Ligos, stresas, nuovargis, netinkamas šampūnas, galvos odos alergija, vitaminų trūkumas, hormonų pusiausvyros sutrikimai, prasta mityba, užterštas oras – tai priežastys, dėl kurių dažniausiai ir atsiranda pleiskanų.
Gydomieji nuovirai ir užpilai – geriausia priemonė nuo pleiskanų. Juos galima ruošti dilgėlių, medetkų, čiobrelių, varnalėšų šaknų pagrindu ir naudoti skalavimui po plovimo šampūnu.
Liaudies receptai yra gerai, nes mes patys pasirenkame jų sudėties komponentus, o tai reiškia, kad alerginių reakcijų tikimybė žymiai sumažėja.
PATARIMAI
Aliejiniai įtrynimai, kaukės yra labai naudingi, ypač nuo sausų pleiskanų. Tam naudojamas varnalėšų, alyvuogių ar saulėgrąžų aliejus. Varnalėšų aliejus nuo pleiskanų taip pat gali būti naudojamas kaip kaukė kartu su kiaušinių tryniais, citrinos sultimis ar alijošiumi.
Patariama pirštų galiukais masažuojamaisiais judesiais švelniai įtrinti į galvos odą. Masažas – tai papildoma pleiskanų prevencija, nes padidina kraujo tekėjimą į riebalines liaukas, normalizuoja jų veiklą ir reguliuoja riebalų išsiskyrimą į epidermio paviršių.
****
Česnakai taip pat laikomi universalia priemone nuo pleiskanų, nepaisant specifinio kvapo. Juos patariama susmulkinti ir įtrinti į galvos odą.
****
Labai paplitęs būdas veiksmingai pašalinti pleiskanas yra deguto muilas, kuriame yra priešgrybelinių veikliųjų medžiagų, taip pat medžiagų, mažinančių uždegimą ir mažinančių vėlesnių alerginių reakcijų riziką.
****
Riebios pleiskanos arba seborėjinis dermatitas: ant galvos susidaro riebūs, geltoni dribsniai ar apnašos, kurios sluoksniais prilimpa viena prie kitos ir kaupiasi galvos paviršiuje.
Sausos pleiskanos: ant galvos odos susidaro sausi balti dribsniai arba dribsniai, kurie lengvai nukrenta nuo odos ir plaukų.
RECEPTAI
DILGĖLĖ
5 valgomieji šaukštai susmulkintų dilgėlių lapų +1 stiklinė vandens. Reikia palaikyti 30 minučių verdančiame vandenyje vandens vonelėje. Nukošti. Atvėsinti pusvalandžiui vėsioje vietoje. Įpilti į jį šaukštelį obuolių acto. Rekomenduojama išskalauti paruoštu turiniu plaukus.
****
150 gramų dilgėlės lapų +0,5 litro vandens. Pavirinama 40 minučių. Į nukoštą ir atšaldytą nuovirą įpilti 2 valgomuosius šaukštus naminio obuolių acto. Mišinį patariama tepti ant plaukų kiekvieną dieną, pirštų galiukais masažuojant galvos odą.
ARBATMEDŽIO ALIEJUS
Lengvai pašildykite arbatmedžio aliejų vandens vonelėje ir švelniais judesiais patariama įtrinti į plaukus, jį tolygiai paskirstant per visą galvos odos. Norėdami sustiprinti efektą, rekomenduojama uždengti galvą polietilenine kepuraite – turėsite terminį efektą, kurio pagalba kaukė greičiau ir giliau įsigers į galvos odą. Po 15 minučių nuplaukite šiltu vandeniu.
****
Taip pat galite naudoti kitus aliejus, tokius kaip kedro, eukalipto, rozmarino ir levandos.
Patariama sumaišyti du lašus bet kurio eterinio aliejaus su 30 ml augalinio arba alyvuogių aliejaus. Prieš naudojimą šampūną reikia gerai sukratyti.
Tokias namines kaukes rekomenduojama daryti bent 1-2 kartus per savaitę, po to rezultatas bus matomas – švarūs ir sveiki plaukai be pleiskanų.
****
Patariama kelis lašus arbatmedžio aliejaus sumaišyti su viena šampūno doze ir užtepti ant plaukų. Palikti 15 minučių, tada nuplauti vandeniu.
CITRINA
Išspauskite pusę citrinos, o sultis supilkite į vandens vonelėje įkaitintą alyvuogių aliejų (apie 4 valgomuosius šaukštus). Pusvalandį prieš plaukų plovimą patariama ištrinti galvos odą gautu mišiniu. Po pusvalandžio išplaukite plaukus šampūnu.
****
Patariama sumaišyti du kiaušinių trynius su 1 citrinos sultimis ir keliais lašais varnalėšų aliejaus. Po plovimo šampūnu – mišiniu rekomenduojama ištepti plaukus ir galvos odą. Po pusvalandžio nuplaukite šiltu vandeniu.
****
Galiausiai galite tiesiog įtrinti galvos odą citrinos sultimis. Po pirmos procedūros gali atsirasti diskomfortas – deginimas, šio liaudiško metodo efektyvumas bus pastebimas nuo pirmųjų naudojimo savaičių.
VARNALĖŠŲ ALIEJUS
1 valgomasis šaukštas susmulkintų varnalėšų šaknų +1 stikline alyvuogių arba saulėgrąžų aliejaus. Leisti prisitraukti tamsioje vietoje 14 dienų. Nukošti. Rekomenduojama įtrinti į galvos odą prieš plaunant plaukus du kartus per savaitę.
****
Varnalėšų aliejus sumaišomas su pora trynių ir šaukštu medaus. Rekomenduojama tepti ant plaukų ir galvos odos. Palaikyti 30 minučių.
MEDETKOS
Esant padidėjusiam galvos odos riebumui ir plaukų slinkimui, rekomenduojama vartoti medetkas.
1 valgomasis šaukštas susmulkintų medetkų žiedų +2 stiklinės verdančio vandens. Leisti prisitraukti kambario temperatūroje 30 minučių. Nukošti. Plaukus išplaukite, antpilą masažiniais judesiais užtepkite ant galvos odos, uždėkite polietileninę kepuraitę . Po 40 minučių nuimkite polietileninę kepuraitę nuo galvos, plaukų neplaukite. Geriausia šią procedūrą atlikti nakčiai.
****
1 valgomasis šaukštas medetkų žiedų +2 stiklinės verdančio vandens. Leisti prisitraukti 30 minučių. Nukošti. Patariama naudoti įtrynimams į galvos odą.
****
Riebios pleiskanos
Medetkų tinktūra patariama įtrinti į plaukus 2-3 kartus per savaitę Palaikyti 1 valandą. Po to plaukus būtina išplauti.
NAMINIS OBUOLIŲ ACTAS
Naudojant naminio obuolių acto pagrindu pagamintą kaukę ir skalavimą, per kelias naudojimo savaites, teigiama, kad galite visiškai atsikratyti pleiskanų. Efektyvumas paaiškinamas tuo, kad šis produktas palaiko reikiamą galvos odos rūgščių ir šarmų pusiausvyrą (pH), padeda pašalinti seborėjinį grybelį.
Patariama supilti obuolių actą į stiklinį dubenį ir švelniai masažuojamais judesiais įtrinti į plaukus minkšta masažuojamąja kempinėle. Palaikyti rekomenduojama 20 minučių. Atlikti šią procedūrą patariama 1-2 kartus per savaitę.
****
Naminiu obuolių actu skalavimas ruošiamas taip: imamas obuolių actas ir praskiedžiamas vandeniu. Po plaukų plovimo patariama juo išskalauti plaukus.
IMBIERAS
Nuluptą (su smulkia tarka sutarkuotą) imbiero ūglį, tada iš gautos masės išspauskite sultis. Į sultis įpilkite 100 ml sezamo aliejaus (gerai drėkina galvos odą ir plaukus) ir išmaišykite. Patariama tepti gautą mišinį ant odos. Palaikyti 30 minučių. Po to išplaukite plaukus šampūnu.
ASPIRINAS
Aspirinas yra gerai žinomas vaistas, kurio sudėtyje yra salicilo rūgšties, kuri išgaunama iš medžio žievės ir gali ištirpinti pleiskanų apnašas. Jį lengva naudoti, kai reikia kovoti su pleiskanomis.
Susmulkinti 2 tabletes aspirino į miltelius. Patariama sumaišyti juos su bet kurio pirktiniu šampūnu. Rekomenduojama gautą turinį palikti ant galvos odos dvi minutes; Nuplaukite įprastu šampūnu be aspirino.
****
KIAUŠINIO TRYNYS
Kiaušinio trynio galvos kaukė gali padėti atsikratyti pleiskanų. Patariama 1-3 trynius išplakti šluotele ir įtrinti į galvą. Uždenkite galvą skara 30 minučių, tada nuplaukite šiltu vandeniu. Skalavimui galite naudoti beržo lapų nuovirą su dilgėlėmis.
JONAŽOLĖS TINKTŪRA
Sakoma, kad esant riebiai galvos odai, jonažolių tinktūra gerai pašalina pleiskanas.
1 valgomasis šaukštas susmulkintos sudžiovintos jonažolės +10 valgomųjų šaukštų degtinės. Leisti prisitraukti 7 dienas tamsioje, vėsioje vietoje – sandariai uždarytame inde. Kasdien sujudinti. Nukošti. Rekomenduojama 1 kartą per savaitę įtrinti į galvą, kad pašalintumėte pleiskanas ir paspartintumėte plaukų augimą.
ĄŽUOLO ŽIEVĖ
1 valgomasis šaukštas susmulkintos ąžuolo žievės +1 stiklinė verdančio vandens. Leisti prisitraukti 30 minučių. Nukošti. Įdėti 1 arbatinį šaukštelį medaus. Gerai išmaišyti. Patariama šiuo mišiniu 1 kartą per savaitę įtrinti galvos odą. Nuplauti jonažolių ar ramunėlių nuoviru.
JŪROS DRUSKA
Jūros druska laikoma vienu iš paprasčiausių ir prieinamiausių būdų atsikratyti pleiskanų. Druska intensyviai įtrinama į išplautų plaukų šaknis, po to rekomenduojama juos gerai išskalauti šiltu vandeniu ir nusausinti rankšluosčiu. Džiovinimo metu nerekomenduojama naudoti plaukų džiovintuvo. Gerų rezultatų galima pasiekti po savaitės kasdienio procedūros naudojimo.
SVOGŪNŲ LUKŠTAI
50 gramų lukštų +1 litras verdančio vandens. Leisti prisitraukti 30 minučių. Nukošti. Rekomenduojama plauti plaukus, vengiant sąlyčio su akimis.