MĖŠLUNGIS

Vitaminų ir mineralų trūkumas organizme – kada žmogui trūksta kalio, kalcio magnio ir natrio – gali prasidėti nevalingi kojų raumenų susitraukimai.

Staigūs temperatūros pokyčiai. Pavyzdžiui, jei žmogus iš pradžių ilgą laiką buvo karštyje, o paskui panyra į šaltą vandenį, jį gali ištikti traukuliai.

Mėšlungis taip pat gali kamuoti dėl dehidratacijos. Svarbu užtikrinti, kad vandens balansas būtų normalaus lygio. Tai ypač aktualu vasarą per karščius. Manoma, kad skysčių praradimas padidina nervinių receptorių jautrumą. Dirginimas lengviau pasiekia raumenį ir jis reaguoja spazmu – mėšlungiu.

Patariama kasdien išgerti stiklinę šilto vandens su šaukšteliu medaus ir obuolių acto ar citrinos sulčių.

Kalio trūkumą galima pašalinti dažniau valgant bananus ir apelsinus.

Jei dažnai atsiranda mėšlungis, tai gali reikšti, kad organizme nepakanka kalcio. Patariama daugiau valgyti fermentuoto pieno produktų (varškės, sūrių), sezamo sėklų, pupelių, grūdų. Per dieną patariama suvalgyti 4–5 arbatinius šaukštelius medaus, nes medus sulaiko kalcį organizme.

Kalis atlieka svarbų vaidmenį mėšlungio atvejais. Jei dažnai kamuoja mėšlungis, gali būti, kad taip yra dėl kalio trūkumo. Padėtį pagerinti galite valgydami maistą, kuriame gausu kalio: bananus, pomidorų pastą, apelsinų sultis, baltas pupeles, datules, razinas ir papają.

Mėšlungio pašalinimo būdai.

Trūksta kalio – patariama sumaišyti 2 valgomieji šaukštai obuolių acto +1 arbatinis šaukštelis medaus +1 stiklinė šilto vandens. Kiekvieną rytą rekomenduojama išgerti vieną stiklinę šio tirpalo.

***********************************

Obuolių acte yra kalcio ir kalio, kurie padeda nuo raumenų mėšlungio. Kad išvengtumėte naktinių kojų mėšlungio – rekomenduojama gerti šiltu vandeniu atskiestą obuolių actą ir prieš miegą įpilti šaukštelį medaus. Taip pat galite pasidaryti šiltą obuolių acto kompresą. Sudrėkinkite šiltą audinį obuolių acte ir 20 minučių apvyniokite pažeistą raumenį.

***********************************

Mėšlungiui netikėtai sutraukus rankos raumenis, padeda įtrynimai garstyčių arba ramunėlių aliejumi.

***********************************

Kai sutraukia mėšlungis patariama sutrauktą vietą pabadyti su adata.

***********************************

Kai pradeda kojas traukti mėšlungis, patariama kojų pirštus riesti į viršų. Esant blauzdos raumenų spazmui, reikia aktyviai rankomis lenkti pėdos pirštus į save. Tai gali padaryti ir šalia esantis kitas žmogus, dažnai to pakanka, kad sutrauktas raumuo atsipalaiduotų. Taip pat tinka aktyvus pažeistos raumenų grupės masažas, ledo kompresas. Galima tiesiog atsistoti, ir remtis tai ant pirštų, tai ant pėdos ir taip kelis kartus.

***********************************

Jeigu mėšlungis sutraukė ranką, ištieskite pirštus, net jeigu tai atrodo neįmanoma, spauskite jų pagalvėles, ištempkite raumenis ir pamasažuokite.

***********************************

Norint palengvinti raumenų mėšlungį, reikia atsisėsti lovoje, nuleisti kojas arba kelis kartus suimti skaudamą vietą arba atsargiai atsistoti. Tada lengvais paglostymais ir glostymais masažuojame blauzdas ir pėdas, pradedant nuo pirštų galiukų iki kulnų, o vėliau nuo kulnų, išilgai blauzdos raumenų iki kelių. Po masažo reikia atsigulti į lovą ir pakelti kojas bent 60 laipsnių kampu. Taip išvengsite pasikartojančių priepuolių ir užtikrinsite kraujo nutekėjimą.

***********************************

Iškart  patariama patrinti sutrauktą vietą obuolių actu – nuims skausmą.

***********************************

Specialistai teigia, kad net paprastas magnetas padeda susidoroti su nemaloniu reiškiniu. Rekomenduoja jį dėti ant spazmų sutrauktos vietos. Maždaug po kelių sekundžių atsiradęs spazmas išnyks, žmogus nebejaus aštraus skausmo.

***********************************

Garstyčių aliejus. Mažinant rankų ar kojų mėšlungį, skaudamas patariama įtrinti garstyčių aliejumi.

***********************************

Ant sutraukto raumens patariama uždėti elektrinį kaitinimo pagalvėlę arba karštą kompresą, kad padidintumėte kraujotaką ir atpalaiduotumėte raumenis.

***********************************

Masažas

Jei mėšlungis pasiekė aukščiausią tašką, geriausias būdas jį palengvinti – veikti tiesiogiai raumenį. Raskite mėšlungio centrą ir nykščiu arba delnu spauskite susitraukusį raumenį. Palaikykite 10 sekundžių, atleiskite, tada paspauskite dar kartą. Toks savimasažas gali būti šiek tiek skausmingas, bet gana toleruojamas. Masažą kartokite tol, kol pajusite, kad raumuo atsipalaiduoja.

***********************************

Liepos žiedai

Stiklainį pripildykite šviežių ar džiovintų liepų žiedų. Jų nespausdami iki viršaus užpilkite 50 laipsnių degtine. Leisti nusistovėti 21 dieną tamsioje, šiltoje vietoje. Pastoviai sujudinti. Nukošti. Esant traukuliams, dažnam alpimui, stipriam nervų suirimui, patariama šios tinktūros gerti po 1 arbatinį šaukštelį į ¼ stiklinės vandens 3 kartus per dieną.

***********************************

Lauro lapai gerai padeda nuo kojų ir rankų mėšlungio

50 gramų susmulkintų lauro lapų +250 ml saulėgrąžų aliejaus. Stiklainį reikia uždaryti ir dvi savaites palikti tamsioje vietoje. Kasdien sujudinti. Nukošti. Rekomenduojama šiuo aliejumi daryti įtrynimus mėšlungio vietose maždaug 2-3 kartus per dieną.

***********************************

Alyvų žiedų tinktūra

Šviežūs alyvų žiedai sudedami į stiklainį ir iki indo viršaus užpilama 50 laipsnių degtine. Leisti prisitraukti tamsioje, vėsioje vietoje 14 dienų. Nukošti. Rekomenduojama daryti įtrynimus šia tinktūra 2 kartus per dieną.

***********************************

Balta lelija

2 stiklinės susmulkintų baltos lelijos žiedų +150 ml augalinio aliejaus. Palaikyti saulėje 2 savaites. Nukošti. Patariama naudoti skausmingų raumenų įtrynimams.

***********************************

Citrinų sultys nuo kojų mėšlungio

Du kartus per dieną, ryte ir vakare, ištepkime pėdas citrinos sultimis. Leisime joms išdžiūti. Tada galite apsiauti kojines. Šią procedūrą patariama kartoti kasdien dvi savaites.

***********************************

Ugniažolė nuo rankų ir kojų mėšlungio

Iš ugniažolės išspauskite sultis ir sumaišykite su vazelinu. Imkime vieną dalį sulčių ir dvi dalis vazelino. Gerai išmaišome. Kiekvieną vakarą šiuo tepalu įtrinkime rankas ir kojas – būtent tas vietas, kur būna mėšlungis.

***********************************

Paprastųjų kraujažolių ir čiobrelių tinktūra

10 gramų čiobrelių +20 gramų sausos kraujažolės žolės +200 ml 50 laipsnių degtinės. Leisti prisitraukti tamsioje, vėsioje vietoje 10 dienų. Retkarčiais papurtyti. Ši tinktūra malšina skausmą, atpalaiduoja suspaustus raumenis. Skaudamą vietą patariama įtrinti kelis kartus per dieną. Po įtrynimo aprišti šiltai skaudamą vietą.

***********************************

Svogūnų lukštai nuo mėšlungio

1 arbatinis šaukštelis susmulkintų svogūnų lukštų +1 stiklinė verdančio vandens. Leisti užvirti ir pavirinkite 10 minučių. Nukošti. Gerti patariama vakare- prieš miegą. Nuolat naudojant taip paruoštus lukštus, kaip teigia liaudies medicina – galima pamiršti mėšlungį ir galvos skausmą.

***********************************

Ramunėlės nuo mėšlungio

1 valgomasis šaukštas ramunėlių +2 stiklinės verdančio vandens. Leisti prisitraukti 40 minučių. Nukošti. Gerkite patariama tarp valgymų visą dieną.

Kitą dieną – 2 valgomieji šaukštai razinų be kauliukų – iš vakaro užpilkite verdančiu vandeniu – palikti per naktį. Kitą dieną patariama gerti šį užpilą vietoj arbatos, valgyti razinas. Liaudies medicina teigia, kad taip  kaitaliodami razinas su ramunėlėmis, galima pamiršti mėšlungį.

***********************************

Druska nuo mėšlungio

Kai prasideda traukuliai, ant liežuvio galiuko užberkite šiek tiek valgomosios druskos ir laikykite ją atvira burna. Mėšlungis praeina nuo 3 iki 5 minučių, tada mes pašaliname druską nuo liežuvio.

***********************************

Levandos muilas

Kaip bebūtų keista, norint išvengti naktinių kojų mėšlungio, sakoma, kad pakanka po paklode pakišti neatidarytą levandų muilo gabalėlį. Manoma, kad turi įtakos levandų kvapas, atpalaiduojantis įsitempusius raumenis.

***********************************

Krienai nuo traukulių

Sutarkuotų šviežių krienų šaknų 200 gramų +0,5 kilogramo natūralaus medaus +0,5 litro alyvuogių aliejaus. Viską gerai išmaišome ir laikome šaldytuve. Rekomenduojama vartoti po 1 valgomąjį šaukštą 3 kartus per dieną 20 minučių prieš valgį.

Prie šio recepto patariama prieš miegą ant skaudamos vietos daryti kompresus su krieno lapais. Paimkite šviežią didelį krienų lapą, patepkite jį trupučiu medaus ir pabarstykite druska. Prie skaudamos vietos pritvirtinkite šitaip paruoštą lapą, ant viršaus uždėkite pergamentinį popierių ir apriškite. Ryte nuimkite kompresą, o likučius nuplaukite nuo odos šiltu vandeniu. Taip gydytis patariama savaitę.

***********************************

Pelynas

Stiklinį indą užpildykite pelyno lapais + iki viršaus indo užpilti 50 laipsnių degtine. Leisti prisitraukti 21 dieną tamsioje, vėsioje vietoje, kasdien sujudinant. Nukošti. Dažniausiai mėšlungis rankose ir kojose atsiranda naktį, todėl prieš miegą šia tinktūra patariama įtrinti tuos raumenis, kuriuos traukia mėšlungis.

***********************************

Medus

Kiekvieną rytą – nevalgius – patariama suvalgyti 2 arbatinius šaukštelius medaus. Praėjus pusvalandžiui po valgio rekomenduojama išgerti ramunėlių arbatos.

***********************************

Medaus kompresas

Vienas iš liaudiškų gydymo būdų – blauzdos raumenų sritį uždėti šiltu medaus kompresu, po to apvynioti koją. Po procedūros medų reikia nuplauti vandeniu. Šis receptas puikiai tinka vaiko priepuoliams malšinti.

***********************************

Glicerinas

Įsigykite vaistinėje buteliuką glicerino ir įtrinkite juo kojų raumenis, tarsi naudotumėte drėkinamąjį losjoną. Glicerinas yra lengviausias ir veiksmingiausias būdas pašalinti naktinius kojų mėšlungį visiems, kenčiantiems nuo šio negalavimo.

***********************************

Druska

Prieš miegą į dubenį įpilti 2 litrus šilto vandens +4 saujas druskos. Gerai išmaišyti. Patariama keletą minučių pamirkyti kojas sūriame vandenyje. Po to nenušluosčius leisti kojoms išdžiūti. Tris vakarus iš eilės rekomenduojama daryti druskos vonias, vėliau patariama daryti rečiau: kartą per savaitę, 2 kartus per mėnesį. Patariama dar vėliau taip daryti 4 kartus per metus.

Parašykite komentarą