Pagrindinis dalykas, norint išvengti hemorojaus suaktyvėjimo – gyventi ir maitintis taip, kad neužkietėtų viduriai. Reikėtų vengti valgyti pernelyg daug produktų, kurie skatina vidurių užkietėjimą: šokolado, kakavos, kavos, raudonojo vyno ir t. t. Naudoti pakankamai skysčių – apie 2–3 litrus vandens, natūralių sulčių, vaisinės ar žolelių arbatos.

Po kiekvieno pasituštinimo reikia gerai apsiplauti šaltu vandeniu.

Jei dažnai užkietėja viduriai, pasigaminkite spiritinio svogūnų antpilo:
du trečdalius butelio užpildykite pjaustytais svogūnais, užpilkite degtine iki butelio viršaus ir palikite nusistovėti 10 dienų kambario temperatūroje, tamsioje vietoje. Nukoškite. Patariama įlašinti po 10 lašų į vandenį ir išgerti prieš valgį.

Suvalgykite ryte 15 minučių prieš valgį 1 kivi. Kaip teigia žinovai – vidurių užkietėjimo ir hemorojaus nebus.

JERONIMO (kvapioji palergonija) lapai
Jeronimo lapelį susukti taip, kad viršutinė lapelio dalis liktų viduje, o apatinė lapelio dalis liktų paviršiuje. Dėti iš lapelių kompresus prie probleminės vietos arba tiesiog į vidų. Keisti dažnai. Iš pradžių gerokai „pažnaibys“ – bet taip turi būti. Tai tikrai puiki priemonė hemorojaus gydymui.

  • Po vakarienės prieš miegą, pakelį (20 g) maltų juodųjų pipirų suberti į stiklinę, užpilti atvėsintu virintu vandeniu iki stiklinės viršaus. Vanduo turi būti vos drungnas. Viską gerai išmaišyti. Turi pasidaryti vienalytė masė. Ją rekomenduojama išgerti. Tai padaryti nėra paprasta: burna degs ir peršės. Po kurio laiko nemalonūs pokyčiai dings ir galima ramiai eiti miegoti. Po šios procedūros negalima nieko gerti bei valgyti. Ryte, nuėjus į tualetą, atrodys kad išeinamąją angą kažkas tiesiog žnaibo. Nereikia išsigąsti – taip turi būti. Tai nyksta hemorojus Praktiškai per vieną dieną. Profilaktiškai gydymą galima pakartoti po 6 mėnesių.
  • Iš avies taukų pasidaryti žvakutes, palaikyti šaldytuve ir jas įstumti į tiesiąją žarną prieš miegą. Liaudies medicina teigia, kad užtenka 3-4 kartų.
  • Pati nesudėtingiausia gydymo priemonė – medus. Jis turi būti šviežias ir valgyti jį reikia po 1 valgomąjį šaukštą 3-5 kartus per dieną užgeriant šiltu virintu vandeniu.
  • Medų galima naudoti ir išoriškai. Tam reikia keletą kartų per dieną kaip galima giliau patepti tiesiosios žarnos paviršių ir mazgus. Medus efektyviai malšina skausmą ir skatina gijimą.
  • Hemorojinėms žaizdoms ir mazgams tepti naudojamas medetkų žiedų tepalas, kraujažolių, ramunėlių tepalas. Tai veiksminga antiseptinė, antiuždegiminė ir gydomoji priemonė.

 

MEDETKŲ TEPALAS
Keptuvėje pakaitinami 250 gramų kiaulės taukų ir į karštus riebalus suberiamos dvi saujos su kaupu medetkų lapų, žiedų ir stiebų. Ėmus putoti, gerai išmaišoma, keptuvė nukeliama nuo ugnies, uždengiama ir paliekama per naktį atvėsti. Kitą dieną vėl truputį pašildoma, per švarų lininį audinį išfiltruojama, išspaudžiamos joje likusios žolelių sultys ir tepalas supilstomas į stiklinius užsukamus stiklainius. Laikyti šaldytuve.

KRAUJAŽOLIŲ TEPALAS
Keptuvėje pakaitinama 180 gramų kiaulės taukų ir į karštus riebalus suberiama 30 gramų šviežių smulkiai supjaustytų kraujažolių žiedų bei 30 gramų aviečių lapų. Ėmus putoti, gerai išmaišoma, keptuvė nukeliama nuo ugnies, uždengiama ir paliekama nakčiai atvėsti. Kitą dieną vėl pašildoma, kad taukai suskystėtų, per švarų lininį audinį išfiltruojama, gerai išspaudžiamos joje likusių žolelių sultys ir tepalas supilstomas į užsukamus stiklainius. Tepalu išoriškai gydomi hemorojaus mazgai. Laikoma šaltoje vietoje.

KRAUJAŽOLĖS LAPŲ ARBATA
Arbatinis šaukštelis lapų užplikomas 1 litru vandens, patariama gerti 3 kartus dienoje po stiklinę, valandą prieš valgį. Dar galima užpilu paplauti įšangę.

RAMUNĖLIŲ TEPALAS
Keptuvėje pakaitinama 250 gramų kiaulės taukų ir suberiamos dvi saujos su kaupu šviežių ramunėlių žiedų. Ėmus putoti, išmaišoma, keptuvė nukeliama nuo ugnies ir paliekama nakčiai atvėsti. Kitą dieną vėl truputį pašildoma, per lininį audinį nukošiama, nuspaudžiamos audinyje likusios žolės ir supilama į tinkamus užsukamus indelius. Laikyti šaltai.

Žliūgės kompresai
Žiupsnį žliūgės žolės užpilti 1/3 stiklinės verdančio vandens. Leisti prisitraukti 15 minučių. Paimkite žliūgės žolę, dėkite ją ant audinio ar marlės ir dėkite ant hemorojaus. Ištrauką išgerkite. Taip daryti 4-5 dienas.

 

  • Hemorojaus gydyme labai vertingi zuikio taukai. Zuikio taukus sudėti į indelį ir indelį įdėti į indą su verdančiu vandeniu. Palaikyti 10-15 minučių. Laikyti šaldytuve. Galima taip naudoti ir kiaulių žarnyno taukus. Paruošti taukai laikomi šaldytuve.
  • Iš žalios bulvės išpjauta žvakutė įkišama į išeinamąją angą, tai pakartojam po dienos. Jeigu degina, bulvių žvakutę patartina pamirkyti meduje. Gydymo kursas 10 dienų.
  • Ant hemorojaus mazgų galima uždėti tarkuotų bulvių arba kepto svogūno.
  • Patariama dėti į vidų nakčiai vatos tamponą apsuktą marlės gabalėliu ir suvilgytą ugniažolės sultyse. Pirmą naktį tamponą palaikyti 30 minučių. Antrą naktį tamponą palaikyti 45 minutes. Trečią naktį ir visas sekančias naktis rekomenduojama laikyti po 1 valandą. Išėmus tamponą rekomenduojama įdėti kitą tamponą suvilgytą šaltalankio aliejuje. Taip daryti siūloma 2-3 savaites. Sumaišyti sudžiovintos ugniažolės miltelius su senais lašiniais ir patariama tepti probleminę vietą.
  • Sergant hemorojumi, naudinga išorinę išeinamąją angą ištepti ricinos aliejumi, jis palankiai veikia gleivinę ir skatina gijimą.

 

Šaltalankio aliejus
Šaltalankio aliejaus kompresėliai padeda hemorojaus mazgų gijimui.
Vatos tamponas apsuktas gabalėliu marlės gerai suvilgomas šaltalankio aliejuje. Dedamas į probleminę vietą ir paliekamas visai nakčiai. Naudojant šią priemonę, patartinas lovos režimas.

Obuolių actas
Obuolių actas padeda sumažinti iškilusius ir skaudamus hemorojaus gumbus. Išorinio hemorojaus atveju vatos tamponėlius, apsuktus marlės gabaliuku, sumirkykite obuolių acte ir pridėkite prie uždegimo apimtos vietos. Iš pradžių bus deginimas, bet greitai pajusite pagerėjimą. Dėti kompresėlius kelis kartus per dieną, tol kol viskas nesusitvarkys.

Kalio permanganatas
Šiltas vanduo ir keli kristalėliai kalio permanganato, gerai išmaišyti. Daryti pastoviai apiplovimus ne mažiau kaip 3 kartus per dieną.

Šermukšnio žiedų arbata
15 gramų šermukšnio žiedų užpilti 1 stikline verdančio vandens. Leisti prisitraukti 30 minučių, nukošti. Patariama gerti po 3-4 gurkšnius 3-4 kartus per dieną.

Kalankės lapai
Kalankės lapą nuimti vienos pusės odelę ir sulenkus pusiau nuimta puse dėkite į išangę nakčiai. Procedūrą kartoti 7 dienas.

Česnakas
Nulupti česnako skiltelę, patariama suvilgyti seilėmis ir dėti į išangę. Ir palikti ilgesniam laikui. Jeigu skiltelė iškrenta, dėkite kitą. Taip daryti rekomenduojama 3-5 paras. Jeigu dar nebus galutinio pagerėjimo, procedūrą pakartokite po 10 dienų.
Hemorojaus profilaktikai tokią procedūrą patariama pasidaryti 3-4 kartus per metus.
Kamuojant vidiniam hemorjui, nuvalytą česnako skiltelę patepti aliejumi arba sviestu iš įkišti į tiesiąją žarną.
2-3 česnako skilteles sutrinti, sumaišyti su karštu sviestu ir padaryti žvakutes (supilti sviestą į kūgines formeles ir padėti į šaldytuvą). Išsituštinus, dėti į išangę.

Morkų lapų arbata
Džiovinti arba šviežūs morkų lapai (2 arbatiniai šaukšteliai + 250 ml verdančio vandens) užplikinami verdančiu vandeniu, leisti prisitraukti 15 minučių, nukošti ir gerti patariama 0,5 stiklinės 3 kartus per dieną po valgio.
Reikia paimti minkštą audinį, gerai sumirkyti nuovire ir pridėti jį 30 minučių prie hemorojaus mazgų. Kompresėlis sumažina skausmą ir kitus nemalonius pojūčius esant išoriniam hemorojui.
Galimi kompresai iš šviežių morkų lapų. Morkų lapus nuplauti, susmulkinti iki košytės pavidalo. Dėti į šaldytuvą, kad atšaltų. Atšalusią masę sudėti ant marlės, susukti ir naudoti kaip kompresą hemorojui.
Į košelę įpylus trupučio vandens ir padėjus į šaldiklį, galima pasidaryti ledo ruošinį, kurį galima naudoti tai pačiai procedūrai.
Smulkiai sutarkuoti morką, suvynioti į marlę ir naudoti kompresams hemorojui. Procedūrą daryti kasdien, iki kol pajusite, kad liga pasitraukė.

Raudonųjų burokėlių kompresas
Atsiradus skausmingiems hemorojaus mazgams, patariama ant jų uždėti į lininę ar medvilninę medžiagą suvyniotų tarkuotų raudonųjų burokėlių kompresėlį.

Alijošius
Alijošiaus sultimis patariama sutepti hemorojaus mazgus.
Vidiniam naudojimui: nuimti visus spygliukus, pasidaryti perpjovus juostelių, dėti jas į šaldiklį ir sušaldyti. Dėti prie probleminės vietos.

Citrinos sultys
Vatos tamponą apsuktą marlės gabalėliu sumirkyti citrinos sultyse ir dėti prie hemorojaus mazgų.

Tūbė
Tūbės žiedus (šviežūs arba džiovinti) reikia užplikyti verdančiu vandeniu. Leisti prisitraukti 10-15 minučių ir gerti kaip arbatą. Kraujavimas sustos po 2-3 dienų, o dar po kelių dienų liga išnyks.

Drebulės lapai
Drebulės lapai – 2 valandoms pridedama prie hemorojaus mazgų, po to 1 valandos pertrauka ir vėl pridėti 2 valandoms. Nuplauti su šaltu vandeniu. Jei darosi neramu, lapus reikia nuimti, atsargiai apiplauti skaudančią vietą ir vėl pailsėti. Po dienos ar dviejų, procedūrą reikia kartoti. Mažėjant gumbams reikia vis rečiau naudoti drebulės lapus ir palaipsniui pereiti tik prie apiplovimo vandeniu. Kursas 7 dienos, darant pertrauką ne ilgiau kaip parą.

Ledinės žvakutės
Tam ruošiamos cilindro formos, į apačią smailėjančios popierinės tūbelės, kurios be skausmo sutilptų į išeinamąją angą. Taip paruoštas tūbeles užpildyti vandeniu ir sušaldyti. Prieš naudojant ledo žvakes reikia išimti jas iš popieriaus ir šiltu vandeniu nutirpdyti aštrias briaunas, kad šios neužgautų vidaus audinių.
Pirmas 3-5 gydymosi ledo žvakėmis dienas reikia jas laikyti tik 30 sekundžių. Po to, kas 3-5 dienas prailginti laiką +30 sekundžių. Jeigu nesilaikoma eiliškumo arba žvakutės laikomos per ilgai gali atsirasti suerzinimas. Tokiu atveju daromi šalto vandens kompresai laikant juos po 3-5 min.

Lašiniai
Atpjaukite gabaliuką senų pageltusių lašinių (vieno centimetro storio ir maždaug žvakutės ilgio) ir po išvalomosios klizmos įkiškite nakčiai į išeinamąją angą.

Bičių pikis
Pakaitinkite vandens vonelėje 15 gramų sutarkuoto bičių pikio su 150 gramų sviesto, o paskui supilstykite į nedideles žvakučių formos dėžutes ir padėkite į šaldytuvą, kad sustingtų. Po to žvakutes sudėkite į stiklainį ir laikykite šaldytuve. Mėnesį rytais ir vakarais įsikiškite po žvakutę į tiesiąją žarną.
100 gramų propolio (bičių pikio), suminkštinkite jį rankomis ir pasidarykite iš jo žvakutes. Turėtų gautis apie 15 žvakučių. Du kartus per dieną dėkite žvakutę į išangę, iš anksto ją patepus riebalais. Liaudies medicina teigia, kad po to hemorojus ilgam nepasirodys.

Vynuogės
Valgykite vynuogių prieš valgį rytą, dieną ir vakare, paskirstę į tris lygias dalis. Gydymo pradžioje suvalgykite po vieną kilogramą, o pabaigoje – iki dviejų. Kauliukų ir žievelių nevalgykite! Gerkite vynuogių sultis.

Tabako lapai
Į vonelę įdėkite vidutinio didumo žalius tabako lapus (galima naudoti ir apdžiovintus) ir užplikius verdančiu vandeniu, palaukti kol užpilo temperatūra nukris iki 36-37 laipsnių. Tada patariama 20-30 minučių pasėdėti tame užpile. Po 3-4 tokių pasisėdėjimų tikrai išsivaduosite ir nuo labiausiai įsisenėjusio hemorojaus.
Atminkite, kad pirmą kartą pasiruoštą užpilą galima pasišildyti iki kūno temperatūros dar 2-3 kartus, bet ne daugiau.

Tikrasis storalapis
Rekomenduojama pridėti gerai nuplautą perpjautą lapelį.
Patariama iš 3-4 gerai nuplautų lapelių išspausti sultis ir sumaišyti su vazelinu ir po tuštinimosi vatiniu tamponu patepti hemorojaus mazgelius. Po to pagulėti nemažiau 20 minučių. Taip daryti rekomenduojama po 2-3 kartus per dieną iki visiški išgijimo.

Rasakila
Sergant hemorojumi rasakilos nuoviras naudojamas į vidų ir dedama sumirkytus nuovire tamponus.

Fikuso lapai
Ledinės žvakutės talpos paruošimas: paimti pieštuką, apsukti jį iki pusės folija, nuimti foliją nuo pieštuko ir užsukti vieną gautos formos galą. Žvakutei talpa paruošta.
Kelis fikuso lapus sumalti mėsmale. Išspausti sultis. Paimti švarų virintą vandenį ir sumaišyti su gautomis sultimis – 2 dalys vandens ir 1 dalis sulčių. Gerai išmaišyti ir supilti turinį į paruoštas folijos talpas. Sudėti į puodelį ar stiklinę ir šaldiklyje sušaldyti.
Kaip naudoti žvakutes: prieš pat naudojimą, sušalusią žvakutę su folija trumpam patalpinti į šiltą vandenį – taip lengviau nusiims folija. Svarbu: kad žvakutės galas nebūtų aštrus. Pirmąsias kelias dienas (3-4) žvakutės įvedimas bus gana skausmingas. Pirmą dieną žvakutę patariama palaikyti 10 sekundžių, o su sekančiais kartais patariama ilginti žvakutės buvimo laiką. Rekomenduojama taip gydyti hemorojų ne trumpiau kaip 8-10 dienų.
Fikuso sultys: šviežiai išspaustomis sultimis rekomenduojama sumirkyti kvadratinį binto gabalą, susukti jį vamzdeliu ir atsargiai įdėti visai nakčiai (pritvirtinti jį prie ilgesnio binto – paliekant išorėje). Kartoti šia procedūrą patariama 10 dienų.

Parašykite komentarą