Karpų atsiradimo priežastis yra žmogaus papilomos virusas, kuris lengvai perduodamas žmonėms kontaktuojant. Ligą provokuoja prakaitavimas, žaizdos, odos įtrūkimai, patekus virusui į kraujotaką.

Karpa yra virusas, kuris gyvena odoje ir maitinasi kraujagyslėmis, kurios per kraują tiekia jai visas gyvybei reikalingas medžiagas. Karpų pašalinimas dažnai yra gana skausmingas. Jos yra susijusios su kraujagyslių kapiliarais ir yra tvirtai įsišaknijusios. Jei pažvelgsite į karpas iš arčiau, jų centre pamatysite mažus juodus taškelius. Tai yra kraujagyslės, kurios maitina karpas. Galimas karpų plitimas, kai neužkrėsta odos dalis liečiasi su užkrėsta vieta.

Actas

Patariam pačią karpos viršūnėlę tepti (kokią savaitę) 1 kartą per dieną su 70% acto rūgštimi.

Rekomenduojama acto esenciją sumaišyti su miltais ir su dantų krapštuku uždėti ant karpos ir palikti nakčiai. Tik kad neliestų sveikos odos!

Ant pagaliuko uždėti vatos. Pamirkyti į actą. Patariama pridėti prie karpos ir palaikyti kelias minutes. Taip kasdien, kol karpa pradės nykti.

Obuolių actas

Patariama karpą pamirkyti šiltame vandenyje su nemažu kiekiu obuolių acto.

Ant karpos patariama uždėti obuolių actu sudrėkintą medvilnės rutuliuką ir pritvirtinti jį tvarsčiu. Rekomenduojama palikite jį 24 valandas. Po to pakeisti kitu.

Patariama su obuolių actu kiekvieną dieną tepti karpą. Teigiama, kad ji nudžius.

Alavijas

Nupjovus lapą patariama užtepti jo gelio ant karpos. Rekomenduojama daryti tai kiekvieną dieną -kol karpa išnyks.

Ąžuolo giliukai

Patariama pašutinti rankas su karpomis karštose stipriose gilių nuoviruose.

Ąžuolo žievė

Ąžuoliuko šakeles nužievinti. Išvirti stiprią arbatą. Ja patariama vilgyti, plauti karpą.

Patariama susmulkintą ąžuolo žievę pakaitinti ir karštą nakčiai uždėti ant karpos. Uždėti ant jos maistinės plėvelės ir apvynioti.

Bazilikas

Patariama pritvirtinti susmulkintą baziliko lapą prie karpos vandeniui atspariu pleistru. Daryti tai rekomenduojama kiekvieną dieną. Teigiama, kad vos per savaitę bazilikas gali padėti atsikratyti karpų.

Bespalvis nagų lakas

Patariama karpą patepti bespalviu nagų lakų – per dieną vieną kartą.

Bananai

Rekomenduojama prieš miegą patrinti karpą bananų žievelėmis. Kartoti 15 dienų.

Bulvės

1 stiklinė bulvių ūgliukų (prieš pavasarį sudygusias bulves), užpilti viena stikline vandens. Virinti ant silpnos ugnies tol kol tūris sumažės 2 kartus. Nuoviru atsargiai tepti karpas 2-3 kartus per dieną. Po 5-6 dienų oda tampa švari.

Bulvių lupenų su daigais nuoviras. Siūloma juo delčioj vis patepti karpą 2 kartus per dieną. Teigiama, kad iš karto nedings, bet po kurio laiko išnyks.

Norėdami pašalinti karpas ir papilomas, patariama naudoti bulvių žiedų tinktūrą. Joje suvilgytas vatos tamponas pritvirtinamas prie probleminės vietos. Reikia keisti kelis kartus per dieną – kas 2-3 valandas. Paprastai visiškai išgydyti reikia 2–4 savaičių.

Bulvių žiedų tinktūra

Stiklinis indas ar butelis plačiu kaklu (jokiu būdu ne plastikinis) užpildomas ¾ ką tik nuskintų susmulkintų bulvių žiedų ir gerai uždaromas. Degtinė (ne mažiau 50 laipsnių) pilama keliais etapais, periodiškai purtant indą, kad iš jo išeitų oro burbuliukai, o visos tuštumos būtų užpildytos degtine. Gerai uždarytą indą laikyti tamsioje, vėsioje vietoje 14 dienų. Kasdien sujudinti. Nukošti.

Beržas

Patariama šviežios beržo žievės sudrėkintą gabalėlį  tiesiog priklijuoti pleistru prie iškilusios karpos.

Citrinos ir banano žievelės

Patariama atsipjauti banano ar citrinos žievelės gabalėlį, padėti ją ant karpos ir pritvirtinti. Palikti 10–12 valandų. Cheminės medžiagos ir aliejai, esantys žievėse, padeda pašalinti karpas. Rekomenduojama kartoti procedūrą kiekvieną naktį iki tol kol visiškai neliks karpų.

Citrina

Patariama kelias naktis karpą aprišti citrinos griežinėliais.

Česnakas

Rekomenduojama perpjauti česnako skiltelę ir patepi karpą su jos sultimis.

Sutarkuotas česnakas + taukai (1:1). Sumaišyti. Patariama šiuo mišiniu patepti tik ant karpos viršūnėlės.

Išsispausti šviežių česnako sulčių arba pasidarykite tyrelę iš česnako ir sviesto.(1:1). Patariama šiuo mišiniu tepti karpas.

Patariam sutraiškyti česnako skiltelę ir uždėti ją ant karpos, pritvirtinant tvarsčiu.

Druska

Patariama karpą dažnai patrinti sausa, smulkia druska.

Lipni juostelė

Patariama atsikirpti lipnios juostos gabalėlių ir priklijuoti juos ant karpų. Palikti rekomenduojama 14-16 valandų. Tada nuimti juostelę ir palaikyti paveiktą vietą kelias minutes šiltame vandenyje. Tada patariama naudoti smulkios druskos ir sodos mišinį (1:1), kad pašalintumėte karpos viršutinę dalį. Leisti išdžiūti, geriausia palikti tą vietą ramiai per naktį. Ryte priklijuokite naują lipnią juostą ir kartokite ši procesą tol, kol karpos išnyks.

Kaštono lapai

Karpos ant kūno. Gali būti naudingos vonios iš kaštono lapų užpilo: kibiras šviežių lapų užpilamas verdančiu vandeniu ir leidžiama prisitraukti 12 valandų. Nukošti. Pašildyti iki 38-40 laipsnių būklės. Naudoti patariama vonios procedūroms 1 kartą kas dvi dienos 10-15 minučių. Trukmė: apie 2 savaites.

Kiaulpienė

2–3 kartus per dieną patariama ant karpos tepkite baltas sultis iš šviežios kiaulpienės stiebo. Šios sultys gali šiek tiek dirginti odą.

Kiaušinis

Patariama tepti karpą kiaušinio baltymu. Rekomenduojama reguliariai tepti karpą iki tol, kol išnyks.

Kopūstas

Patariama kopūstų sultyse suvilgyti karpas tris kart per dieną – leidžiant nudžiūti.

Medus

Patariama prieš miegą aptepti karpą medumi ir tvarstį gerai pritvirtinti. Kartoti rekomenduojama kol karpos visiškai išnyks.

Medetkos

Rekomenduojama medetkos žiedą sutrinti, dėti nakčiai ant karpos, pritvirtinti.

Sugrūsti šviežią medetkos žiedą. Patariama pridėti jį prie karpos ir pririšti arba priklijuoti pleistru. Procedūrą kartoti tol, kol karpa dings.

Obuoliai

Kasdien karpą patariama patrinti šviežių rūgščių obuolių sultimis. Teigiama, kad karpa iš lėto mažės, patamsės ir po kokių 10 dienų išnyks.

Pelynas

Teigiama, kad karpas galima be skausmo pašalinti, suvilgant jas kasdien po kelis kartus stipriu pelynų antpilu, tinktūra ar nuoviru.

Pelyno tinktūra

100 gramų pelyno +0,5 litro 50 laipsnių degtinės. Leisti prisitraukti tamsioje, vėsioje vietoje 14 dienų. Kasdien sujudinti. Nukošti. Patariama tepti karpą šia tinktūra.

Putino uogos

Teigiama, kad jeigu sutrintų putino uogų masę kasdien užtepsite ant karpų ir aprišite 2-3 valandoms, tai jas panaikinsite per 6-7 dienas.

Ricinos aliejus

Teigiama, kad ricinos aliejus pašalina karpas per savaitę. Aliejus tepamas šiltas ir po to karpa atsargiai apvyniojama. Laikui bėgant sukietėjusi oda tiesiog nubyra.

Siūlas

Patariama paimi paprastą siūlą ir juo aprišti karpą. Reikia taip suspausti, kad negautu kraujo. Rekomenduojama keletą dienų tai pakartoti. Teigiama, kad karpa pradeda džiūti ir byrėti.

Svogūnas

Išspaustos svogūnų sultys + medus (1:1) Patariama mišinį uždėti ant karpos nakčiai. Pritvirtinti. Mišinys yra gana stiprus, todėl odą aplink patepkite riebiu kremu. Teigiama, kad tokia procedūra gali padėti panaikinti karpas ir nuospaudas.

Acte pamirkyti svogūnai

Visas svogūnas dedamas į actą. Po 2 dienų patariama gabalėlį išmirkusio svogūno nakčiai uždėti ant karpos. Šią priemonę patariama vartoti maždaug 7 dienas.

Šlapimas

Siūloma 2 kartus per dieną karpą sudrėkinti savo šlapimu.

Tuja

Patariama du kartus per dieną sutepkite tujos tinktūra arba šviežių spyglių sultimis. Kol jie išnyks.

Tujų tinktūra

30 gramų smulkiai pjaustytų spyglių ar konkorėžiukų +200 ml 50 laipsnių degtinės. Leisti prisitraukti tamsioje, vėsioje vietoje 14 dienų – retkarčiais papurtant. Nukošti.

Ugniažolė

Žydinti ugniažolė. Išspauskite geltonąjį skystį iš jų stiebelio ir patariama juo tepti karpas.

Ugniažolės tinktūra

Gegužės mėnesį skintą, šviežią, susmulkintą ugniažolę užpilti degtine, santykiu 1:1. Sandariai uždaryti ir tamsioje, vėsioje vietoje palaikyti 9 dienas. Dažnai sujudinti. Nukošti.

Reikia atsiminti, kad ši tinktūra yra gana nuodinga ir ją reikia naudoti labai atsargiai. Tepti patariama atsargiai, stengiantis, kad tinktūra nepatektų ant odos, esančios šalia karpos. Šią priemonę rekomenduojama naudoti 3 kartus per dieną. Tepama ant pažeistos vietos kelis kartus, tepimas kartojamas praėjus kelioms minutėms po to, kai ugniažolė įsigeria į odą.

Vitaminas C

Vitamino C tabletes susmulkinti į miltelius, įlašinti kelis lašus vandens ir pasigaminama mišinį nuo karpų. Patariama užtepkite jį ant karpos.

Vanduo

Teigiama, kad karpos, atsirandančios ant kojų padų, yra jautrios karščiui, jas 15 minučių kiekvieną dieną patariama palaikyti karštame vandenyje (nuo 43 iki 45 laipsnių).

Parašykite komentarą