Liaudies medicinos žinovai teigia, kad ši braškių augalo dalis padeda: palengvinti osteochondrozės ir podagros simptomus; cholesterolio kiekio kraujyje mažinimui; greitam viduriavimo sustabdymui; širdies ir kraujagyslių sistemos gerinimui. Puikiai susidoroja su peršalimu ir gripu. Jos yra vitaminų, mikroelementų, vertingų taninų sandėlis, o ilgiau vartojant – gerina kraujo sudėtį.

Pusė braškės naudos yra jos uogų uodegėlėje (taurėlapyje). Patys taurėlapiai labai gležni ir kvapnūs. Džiovintos braškių uogų uodegėlės (taurėlapiai) yra itin naudingos visam mūsų organizmui.

Paruoškite skanias, naudingas braškių uogų uodegėles ir žiemą gerkite „žieminę arbatą“

Džiovinti patartina lauke, saulėje arba elektrinėse džiovyklose.

Išdžiovintas braškių uogų uodegėles sudėkite į stiklinį ar keraminį indą, sandariai uždarykite dangtį ir padėkite į tamsią vietą. Žiemą bus skani, aromatinga „braškinė“ arbata.

Braškių taurėlapių arbata

1 arbatinis šaukštelis susmulkintų taurėlapių +1 stiklinė verdančio vandens. Leiskite užvirti. Leisti prisitraukti 10-15 min. Nukošti. Vėžio profilaktikai ir kaip pagalbinė priemonė gydymo metu – patariama gerti po 1 stiklinę 3 kartus per dieną.

Taurėlapiai grožiui

Šviežias braškių uogų uodegėles sumalkite trintuve ir pasigaminkite veiksmingą senėjimą stabdančią veidui kaukę. Atgaivina odą ir lygina raukšles.

Taurėlapiai plaukams

Avižinius dribsnius sumaišykite su trupučiu vandens ir sutrintomis braškių uogų uodegėlėmis (1:1) Ištepkite plaukus 3 kartus per savaitę – rekomenduojama palaikyti 30 minučių. Plaukai nustos slinkti, taps stiprūs ir žvilgantys.

Braškių uodegėlės (taurėlapiai) nuo diabeto

1 arbatinis šaukštelis sudžiovintų braškių uogų uodegėlių +1 stiklinė verdančio vandens. Leisti prisitraukti 15 minučių. Nukošti. Rekomenduojama gerti po 1 stiklinę po kiekvieno valgio. Teigiama, kad ši priemonė padeda normalizuoti cukraus kiekį kraujyje.

Arbata inkstų sveikatai

1 arbatinis šaukštelis sudžiovintų braškių uogų uodegėlių +1 stiklinė verdančio vandens. Leisti prisitraukti 15 minučių. Nukošti. Gerti patariama 2-3 kartus per dieną. Teigiama, kad šis gėrimas šalina smėlį iš inkstų.

Parašykite komentarą