Nedidelę svogūno galvutę sutarkuoti ir įvynioti į keletą kartų sulenktą marlę. Ryšulėliu trinti galvos odą. Po kelių valandų išplauti.
——————————————
Kad plaukai būtų gražūs. Kartą per savaitę įtrinkite galvos odos plaukų šaknis druska. Procedūra turi trukti ne trumpiau kaip 15 minučių.
——————————————
3 valg. šaukštus ajerų šaknų užpilti 0,5 litro vandens ir pavirti 15 min. Šiuo nuoviru skalauti galvą.
——————————————
Balzamas nuo nuplikimo. Sumaišykite pusę stiklinės kefyro vieną kiaušinį ir arbatinį šaukštelį kakavos. Dalimi šio mišinio ištepkite galvos odą, kai kiek pradžius, ištepkite dar kartą. Užsidėkite dušo kepuraitę ir laikykite 20-25 minutes. Paskui ištrinkite galvą vaikišku muilu.
——————————————
10 gr. konjako, 40 gr. nukoštų svogūno sulčių ir 50 gr. varnalėšos šaknų nuoviro (1 prie 10). Paruošta mase įtrinti galvos odą, šiltai aprišti. Po 2 val. išplauti. Procedūrą kartoti keletą kartų iš eilės.
——————————————
Pieno balzamas sausiems ir lūžinėj autiems plaukams. Vieno kiaušinio trynį sumaišykite su puse puodelio pieno, dar įpilkite pusę puodelio medetkų žiedų nuoviro (vienas šaukštas žiedų stiklinei verdančio vandens, palaikote 20 minučių ir perkošiate). Viską gerai išmaišykite, užtepkite šio skysčio ant plaukų ir užsidėkite guminę kepuraitę. Po 10-15 minučių kruopščiai nuplaukite vandeniu.
——————————————
Esant gausiam plaukų slinkimui ir nuplikimui vartoti kaip šampūną (padengti plaukus, kiek įtrinti, truputį palaikyti ir nuplauti) nuovirą iš 3 valgomųjų šaukštų supjaustytų ajero šaknų, kurie 15 min. verdami pusėje litro obuolių acto.
——————————————
Kefyras vietoj balzamo plaukams stiprinti. Plaukus gausiai ištepkite kefyru ir užsidėkite dušo kepuraitę, o ant viršaus galvą apvyniokite kilpiniu rankšluosčiu. Palaikykite 40 minučių. Paskui ištrinkite galvą įprastu šampūnu. Šią procedūrą atlikite du kartus per savaitę. Plaukai įgis blizgesio, sustiprės.
——————————————
Imti lygiomis dalimis ąžuolo žievės ir svogūno lukštų. Užpilti verdančiu vandeniu, 1 val. pavirinti. Perkošti. Karštu antpilu įtrinti galvos odą, galvą pridengti polietileniniu maišeliu ir palaukti 1-2 val. Po to plaukus išskalauti švariu vandeniu.
——————————————
Juodos duonos šampūnas:
Pamerkite 30 minučių stiklinę juodos duonos trupinių litre karšto vandens, palaukite, kol susidarys tyrelė, ištrinkite ja galvą ir užsidėkite dušo kepuraitę, palaikykite 40 minučių ir gerai išskalaukite šiltame vandenyje. Jokio kito šampūno neprireiks;
——————————————
4 valg. šaukštus konjako išplakti su 1 kiaušiniu. Kai masė bus vientisa, įtrinti ją į plaukus, apsukti šiltai ir palaikyti 20-25 min. Po to išplauti šiltu vandeniu.
——————————————
Nasturtų lapų ir žiedų šampūnas:
50 gramų nasturtų lapų ir žiedų užpilkite litru verdančio vandens, pavirkite 10 minučių, perkoškite. Šituo nuoviru kaip šampūnu galite plauti bet kokius plaukus – jie bus it šilkas, įgaus gražų atspalvį, bus apsaugoti nuo slinkimo.
——————————————
Alus nuo pleiskanų. Du valgomuosius šaukštus šalavijų ir du valgomuosius šaukštus dilgėlių užpilkite puse litro šviesaus karšto alaus, palaikykite valandą ir perkoškite. Kiekvieną vakarą trinkite šiuo skysčiu galvos odą. Kursas – vienas mėnuo.
——————————————
Alus nuo plaukų slinkimo. Nulupkite svogūną ir susmulkinkite jo lukštus, užpilkite stikline karšto šviesaus alaus. Palaikykite 30 minučių, perkoškite ir naudokite įtrynimams.
——————————————
Alus plaukams stiprinti. Valgomąjį šaukštą susmulkintų varnalėšų šaknų, ajerų ir apynių užpilkite stikline karšto tamsaus alaus ir palaikykite 1,5—2 valandas. Perkoškite ir naudokite įtrynimams į galvos odą du kartus per savaitę.
——————————————
Alus plinkantiesiems. Susmulkinkite po 50 gramų dilgėlių ir šalpusnių lapų, užpilkite puse litro šviesaus alaus, pridėkite 1/3 stiklinės obuolių acto. Palaikykite 4-5 valandas, perkoškite. Naudokite 2-3 kartus per savaitę kaip plaukų skalavimo priemonę, prieš tai jį pašildžius.
——————————————
Obuolių nuoviras sausiems lūžinėjantiems plaukams. Penkių obuolių sėklytes ir žieveles užpilkite stikline vandens ir pridėkite arbatinį šaukštelį medaus bei pusę arbatinio šaukštelio citrinos rūgšties. Pavirkite 10 minučių, ataušinkite ir perkoškite. Šį gautą nuovirą praskieskite litru vandens ir praskalaukite plaukus.
——————————————
Kadagių šakelių ir beržų lapų nuoviras plaukams stiprinti. Sumaišykite lygiomis dalimis kadagių šakeles su beržų lapais. Žiupsnį šio vaistinių augalų mišinio užpilkite trimis litrais vandens ir virkite penkias minutes. Leiskite nusistovėti valandą šiltai aprištame inde. Šiuo nuoviru skalaukite plaukus.
——————————————
Rozmarinas plaukų augimui skatinti. 100 gramų džiovintų rozmarinų užpilkite litru vandens, virkite ant mažos ugnies, kol išgaruos pusė skysčio. Ataušinkite ir perkoškite. Šiuo nuoviru skalaukite plaukus kiekvieną kartą ištrinkusios galvą. Kursas – vienas mėnuo.
——————————————
Kriaušių lapai. Jų antpilas suteikia plaukams žvilgesio ir daro juos puresnius. Du žiupsnius džiovintų ar šviežių kriaušių lapų užpilkite dviem stiklinėmis verdančio vandens ir uždengusios indą palaikykite, kol skystis atauš. Ištrinktus plaukus praskalaukite nuoviru.
——————————————
100 gramų nasturtų lapų ir žiedų sumaišykite su 100 gramų dilgėlių lapų ir užpilkite 500 mililitrų degtinės. Palaikykite 15 dienų, perkoškite ir įtrinkite kas vakarą į galvos odą.
——————————————
100 gramų dilgėlių lapų užpilkite 500 mililitrų vandens, 20 minučių pavirkite. Kol nuoviras karštas, į jį įberkite 25 gramus ramunėlių žiedų, palaikykite aštuonias valandas. Paskui perkoškite ir įpilkite 200 gramų degtinės. Šiuo losjonu trinkite praplikusias odos vietas du kartus per dieną – rytą ir vakare.
——————————————
Ramunėlės. 25 gramus sausų ramunėlių žiedų užpilkite 75 mililitrais verdančio vandens, palaikykite valandą ir perkošusios skalaukite plaukus.
——————————————
Alus nuo nuplikimo. Jeigu intensyviai pradeda slinkti plaukai, kas vakarą 5-10 minučių įtrinkite į galvos odą stiprų alų. Po 40-60 minučių perskalaukite plaukus dilgėlių nuoviru (valgomasis šaukštas dilgėlių užpilamas stikline verdančio vandens, palaikoma 10 minučių). Šios procedūros trukmė – vienas mėnuo. Prireikus kartokite kursą dar 2-3 kartus su ne mažesne kaip mėnesio pertrauka.
——————————————
Šaltalankių uogos. Sutrinkite du valgomuosius stalo šaukštus šviežių uogų, užpilkite stikline verdančio vandens ir 20 minučių pakaitinkite ant mažos ugnies. Perkoškite ir įtrinkite į dar šlapius ką tik išplautus plaukus. Nenuplaukite.
——————————————
Pipirų tinktūra:
Į butelį degtinės įmeskite tris karčiųjų pipirų ankštis, palaikykite dvi savaites. Prieš trinkdami galvą į puse litro vandens įlašinkite 20-30 lašų pipirų tinktūros. Įtrinkite į galvos odą.
——————————————
Druska. Jeigu plaukai smarkiai slenka, naudinga daryti druskos kaukę. Į išplautą galvos odą 15-17 minučių įtrinkite rupios druskos. Po 6-10 kartų plaukai nustos slinkti.
——————————————
Krienai. Intensyviai slenkant plaukams gali padėti sutrintų krienų tyrelė. Ją du kartus per savaitę uždėkite 30 minučių ant nuplikusių galvos odos vietų.
——————————————
Kraujažoles. Nuo silpno plaukų augimo bei nuplikimo du valgomuosius šaukštus kraujažolių užpilkite stikline verdančio vandens, pavirkite ant mažos ugnies pusvalandį ir palaikykite dar valandą. Perkoškite ir kasdien įtrinkite į galvos odą. Gydymo kursas – vienas mėnuo.
——————————————
Kad plaukai neslinktų patariama vietoj plaukų plovimo šampūnų naudoti 72 procentų ūkinį muilą. Plaukus du kartus išplauti su ūkiniu muilu. Perskalavimui: į šiltą 1 litrą vandens įpilti obuolių acto arba išspaustas vienos citrinos sultis. Plaukai bus stiprūs, minkšti, purūs, išnyks pleiskanos.
——————————————
Ricinos aliejus yra puiki priemonė nuo plaukų slinkimo: 1 dalis aliejaus +2 dalys degtinės. Šiuo mišiniu gerai įtrinti plaukų šaknis. Po 2 valandų išplauti plaukus su šampūnu ir perskalauti kambario temperatūros vandeniu. Procedūrą kartoti vieną kartą per savaitę.

Parašykite komentarą