikinių riešutų aliejumi patariama ištepti lengvais, masažuojančiais rankų judesiais varikozės pažeistas venas. Gydomąją terapiją tęsti iki pasibaigs pasiruoštas kiekis aliejaus.
GRIKIŲ ŽOLĖ
1-2 arbatinius šaukštelius grikių žolės (naudoti tik džiovintą) reikia užpilti 1stikline verdančio vandens. Apie 1 minutę nestipriai kaitinant pavirinti ir uždengus palikti 10-15 minučių prisitraukimui. Gerti patariama po 2-3 stiklines per dieną. Rekomenduojama gydymo kurso trukmė 4-6 savaitės.
Kalankė
0,5 litrų talpos stiklainį iki pusės užpildyti supjaustytais kalankės lapais ir užpylus iki indo viršaus degtine, laikyti tamsioje, vėsioje vietoje 7 paras. Pastoviai sujudinti. Po savaitės indo turinį nukošti. Tinktūrą patariama naudoti kojų įtrynimui, pradedant nuo pėdos, judant kelių link ir aukščiau. Įtrynimus daryti 3- 4 mėnesius be jokių pertraukų kiekvienai nakčiai iki pranyks poodinis pamėlusių kraujagyslių tinklelis.
KAŠTONAS
Kaštono nuluptų vaisių tinktūra:
50 gramų kaštono vaisių švariai nulupti rudą odelę. Vaisius smulkiai supjausčius užpilti 0,5 litro geros degtinės. Leisti nusistovėti tamsioje, vėsioje vietoje 7 paras. Gerti patariama 3-4 kartus dienoje nuo 5 iki 10 lašų į pusę stiklinės vandens.
Kaštono nenuluptų vaisių tinktūra:
50 gramų susmulkintų kaštono vaisių (bet nenuluptų) užpilti 0,5 litro geros degtinės. Leisti prisitraukti tamsioje, vėsioje vietoje 2 savaites, protarpiais pateliūskuojant indą su ruošiama tinktūra. Patariama gerti tris savaites 3-4 kartus per dieną po 30-40 lašų. Tinktūra tinka ir išoriniam naudojimui.
Kaštono vaisių tinktūra:
10 gramų sumaltų kaštonų suberti į tamsaus stiklo indą, užpilti 100 ml geros degtinės (ne mažiau 50 laipsnių), palikti tamsioje, vėsioje vietoje 14 dienų, pastoviai indą suteliūskuojant. Nukošti. Vartoti patariama po 30 lašų, 3 kartus per dieną. Valgyti tik po 30 minučių. Gydymosi kursas ne daugiau 3-4 savaičių. Po 2 mėn. pertraukos, gydymosi kursą galima pakartoti.
Kaštono nenuluptų vaisių tinktūra išoriniam naudojimui:
rudenį nukritusius kaštono vaisius supjaustyti ir, sumalus juos mėsmale, pripildome 1/3 stiklainio. Užpilti gera degtine stiklainį iki viršaus. Leisti nusistovėti tamsioje, vėsioje vietoje 7 dienas. Pastoviai sujudinti. Tinktūra patariama trintivarikozinių mazgų, tromboflebito zonas.
Kaštono nuluptų vaisių tepalas trombozės gydymui:
pašalinus kaštono vaisių luobelę, likusius branduolius susmulkinkite ir sudžiovinkite 40-50 laipsnių temperatūroje. Kavamale sumalkite į miltelius. Santykiu 1 dalis kaštono vaisių miltelių, sumaišyti su 2 dalimis sviesto arba kiaulienos ar žąsų taukų. Laikyti šaldytuve. Patariama naudoti įtrynimams.
Kaštono nenuluptų vaisių tinktūra kojų venų uždegimo gydymui:
Paimkite 12–15 kaštonų ir 250 ml konjako. Susmulkinkite nenuluptus kaštonus kartu su ruda luobele. Gautas dalis sudėkite į stiklainį ir užpilkite kaštonus konjaku. Leisti nusistovėti tamsioje, vėsioje vietoje 6–8 savaites. Į stiklinę su vandeniu patariama įlašinti kelis lašus ir lengvai patrinti kojas. Po 10 minučių nuplaukite šiltu vandeniu ir išsitrinkite drėkinamuoju kremu.
Tinktūra iš šviežių kaštono žiedų:
2/3 stiklainio pridėti šviežių kaštono žiedų ir iki stiklainio viršaus užpilti 50 laipsnių degtine. Sandariai uždarius indą, pastatyti tamsioje, vėsioje vietoje 20 dienų, kiekvieną dieną jį sukratant. Patariama vartoti po 30 lašų į pusę stiklinės vandens 3 kartus per dieną, likus 30 minučių iki valgymo pradžios. Šviežių kaštono žiedų tinktūra įtrinant uždegimo apimtas venas, nuimamas uždegimas.
Varikozininio venų išsiplėtimo atveju rekomenduojama sudžiovintų kaštono lapų arbata:
santykiu 1:15 susmulkintų lapų ir karšto vandens, išlaikant 4 valandas uždengtame inde. Gerti rekomenduojama po 2 stiklines per dieną. Ši arbata kaip teigia liaudies medicinos žinovai, puikiai sustiprina kraujagyslių sieneles, neleidžia susidaryti varikoziniams mazgams.
Kaštono medžio šakelių žievės nuoviras sumažina kojų tinimą:
50 gramų susmulkintų kaštono medžio šakelių žievės, užpilti 1 litru verdančio vandens, pavirinti 10 minučių. Liaudies medicina teigia, kad šios arbatos vartojimas padeda sumažinti kojų tinimą.
Kojų venų uždegimo gydymui kaštonų žiedų ir žievės nuoviras:
5 gramų kaštono žiedų ir 5 gramų kaštonų žievės (sudžiovintų) susmulkinama. Suberti į emaliuotą indą ir užpilti 200 ml verdančio vandens. Dar, nestipriai kaitinant, pavirinti 30 minučių. Užbaigus, nukošti per trigubą marlės sluoksnį. Gautą nuovirą papildyti virintu vandeniu iki pirminio lygio prieš užvirimą.
Pirmas 2 dienas rekomenduojama gerti po 1 valgomąjį šaukštą per dieną. Jeigu organizmas gerai pasisavina nuovirą – toliau kiekis didinamas iki 3 valgomųjų šaukštų per dieną. Kojų venų uždegimo atveju rekomenduojamas gydymo kursas – nuo 2 iki 8 savaičių.
Kaštono žiedų sultys veikia venas tonizuojančiai, neleidžia jose susidaryti trombams. Varikozės pažeistų venų mazgai, kaip teigia liaudies medicinos žinovai, gali sumažėti vasarą geriant kaštono žiedų sultis. Sultys, išspaustos iš šviežių kaštonų žiedų, rekomenduojamos gerti taip:
į valgomąjį šaukštą vandens įlašinus 25-30 lašų žiedų sulčių, patariama gerti 2 kartus per parą prie varikozinio venų išsiplėtimo. Sulčių vartojimo efekto gali tekti palaukti 3-4 savaites.
Varikozės pažeistų venų mazgų sumažinimui kaštono žiedų sulčių spiritinė tinktūra:
santykiu 1:3 (1 dalis sulčių ir 3 dalys spirito ar degtinės 50 laipsnių). Tinktūrą vartoti patariama po 20 lašų 2 kartus dienoje. Galima ir 40 lašų, padalinus 3 kartams dienoje. Organizmas geriau tinktūrą įsisavina, ją vartojant su medumi.
KIAULPIENIŲ ŽIEDAI
Stiklainį prispaudžiamai pridėkite šviežių kiaulpienių žiedų, apsemtinai užpilkite degtine ir 2 savaites laikykite tamsiai, vėsioje pajudinant, galiausiai nukoškite, žiedus nuspauskite. Tinktūrą patariama įtrinti, kai vargina venų uždegimas. Išmėginta, gerai padedanti priemonė.
KOPŪSTAS
Smulkiai supjaustytą kopūsto lapą sumaišyti su kiaušinio baltymu ir patariama naudoti kompresams ant išsiplėtusių venų.
LAZDYNAS
Lazdyno lapų, priskintų gegužės mėnesį, užpilas:
2 valgomuosius šaukštus susmulkintų lapų užpilti 0,5 litro verdančio vandens. Po 2 valandų nukošti. Patariama gerti po puse stiklinės, 4 kartus dienos eigoje prieš pradedant valgyti.
Lazdyno žievės nuoviras:
1 valgomąjį šaukštą sudžiovintos susmulkintos lazdynų žievės, užpilti 0,5 litro verdančio vandens, pavirinti dar 10 minučių ir nukošti. Gerti patariama po puse stiklinės 4 kartus dienoje, prieš pradedant valgyti.
LAURO LAPAI
40 lauro lapų užpilti 0,5 litro obuolių acto. Palaikyti tamsoje 14- 21 dieną. Nukošti. Patariam patepti nuplautas kojas vakare prieš miegą ypač tas vietas, kur stipriai išsiplėtusios venos.
Lauro lapų aliejus:
Tai vienas iš stipriausių priemonių, padedanti spręsti venų problemas. Jis efektyviai stimuliuoja kraujotaką.
Receptas: 30 gramų lauro lapų, 250 ml 100 proc. grynumo alyvuogių aliejus. Lauro lapelius sudėti į stiklainį, apsemtinai užpilti aliejumi. Stiklainį sandariai uždengus, pastatyti tamsioje vietoje 14 parų. Periodiškai stiklainio turinį pateliūskuoti. Praėjus 2 savaitėms paruoštą aliejų nukošti ir saugoti vėsiomis sąlygomis.
Naudojimas: ant švariai nuplautos išsiplėtusių venų vietos 2 kartus per dieną užlašinti 5 lašus pasiruošto lauro lapų aliejaus. Lengvais masažuojančiais judesiais įtrinkite į odą.
BALTOS LELIJOS
Lelijų aliejus gerai gydo venų ligas – išsiplėtusias venas, jų uždegimą.
Tinktūra: 1 valgomasis šaukštas baltos lelijos (naudojama visos augalo dalys) užpilti 1 stikline 50 laipsnių degtine. Išmaišyti ir leisti nusistovėti tamsioje vėsioje vietoje 7 dienas. Nukošti. Rekomenduojama tinktūra kojas įtrinti ryte ir vakare. Vakare įtrintas kojas apsukti vilnoniu audiniu visai nakčiai.
MEDETKOS
Medetkos išsiskiria antibakteriniu, gydomuoju, antiseptiniu poveikiu.
Aliejinė medetkų žiedų ištrauka varikozinio venų išsiplėtimo atvejams:
50 gramų šviežių medetkų žiedų užpilti 500 ml gero augalinio aliejaus ir palikti 12 valandų ramybės būsenoje. Tuomet pakaitinti aliejaus-medetkų mišinį kitame puode su verdančiu vandeniu, tačiau mišinio neužvirinti. Iškelti indą iš puodo su karštu vandeniu ir palikti 1 valandą atvėsimui. Pasiruošta ištrauka rekomenduojama tepti kojas, galima naudoti ir kompresams.
MEDETKŲ TEPALAS
Keptuvėje pakaitinama 250 gramų kiaulės taukų ir į karštus riebalus suberiamos 2 saujos su kaupu medetkų lapų, žiedų ir susmulkintų stieblapių. Pradėjus mišiniui putoti, gerai išmaišoma, keptuvė nukeliama nuo ugnies, uždengiama ir paliekama per naktį atvėsti. Kitą dieną vėl truputį pašildoma, per švarų lininį audinį nukošiama, išspaudžiamos joje likusios žolelių sultys ir tepalas supilstomas į užsukamus stiklainius. Patariama medetkų tepalo storai užtepus ant lininio audeklo, aprišti kojos blauzdą. Kompresas keičiamas kasdieną.
MEDUS
Medaus kompresai:
Patariama nestorai sutepti tamponėlius medumi ir juos pribintuoti ant nesveikų venų. Pirmąją dieną kompresą pralaikyti 2 valandas, antrąją ir trečiąją dienas po 4 valandas, o ketvirtąją dieną kompresą palikti visai nakčiai. Tokią procedūrų seką rekomenduojama pakartoti tik po mėnesio.
MORKŲ LAPAI
Venų ir kraujagyslių gydymui:
2 valgomuosius šaukštus susmulkintų morkų lapų (gali būti ir sudžiovinti morkų lapai) užpilti 2 stiklinėmis verdančio vandens ir palikti per naktį. Ryte patariama išgerti puse stiklinės, vėliau dienos metu 1/3 stiklinės ir 1/3 stiklinės vakare. Taip gydytis patariama 3 mėnesius.
MOLIŪGAS
Perpjauti per pusę moliūgą, pašalinti sėklas. Išskobti dezinfekuotu šaukštu jo minkštimą ir sudėjus į išdezinfekuotą stiklainį laikyti šaldytuve. Minkštimą naudoti kompresams. Kompresus patariama keisti keletą kartų per dieną, visiškai išdžiūvus uždėtam ant varikozinių venų minkštimui. Pradžioje kompresai gali būti skausmingi, bet truputį pakentėjus skausmai visiškai nurims. Procedūrų tęstinumą nustatysite pagal savijautą kojose.
MUSKATO RIEŠUTAS
Muskato riešutų tinktūra puikus pagalbininkas sergantiems tromboflebitu ir varikoziniu venų išsiplėtimu:
200 gramų sutarkuotų muskato riešutų, užpilti 1 litru 50 laipsnių degtinės ir palikti tamsioje vietoje, vėsioje vietoje 12 parų. Nukošti per kelis sluoksnius marlės ir nusunkus tirščius per bintą, tinktūrą patariama gerti po 25 lašus, 3 kartus dienos bėgyje.
NESŪDYTI LAŠINIAI
Nesūdytų lašinių ir iš kiaulės plaučių išpjautos bet kokio storio juostelės, pagelbės išsiplėtusių, varikozės apimtų venų kojose skausmo numalšinimui ir gydymui, nestipriai pribintuojant jas nakčiai, o ryte nuimti. Šis būdas gali būti naudojamas venų išsiplėtimų, varikozės atvejais.
OBUOLIŲ ACTAS
Patariama kasdien rytais ir vakarais obuolių actu įtrinti varikozės pažeistas venų vietas. Taip pat rekomenduojama išgerti per dieną 2-3 stiklines vandens su 2 arbatiniais šaukšteliais obuolių acto 1 stiklinei.
Rytais ir vakarais venas ištrinti obuolių acto ir beržo pumpurų tinktūros skiediniu, sumaišytų lygiomis dalimis (1:1). Praslinkus 15 minučių nuo pirmo įtrynimo, procedūras pakartoti ir pakėlus aukščiau nei galva kojas ramiai pagulėti.
Beržo pumpurų tinktūros receptas:
20 gramų pumpurų užpilti 100 ml 70 procentų stiprumo spiritu, leisti nusistovėti tamsioje, vėsioje vietoje 2 savaites.
Pusė puodelio tarkuotų morkų, pusė puodelio alijošiaus minkštimo ir pusė puodelio obuolių acto. Morkas ir alaviją sudėkite į elektrinį smulkintuvą ir smulkinkite. Maišydami pilkite actą, kol gausite kreminę tekstūrą. Rekomenduojama tepti ant probleminių vietų ir palaikyti 30 minučių. Nuplauti šiltu vandeniu. Procedūrą rekomenduojama kartoti kasdien.
PAPARTIS
Ką tik nuskintus paparčio lapus sutrinti ir 1 valgomąjį šaukštą susmulkinto paparčio sumaišyti su 1 valgomuoju šaukštu surauginto pieno. Šį mišinį rekomenduojama dėti 1 cm storio ant 6-8 sluoksnius sulankstytos marlės tamponų ir juos priglausti 4-5 valandoms venų išsiplėtimo vietose.
POMIDORAS
Išilgai perpjauti žalią (neprinokusį) pomidorą ir pjauta puse priglausti prie išsipūtusių venos mazgų. Tik pajutus lengvą perštėjimą, pomidoro dalis atitraukti ir kojas nuplovus pakankamai vėsiu vandeniu, vėl pridėti perpjautų pomidorų dalis ant tų pačių vietų. Tokią procedūrą daryti kiekvieną dieną 2 savaičių laikotarpyje.
PELŪNAS
Nuo seniausių laikų liaudies medicinoje labai efektyviai tromboflebito gydymui naudojami karčiojo pelyno (dar vadinamo pelūnu) žolė.
Pelyno žolės užtepėlė kompresams:
2 stiklines susmulkintos pelyno žolės (geriausias rinkimo laikas gegužio – birželio mėnesiai), sumaišyti su 1 litru kefyro arba suraugintu karvių pienu. Tyrė turi gautis tirštos konsistencijos – kaip grietinė, kuri užtepama ant lininio audinio servetėlių, dedamų ant venų ir su bintu daromas aprišimas. Naudoti kompresams rekomenduojama naktinio miego metu, 3 kartus dienos metu po 1 valandą. Taip patariama daryti 2 savaites.
Saują žalios pelyno žolės su žiedeliais gerai sutrinti ir sumaišyti su 0,5 litro tikro, be priedų rūgpienio. Pasiruošti 2-3 sluoksnių marlės (binto), lininio audinio gabalėlio ir uždėti tyrelę ant jų. Pridėti 30 minučių ant venų mazgų, apvyniojant polietileno plėvele arba užsimauti ilgas kojines. Kojas laikyti ant pagalvės, tai yra truputį pakeltas. Kompresų procedūras patariama vykdyti 3-4 dienas, padaryti 1 paros pertraukėlę. Po to gydymo kursą patariama pakartoti dar kartą. Atliekant šiuos kompresų seansus, kartu rekomenduojama vartoti 45 dienas iš eilės po pusę arba 1 arbatinį šaukštelį bičių surinktų žiedadulkių 2-3 kartus per dieną.
RASA
Rytais apsiavus tik medvilninėmis kojinėmis išeiti keletui minučių pasivaikščioti po rasą ant pievelės žolyčių. Sudrėkusių nuo rasos kojinių nenuimkite iki jos savaime išdžius.
Raudonųjų vynuogių kauliukų tinktūra:
200 gramų vynuogių kauliukų užpilame 0,5 litro degtinės, laikome 30 dienų tamsioje vietoje, periodiškai indą sukratydami. Nukošti. Vartoti patariama po 1 arbatinį šaukštelį, 3 kartus dienoje prieš valgį.
Liaudies išmintis sako, kad tinktūra gali padėti: stiprinant kraujotakos kapiliarus, efektyviai veikia trombozės atvejais, neleidžia sulipti trombocitams, esant venų varikoziniam išsiplėtimui, atsiradus trofinėms opoms, padidina kraujyje hemoglobino lygį, pagerina kraujo struktūrą, pasižymi plačiu baktericidiniu ir priešvirusiniu spektru ligos gydymo eigoje.
RŪTA
Kaip teigia liaudies medicinos žinovai rūta sutvirtina arterijų ir kapiliarinių kraujagyslių sieneles, apsaugo nuo galimų vidinių kraujavimų; gali padėti turintiems problemų su varikoziniu venų išsiplėtimu, patinimais ir kitokio pobūdžio kraujotakos problemų.
Rūtų tinktūra venų varikozinio išsiplėtimo gydymui:
2 valgomuosius šaukštus susmulkintų rūtų suberti į stiklainį ir užpylus 200 ml degtinės (dar galima ir tokia proporcija: 100 gramų gerai susmulkintų rūtų užpilti 500 ml degtinės), palaikyti tamsioje, vėsioje vietoje 10 parų. Nukoštą tinktūrą patariama gerti 30 dienų, įlašinant į 1 valgomąjį šaukštą vandens – 10 lašų tinktūros, 3 kartus dienoje, 15 minučių prieš valgį. Taip per metus rekomenduojama pakartoti 3-4 kartus su 1 – 2 savaičių pertraukomis.
RŪKYMAS
Surūkyti paskutinį kartą ir paskutinę cigaretę. Rūkymas praktiškai garantuoja varikozinį venų išsiplėtimą daugeliui. Ir duok Dieve tiems rūkoriams geros sveikatos ir toliau, kad į gyvenimo saulėlydį išvengtų rūkomo tabako gaminių sukeliamų pasekmių – tromboflebito, galūnių aterosklerozės ir atsiveriančių opų.
SVOGŪNAS
Kojų giliųjų venų trombozei gydyti ir skausmams nuslopinti:
1 stiklinę valgomųjų svogūnų sulčių sumaišius su 1 stikline medaus (santykis 1;1), palaikyti kambario temperatūroje 3 paras. Toliau mišinį laikyti tik šaldytuve dar 10-12 parų. Vartoti patariama po 1 valgomąjį šaukštą, 3 kartus dienos bėgyje ir valgyti galima pradėti tik po 30 minučių.
Svogūnų lukštų tinktūra:
Susmulkinti 2 valgomuosius šaukštus svogūno lukštų. Užpilti 100 ml gera degtine, leisti nusistovėti 7 dienas tamsioje, vėsioje vietoje. Nukošti. Patariama gerti po 20 lašų, 2-3 kartus dienoje, 30 minučių prieš valgį. Rekomenduojamas gydymosi kursas – 10 dienų.
Svogūnų lukštų užpilas:
2 valgomuosius šaukštus susmulkintų svogūnų lukštų termose užpilkite 400 ml verdančio vandens, palaikykite 6 valandas. Nukošti. Patariama gerti po 1/4 stiklinės 3 kartus dienoje. Valgyti galima po 30 minučių. Vartoti 7-10 dienų. Siūloma pakartotiną gydymosi kursą atlikti po 7 dienų pertraukos.
ŠALPUSNIS
Šalpusnio lapų tinktūra:
šviežius, smulkiai supjaustytus lapus, lengvai paspaudžiant, sudėti į stiklainį, beveik iki viršaus ir užpilti apsemtinai 40 procentų stiprumo degtine. Sandariai uždengtą laikyti tamsioje, vėsioje vietoje 30 dienų.
Išoriškai šalpusnio tinktūra:
patariama plauti blogai gyjančias, pūlingas žaizdas, dėti kompresus ant „užsiliepsnojusių“ kojų venų, atsiradusių navikų, opų, furunkulų ar pasireiškus odos uždegimui. Taip pat, tinka apdėti šviežiais sumaigytais šalpusnių lapais (apatine puse) varikozės pažeistas išsipūtusias venas.
UGNIAŽOLĖ
Rekomenduojama lininio audinio gabalėliais, sudrėkintais ugniažolių šiltame nuovire, apvynioti kojas ir taip pabūti 40-50 minučių. Kojų odos išsaugojimui nuo išsausėjimo, tepti bet kokiu augaliniu aliejumi. Procedūroms paskirti 7 dienas ir daryti 10 dienų pertrauką. Iš viso siūloma 3 tokio pobūdžio gydymo kursai.
ŽLIŪGĖ
Veninių mazgų ir sutrikusios kraujotakos venose gydymui:
prisiskinkite žliūgių žolės ir kaip galima daugiau. Patariama jomis apdėti vietas su išsipūtusiomis venomis ir susiformavusiais mazgais. Žliūgę galima pridengti gysločių, varnalėšų ar kopūsto lapais ir apibintuoti. Po 30 minučių viską pakeisti ir taip ne mažiau 4 kartų dienoje.
Gydymosi procesas gana ilgas, jeigu turėsite kantrybės prisidžiovinkite žliūgių žolės ir žiemai, kurią prieš panaudojimą reikia palaikyti virš garų, kad suminkštėtų.