Kiaušinio lukštas yra natūralaus kalcio šaltinis, kuris itin svarbus visaverčiam organizmo vystymuisi ir funkcionavimui.

Kalcio netenkame kasdien: su odos ląstelėmis, nagais, plaukais, prakaitu, šlapimu ir kt. Jo trūkumas yra daugelio ligų priežastis. Pavojingiausia iš jų yra osteoporozė arba padidėjęs kaulų trapumas, ypač jautrus vyresnėms nei 40 metų moterims. Todėl kalcio poreikis moterims yra šiek tiek didesnis nei vyrų.

Kalcio taip pat galima rasti sodos, gipso, kreidos sudėtyje, tačiau tik kiaušinio lukšto sudėtyje jis beveik visiškai absorbuojamas organizme. Toks suderinamumas slypi tame, kad kiaušinio lukšto sudėtis beveik visiškai sutampa su žmogaus kaulais ir dantimis. Moterims, kurios netrukus susilauks vaikų, labai pravartu papildyti kalcio atsargas organizme.

Lukštą patariama duoti mažiems vaikams kaulinio audinio formavimuisi. Vaikui nuo 6 mėnesių iki 1 metų lukšto miltelių patariama duoti ant peilio galo, nuo 1 iki 3 metų – dvigubai daugiau.

Suaugęs vyras per parą turėtų gauti 1000 mg kalcio, vyresnė nei 45 metų moteris – 1200 mg.

Kiaušinių lukštų naudojimas padeda kovoti su dantų ėduonimi, osteoporoze, stuburo problemomis, dantenų kraujavimu, dirglumu, alergijomis

PARUOŠIMAS

Žalius kiaušinius gerai nuplaukite šiltu vandeniu ir ūkiniu muilu. Po to dar kartą nuplaukite šiltu vandeniu. Tada iš jo išpilkite trynį su baltymais ir lukštą vėl nuplaukite. Iš lukšto vidaus ištraukite visas plėveles ir kelioms minutėms panardinkite į verdantį vandenį. Po to lukštą 2-3 valandas išdžiovinkite ant servetėlės. Sutrinkite grūstuvėje, bet nemalti kavos malūnėlyje. Svarbu užtikrinti, kad nebūtų didelių lukštų gabalėlių. Tai turėtų atrodyti kaip milteliai

Džiovintus ir susmulkintus lukštus galima naudoti įdedant į paruoštus patiekalus arba ištirpinti citrinos sultyse. Su citrinos sultimis organizmas daug geriau pasisavina kalcį iš lukšto. Patogiausia į nedidelę lėkštę įberti truputį lukšto ir įlašinti kelis lašus citrinos sulčių. Nebijokite „šnypštimo“ reakcijos šaukšte. Šį mišinį galite dėti į salotas, sriubas.

Taip pat patariama žiūrėti, kad kiaušinių milteliuose nebūtų didelių lukštų gabalėlių, nes dideli gabaliukai, patekę į virškinimo sistemą, gali sužaloti stemplę ir žarnyną.

Kiaušinio lukštas lengviau virškinasi žalias, o ne virtas.

NAUDOJIMAS

1 vidutinio kiaušinio lukštas prilygsta maždaug 1 arbatiniam šaukšteliui miltelių arba 700 mg kalcio. Suaugusiesiems rekomenduojama vartoti po 1 valgomąjį šaukštą per dieną. Tačiau patariama valgomojo šaukšto miltelių turinį padalinti 2 dalis, nes mūsų organizmas vienu metu gali pasisavinti ne daugiau kaip 500 mg kalcio. Geriau vartoti ryte prieš valgį. Kai kas miltelių per pusryčius deda į varškę ar košę.

Dažniausias vartojimo būdas: paimkite arbatinį šaukštelį (be viršaus) susmulkintų miltelių, ant jų užlašinkite 2-3 lašus šviežiai spaustų citrinos sulčių. Užgerkite vandeniu su citrina (lukšte esančias medžiagas organizmas pasisavina lengviau). Taip pat galite gerti kefyrą, pieną ar sultis. Antrąją lukštų dalį geriausia vartoti praėjus 20 minučių po vakarienės.

Siekiant išvengti kalcio trūkumo, vartojimo kursas bus 1,5–2 mėnesiai. Esant ūminiam jo trūkumui, pagrindinis kursas turėtų trukti apie 3-4 mėnesius.

Lukštą laikykite stikliniame inde su dangteliu, tamsioje vietoje.

****

Į miltelius įpilkite tiek pat citrinos sulčių kiek yra miltelių. Palaukite, kol susidarys purios putos. Sunaudokite masę ir užgerkite švariu, šiltu vandeniu.

KALCIO VANDUO

Kalcio vanduo pasisavinamas daug geriau nei sutrinti įprasti kiaušinių lukštai. Kad organizmas lengviau pasisavintų kalcį, kiaušinių lukštai užpilami citrinos sultimis.

Nėštumo metu galima vartoti kalcio vandenį, jis itin vertingas ikimokyklinio amžiaus vaikams.

****

1 arbatinis šaukštelis miltelių ištirpinami 1 litre vandens ir leidžiami nusistovėti. Vartoti patariama po to, kai lukštai nusėda ant dugno.

****

Kiaušinius galima išvirti, nuo vidinio lukšto paviršiaus nuvalyti baltą plėvelę (jei to nepadarysite, vanduo įgaus nemalonų puvimo kvapą). Sutrinkite lukštą ir užpilkite geriamuoju vandeniu. Trijų litrų talpoje paprastai pakanka 2-3 kiaušinių lukštų. Lukštas gali būti savaitę, tada indas išplaunamas ir ant dugno uždedama nauja lukšto dalis. Gautą vandenį galima naudoti arbatai, bet kokių patiekalų ruošimui.

Kalcio vandeniui ruošti geriau naudoti virtų kiaušinių lukštus. Kalcinavimas ir virinimas iš esmės nepakeičia gydomųjų kiaušinio lukšto savybių.

****

Iš anksto nuplautą lukšto kevalą sudėkite į stiklainį su nedideliu kiekiu obuolių acto arba citrinos sulčių 8-12 valandų. Skystis turi apsemti lukštą. Kiaušinio lukštas visiškai neištirps, tačiau jame esantis kalcis pateks į rūgšties tirpalą. Nukošti. Patariama dėti į salotas, sriubas ir kitus patiekalus.

Odos dirginimas

Susmulkintų kiaušinių lukštų ir obuolių acto tirpalas taip pat gali padėti sumažinti odos sudirginimą, niežėjimą ir paraudimą. Tirpalą reikia užtepti ant sudirginimo vietos, palaukti, kol mišinys visiškai išdžius, tada nuplauti.

****

Plaukų ir nagų stiprinimas

Kalcis yra gražių plaukų ir nagų šaltinis. Jei norite, kad jūsų plaukai ir nagai visada atrodytų „puikiai“, bent kartą per savaitę patariama suvalgyti kiaušinio lukštų miltelių. Suvartoti rekomenduojama 1/3 arbatinio šaukštelio lukštų miltelių su 2 žuvų taukų kapsulėmis.

Skalbinių balinimas

Baltų kiaušinių lukštai turi balinimo efektą. Gerai juos susmulkinkite, suriškite į drobinį maišelį ir skalbdami baltus drabužius ar skalbinius įdėkite į skalbimo mašinos būgną.

****

Susmulkinkite kiaušinio lukštą. Supilkite į arbatinuką ar termosą. Iki pusės užpilkite vandeniu, gerai suplakite ir palikite per naktį. Iki ryto indai bus švarūs.

Kambarinių augalų tręšimas

Sutrinkite kiaušinio lukštą ir užpilkite vandeniu. Po paros šį vandenį galite naudoti kambariniams ir sodo augalams laistyti. Lukšte esančios naudingos medžiagos yra puiki trąša.

Imunitetui stiprinti

Liaudies medicinoje kiaušinių lukštų milteliai naudojami suaugusiojo ir vaiko imunitetui didinti ir stiprinti. Kiaušinio lukšto pranašumas yra tas, kad jame yra kalcio ir mineralų, reikalingų imuninių ląstelių susidarymui kaulų čiulpuose skatinti.

Lukštą laikykite stikliniame inde su dangteliu, bet ne plastikiniame maišelyje.

Greitam kaulų sugijimui po lūžių

Patariama vartoti po 1 arbatinį šaukštelį 3 kartus per dieną. Miltelius galima dėti į maistą (košę, varškę ir kt.), taip pat atskiesti vandeniu . Kad kalcis geriau pasisavintų, miltelius reikia vartoti su vitaminu C, kurio šaltinis yra citrusiniai vaisiai.

Įpjovimams ir įbrėžimams

Miltelius patariama naudoti įbrėžimų ir įpjovimų vietose. Šie milteliai skatina greitą žaizdų gijimą.

Plėvelė iš kiaušinio lukšto taip pat turi gydomąją galią- užtenka ją tik uždėti ant pažeistos vietos.

Nudegimai

Kiaušinio lukšto milteliai veiksmingai padeda išgydyti nudegimus, taip pat žaizdas, susidariusias atidarius pūsles nuo nudegimų. Norint išgydyti tokias žaizdas, miltelius rekomenduojama naudoti kaip apibarstymo priemonę.

Gastritas

Gydant žarnyno, skrandžio ligas, taip pat gastritą, 1 mėnesį rekomenduojama kasdien gerti po ketvirtį valgomojo šaukšto miltelių. Tada reikia padaryti mėnesio pertrauką ir pakartoti kursą.

Osteoporozė

Reiškinys, pastebėtas vyresnio amžiaus žmonėms, kai kaulai praranda gebėjimą pasisavinti kalcį iš kraujo. Dažniausiai pažeidžiamos vietos yra klubai, stuburas ir riešai.

– 0,5 arbatinio šaukštelio kiaušinių lukštų miltelių. Vartoti vakare 10-20 minučių po valgio, užgeriant pienu, kefyru, sultimis, vaisių gėrimais.

PERSPĖJIMAS

Kiaušinio lukštas draudžiamas sergant ūminiu ir lėtiniu gastritu; opalige; tulžies akmenlige, vitamino D perteklius; širdies aritmijos; hipertenzija ir kiti širdies veiklos sutrikimai; kai kurios nervų sistemos ligos.

Parašykite komentarą