Pentinai – tai kaulinės išaugos susiformavusios ant kulnakaulio uždegimo pasėkoje.

RECEPTAI

Nupjovę ir susmulkinę 3 aukštus topinambo stiebus su lapais ir žiedais užpilti 7 litrais verdančio vandens ir, uždengus, palikti kurį tai laiką nusistovėti. Prieš miegą patariama pamerkti kojas į vos kenčiamai karštą užpilą ir apgaubti kojas ir visą vonelę kokiu nors pledu Laikyti kol užpilas atvės. Tada, kojas sausai nušluostyti ir pamasažuoti pėdas bent 5 minutes – tinka bet kokios priemonės kojų pėdų masažui. Sakoma, kad atlikus 12 tokių procedūrų skausmas išnyks.

****

Paimkite žalią kiaušinį (geriau rudu lukštu), įdėkite į stiklinį indą ir užpilkite iki pat viršaus acto esencija. Uždenkite ir padėkite, kad ir ant palangės. Po dienos ar dviejų, pamatysite, kad nebeliko lukšto. Tada actą išpilti. Kiaušinis bus kaip kietai virtas. Kiaušinį sutrinti su šakute ir sumaišyti su 100 gramų sviesto. Gauta koše tepti skaudamą vietą 4-5 kartus per dieną. Tik jokiu būdu neaprišti – nuės iki kraujo. Laikykite šaldytuve uždengtą, nes „neskanus“ kvapas rūgšties.

****

Skausmą nuima ir gydo savo šlapimo kompresai galima rytinį – efektyviau veikia, o ypač efektyviai veikia dviejų savaičių šlapimo kompresai, natūraliai nugarinto, uždėt plėvelę plastiko ant sumirkyto audinio šlapime.

****

100 gramų šviežio nesūdyto sviesto patalpinti į puslitrinį indą, padaryti svieste įdubimą, į kurį įdėti šviežią, švariai nuplautą naminį vištos kiaušinį ir užpilti viską acto esencija. Po trijų dienų indelio turinį gerai išmaišyti ir pridėti 100 ml augalinio aliejaus ir 100 ml terpentino (geriau techninio). Viską dar kartą gerai išmaišyti. Tepalas paruoštas naudojimui. Jeigu tepalo kompresą laikysite ant kulno per naktį – nudegins odą. Užtenka palaikyti po porą valandų.

****

1 arbatinis šaukštelis druskos ir 1 arbatinis šaukštelis medaus. Gerai išmaišyti. Paimti binto kelių sluoksnių sulankstytą. Užtepti turinį ant paruošto kompresėlio ir dėti ant kulno pentino vietos. Apsukti maistine plėvele, užsimauti kojinę. Laikyti patariama 2 valandas.

****

5% jodas ir citrinos sultys, lygiomis dalimis. Tepti kulno pentiną 2 kartus per dieną – ryte ir vakare.

****

Kalankės lapą perpjauti per pusę. Patariama dėti minkštimą prie kulno pentino.

****

Kopūsto lapas apteptas medumi.

****

Tujų susmulkintos šakelės +4 litrai verdančio vandens. Trumpai užvirinti. Patariama merkti kojas su pentinu į karštą vandenį – kiek galima pakęsti. Laikyti iki kol atvės. Ne mažiau 7 dienas.

****

10 tablečių aspirino sutrintų į miltelius +250 ml 50 laipsnių stiprumo degtinės. Gerai išmaišyti ir palaikyti 1-2 dienas. Tabletės visiškai neištirps. Tirpale sudrėkinkite marlės tvarstį ir uždėti ant kulno pentino. Apsukti maistine plėvele, apsiauti kojinę. Palikite visą naktį. Ryte viską nuimkite, kojas nuplaukite vandeniu, nusausinkite ir patepkite pėdų kremu. Procedūrą patariama atlikti kiekvieną vakarą – 10 dienų.

****
Nemaža sauja priluptos ir susmulkintos ievos žievės +5 litrai verdančio vandens. Neilgai pavirinti. Atvėsus pamerkti kojas iki vanduo atvės. Naudoti iki išnyks skausmas. Kojos nusidažo rausvai, bet tai tik laikinas reiškinys.

****

Susmulkintos kadagio šakelės +5 litrai verdančio vandens. Trumpai pavirinti. Atvėsus pamerkti iki vanduo atvės. Kartoti iki skausmo išnykimo.

****

Kopūsto lapas dedamas į šaldiklį. Kada sušąla-patariama nakčiai dėti ant kulno pentino. Aprišti maistine plėvele, apsimauti kojinę. Ryte nuimti. Kartoti kol atsiras pagerėjimas.

****

Eglės šakos ir gelsvės šakelės. Eglės šakų vonelė: eglės šakas susmulkinti ir užpilti 5 litrais verdančio vandens, truputį pavirinti. Kiek galima karštesnėje vonelėje pamirkyti kojas, kol vanduo pradės vėsti. Tada iš karto merkti kojas į gelsvės šakelių vonelę (paruošimas kaip eglės šakelių). Vėstant vandeniui – kojas sausai nušluostyti ir apsiauti vilnonėmis kojinėmis. Voneles patariama daryti prieš nakties miegą.

****

Kaulažolės (taukės) sutarkuotų šaknų kompresai ant kojų pentino.

****

Čili (supjaustytas) pipiras + pikis + medus. Užpilti spiritu. Naudoti kompresams ant kulno pentino.

****

Išverdamos 6 vidutinio dydžio nenuskustos bulvės, vanduo nupilamas, bulvės užpilamos žibalu ir ištrinamos. Koše aptepamas kulno pentinas, arba košė sukrečiama į dubenį ir joje palaikomi kulnai maždaug 20 minučių. Paprastai užtenka 10 kasdien daromų procedūrų.

****

Nakčiai. Į išspaustas citrinos sultis pamerkti puskojinę. Truputį apgręžti ir užsimauti ant kojos. Koją įkišti į polietileninį maišelį ir ant viršaus kitą kojinę – kad naktį nenukristų. Patariama daryti iki skausmas pranyks.

****

Kada yra krieno lapų – patariama dėti krieno lapą ant kulno pentino.

****

Naminio obuolių acto kompresai ant kulno pentino – kiekvieną vakarą nakčiai. Iki skausmas išnyks.

****

 Kinietiška žvaigždutė – kiekvieną vakarą ištepti masažuojant kulno pentiną.

****

1 arbatinis šaukštelis krakmolo. Ryte patariama suberti krakmolą į kojinę ir vaikščioti visą dieną. Daryti tai iki tol, kol pentinas nustos skaudėti.

****

Prieš miegą patariama kojų pentinui padaryti šiltas voneles: į 0,5 litro vandens įpilkite 1 puodelį savo šlapimo. Trukmė 15-30 minučių. Po procedūros kojų neplauti, o nusausinti. Užsimaukite šiltas kojines ir eikite miegoti.

****

Ant skaudamos vietos uždėkite gabalėlį senų lašinių ir užmaukite kojinę, ant viršaus plastikinį maišelį ir ant viršaus kitą kojinę.

****

Gysločio lapą (neplaukite) uždėkite ant kulno pentino ta puse kuri „žiūri“ į žemę. Kai išdžius, pakeiskite nauju. Pirmąsias 3-4 dienas gali skaudėti stipriai. Sakoma, kad po dviejų savaičių galite pamiršti savo kulno pentinus.

****

Sumaišykite šaukštą medaus, buteliuką jodo (50 ml), sumaišykite šaukštelį smulkios valgomosios druskos. Užtepkite ant vatos ar tvarsčio, uždėkite ant kulno pentino, apvyniokite maistine plėvele ir tvirtai sutvarstykite. Ryte pavaikščiokite 15 minučių su tvarsčiu, tada nuimkite. Tokio tepalo kiekio pakanka penkioms procedūroms

****

Užtepkite šaukštelį medaus ant kopūsto lapo ir pritvirtinkite ant kulno, visą naktį, ryte nuplaukite šiltu vandeniu. Pakartokite procedūrą tris kartus

****

5 litrai vandens labai karšto vandens + ištirpinti 1 kilogramą valgomosios druskos. Vandenį užvirinkite, tada nukelkite indą nuo ugnies. Kai vandens temperatūra taps pakenčiama, merkite kojos pentiną į tirpalą ir laikykite, kol vanduo atvės. Rekomenduojama daryti 10 kartų, nekeičiant tirpalo, tik gerai jį pašildyti.

****

Raudonųjų pipirų miltelius rekomenduojama tolygiai uždėti ant švaraus skudurėlio. Viską dėkite ant nuplauto sauso kulno pentino. Apsukti maistine plėvele. Apsiauti kojinę. Naudoti patariama keičiant iki dings skausmas.

****

Krieno šaknį sumalkite per mėsmalę ir patariama nakčiai uždėti kompresą ant kulno pentino.

****

Ant kelių sluoksnių perlenktos marlės ar tvarsčio uždėkite 3 šaukštus šviežios varškės ir visą naktį apriškite šiuos varškės tvarsčiu kulno pentiną. Ir taip tris naktis iš eilės.

****

1 svogūną sutarkuokite smulkia tarka. Gautą masę uždėkite ant polietileno ir pririškite ant kulno pentino. Apriškite kompresą, kad būtų šilta. Nuėmus kompresą kojos negalima nuplauti, svogūno likučius reikia tiesiog nušluostyti. Paprastai toks kompresas daromas visą naktį. Norint pasiekti norimą rezultatą, procedūrą reikia atlikti 2-3 naktis iš eilės.

****

1 valgomasis šaukštas 70% acto rūgšties +1 valgomasis šaukštas augalinio aliejaus +1 valgomasis šaukštas sausų garstyčių. Viską sumaišyti. Patariama masę dėti ant marlinio kompresėlio ir pusvalandį palaikyti ant kulno pentino. Tada nuimkite viską, nuplaukite koją šiltu vandeniu. Kartoti – po 2 savaičių pamiršite kulno pentiną.

****

5 litrai karšto vandens + ištirpinkite 1 gabalėlį ūkinio muilo +200 gramai druskos. Gerai išmaišyti. Patariama mirkyti kojas šiame tirpale prieš naktį, tada nusausinti jas, užsimauti šiltas kojines ir eiti miegoti. Tirpalas gali būti naudojamas daug kartų (jį gerai vis pašildant).

****

Mažos bulvės + bulvių lupenos + jodas. Bulves ir bulvių lupenas gerai nuplaukite. Sudėkite į puodą (geriausia 3 litrų) iki pusės tūrio, virkite, kol suminkštės. Perkelkite išvirusį turinį į dubenį, minkykite kojomis su kulno pentinu kol atvės. Gerai nuvalykite kojas, patepkite padus jodu ir užsimaukite kojines. Tęskite procedūrą 7 dienas.

****

Bulves gerai nuplaukite, kartu su lupena sutarkuokite ant smulkios trintuvės. Masę užtepkite ant marlinės servetėlės, užtepkite skaudamą vietą ir uždenkite kompresiniu popieriumi arba maistine plėvele. Rekomenduojama palikti tvarstį parai. Kartoti patariama 7 dienas iš eilės.

****

Kelis kartus sulenkite varnalėšos lapą, padėkite jį po kulno pentinu – pritvirtinti – visai dienai. Vis pakeiskite susitrynusį varnalėšos lapą į naują. Vakare, prieš miegą, nusiplaukite kojas, ant kulno pentino pasidarykite jodo tinklelį. Tęskite gydymą 7-10 dienų (arba tiek, kiek reikia).

****

Sudėtis: 1 valgomasis šaukštas medaus (su kaupu) +50 ml jodo +1 arbatinis šaukštelis smulkios druskos.

Medų sumaišykite su druska, įpilkite jodo ir greitai išmaišykite. Nedidelį kiekį tepalo užtepkite ant vatos tamponėlio ar tvarsčio, uždėkite ant kulno, apvyniokite maistine plėvele ir tvirtai sutvarstykite. Palikite tvarstį 15 minučių, tada nuimkite. Atlikite 5 procedūras, jei reikia – pakartokite.

****

1 žalias kiaušinis +100 ml acto esencijos +100 gramų sviesto (nesūdyto) sviesto. Nuplaukite žalią kiaušinį, įdėkite į stiklinę ar stiklainį, užpilkite acto esencija, kad tik šiek tiek apsemtų. Po dangteliu palaikykite šaltoje tamsioje vietoje apie 10 dienų (kol ištirps lukštas). Švelniai, nesulaužydami, išimkite kiaušinį, nuimkite plėvelę, gerai ištrinkite. Sumaišykite su likusia acto esencija, supilkite gerai įkaitintą (ne užvirintą) sviestą ir vėl išmaišykite. Sutepkite skaudamas vietas, apvyniokite tvarsčiu arba užsimaukite medvilnines kojines.

****

100 gramų nesūdytų taukų (galima lašinių) +100 ml acto rūgšties, 1 kiaušinis. Taukus arba smulkiais gabalėliais supjaustytus lašinius sudėkite į stiklinį indą, užpilkite acto rūgštimi, kartu su susmulkintu lukštu įdėkite kiaušinį. Gerai išmaišykite. 21 dienai pastatykite į tamsią vietą, retkarčiais pamaišydami, kol susidarys vienalytė balta aitraus kvapo masė. Ant garinto kulno pentino vietos uždėkite marlės pagalvėlę su tepalu, ant viršaus uždėkite kompresą (gerai pritvirtinkite) arba tiesiog gerai įtrinkite į skaudamą vietą ir užsimaukite kojines. Jei jaučiate deginimo pojūtį, nutraukite procedūrą, nuplaukite masę šiltu vandeniu. Kartokite 3–5 dienas iš eilės, tada, jei reikia, pakartokite po 2–3 dienų.

****

4-5 skiltelės česnako arba maltų raudonųjų pipirų. Česnako skilteles nulupkite, sutarkuokite ant smulkios trintuvės ir tepkite ant skaudamos vietos nakčiai, jei pajutote deginimo pojūtį, procedūrą nutraukite.

Parašykite komentarą