Įaugęs nagas dažniausiai paveikia didįjį kojos pirštą.
Priežastis yra ankštų batų dėvėjimas, netinkami apkarpyti nagai (per giliai nukirpti šoniniai kraštai).
Neatsargiai atliktas pedikiūras: trumpai nukirptas nagas gali įaugti tiesiai į jūsų kojų pirštų minkštimą. Netinkamai apkarpytas kraštas taip pat gali iššaukti nago įaugimą.
Įaugęs nagas gali būti paveldimas, nors dažniau jį nulemia netinkamas nago nukirpimas, siaurų aukštakulnių batų avėjimas, traumos, grybelinės ligos bei pėdos formos pakitimai dėl plokščiapėdystės ar osteoporozės. Šoniniai nago kraštai įauga į odą, sukeldami paraudimą, audinių dirginimą, uždegimą ir pūliavimą.
Nago kampus suapvalinkite nagų dilde.
Eiga: vaikštant skauda nagų sritį, paburksta audiniai. Tada pasirodo pūliai.
Nago įaugimas apima 3 etapus
Pirmas etapas: apčiuopiami nago įaugimo į odą požymiai (skausmas ir akivaizdus paraudimas piršto kamputyje). Mėsingoje piršto dalyje prasideda uždegimas dėl svetimkūnio invazijos.
Antrasis etapas: nagas toliau įauga, vis labiau pažeidžia odą. Antrasis etapas yra pavojingas, nes į uždegimo vietą gali patekti infekcija, dėl kurios gali prasidėti kraujavimas ir padidėti pūlinys.
Trečias etapas: liga tampa lėtinė. Jei negydoma, piršto kaulas gali būti pažeistas. Trečiojo etapo rezultatas –galima visos galūnės gangrena.
Pirmąją ir antrąją įaugusio nago stadiją galima nesunkiai išgydyti liaudiškomis priemonėmis.
Įaugęs nagas – gydymas namuose
Įaugusį nagą gydyti namuose galima tik pradinėse problemos vystymosi stadijose. Jei situaciją apsunkina pūlinys ir atvira žaizda, turėtumėte nedelsdami kreiptis pagalbos į specialistus.
Įaugusių kojų nagų gydymas
Avėti erdvius avalynę, kasdien šiltos vonelės su furatsilinu, kalio permanganatu.
Kasdien keiskite kojines, kasdien plaukite kojas.
Svarbiausia yra paisyti procedūrų reguliarumą ir užtikrinti įaugusio nago poilsį. Baigę gydymo procedūrą nepamirškite apie prevencines priemones, nes vieną dieną įaugęs nagas gali atsinaujinti.
Gydant įaugusį nagą pirmiausia reikia „išlaisvinti“ nago plokštelę iš po šoninės piršto raukšlės. Norėdami tai padaryti, turėsite suminkštinti nagą vonelėje. Patartina naudoti antiseptinę vonelę – su ramunėlių, medetkų, arba su silpnu kalio permanganato tirpalu. Svarbu, kad vonelė būtų šilta.
Šalta vonelė pakankamai nesuminkštins nago plokštelės. Optimali vandens temperatūra turėtų būti 32 – 35 laipsnių.
Per karšta sudirgins užopėjusią odą aplink nagą. Be to, įaugęs nagas gali sukelti supūliavimą ir sukelti žaizdų susidarymą, kurios pradiniame problemos vystymosi etape nepastebimos, o karštas vanduo išprovokuos absceso augimą ir infekcijos plitimą. Karšto vandens įtakoje audiniai susitrauks ir taip natūraliai slėgs pūlinį.
Vonelės
Tai viena paprasčiausia ir prieinamiausia priemonė.
Šiltame vandenyje ištirpinkite jūros druską, sodą ar kalio permanganatą, o po to trumpam panardinkite koją. Tokios vonelės turėtų būti reguliariai atliekamos kelis kartus per savaitę. Jos gali suminkštinti įaugusį nagą, todėl jį bus lengviau pašalinti.
Druskos vonia malšina uždegimą ir malšina skausmą. Šiltas vanduo pilamas į procedūrai patogų indą taip, kad uždengtų pėdą. Įpilkite kelis šaukštus įprastos valgomosios druskos, sumaišykite ir pamerkite pėdą. Procedūros trukmė ne trumpesnė kaip 20 minučių.
Vonelės su druska
Savo ruožtu druska ištrauks skystį iš audinių. Po šios procedūros žaizdos paviršius turi būti dezinfekuotas. Jei pūliavimo šaltinio nepavyksta pašalinti savarankiškai, būtinai pasikonsultuokite su gydytoju. Vonelės trukmė 20 – 25 minutes!
Druskos vonia
Ištirpinkite kelis valgomuosius šaukštus su druska su šiltu vandeniu inde. Įdėkite koją į tirpalą 20 minučių. Šiltas vanduo suminkštins odą aplink pirštą, o druska sumažins patinimą ir uždegimą.
Patariama taip daryti 2 kartus per dieną Po to, kai nagas suminkštėja, jį reikia atsargiai pašalinti iš po nago. Norėdami tai padaryti, po nago plokštele reikia įdėti nedidelį marlės ar vatos gabalėlį, suvilgytą dezinfekuojančiu tirpalu – vandenilio peroksidu, furacilino tirpalu, spiritu- praskiestu vandeniu santykiu 1:1.
Volelis turi būti įdėtas tiek giliai, kiek leis suminkštėjusi nago dalis. Gali atsirasti diskomfortas ir skausmas, bet reikėtų tai ištverti. Tada ant nago užtepkite medicininę aplikaciją: marlę arba vatos diską, suvilgytą minkštinančiame kreme nuo įaugusių nagų.
Ant marlės reikia uždėti polietileną arba ant piršto uždėti piršto apsaugą. Marlę ir ponagio volelį reikia keisti du kartus per dieną, po kiekvienų vonelių priėmimo. Gydymo metu svarbu kuo dažniau palikti kojas nuogas.
Jei sunku užtikrinti tokią galimybę, reikėtų rinktis kuo patogesnius batus ir kuo rečiau nagą suspausti. Ši procedūra atliekama tol, kol visiškai pašalinamas įaugęs nagas. Norėdami pagreitinti gijimo procesą, galite naudoti šį įaugusio nago gydymo būdą namuose, pvz., padildyti nago plokštelę.
Muilo vonelė
Muilo vonelė gerai suminkština nago plokštelę. Muilo gabalėlis ištirpinamas karštame vandenyje, o pėda panardinama į vonelę 20 minučių. Išmirkytas nagas tampa minkštas, galima jį pakelti, po juo padėti nedidelį vatos gabalėlį ir nustatyti nago plokštelę teisinga kryptimi.
Alternatyva šioms vonioms – pieno kompresas. Tiesiog pamerkite tvarstį į virintą pieną. Išmirkytas audinys uždedamas ant pažeistos vietos ir ant viršaus tvirtinamas maistine plėvele. Ant viršaus užmaunama medvilninė kojinė.
Nago plokštelė suminkštės po 3-4 valandų ir bus galima pašalinti į audinį įaugusį kampą.
Pažeistą vietą galite nuplauti propolio tinktūra. Procedūra atliekama kelis kartus per dieną. Nakčiai rekomenduojamas kompresas su šia tinktūra.
Per kelias dienas uždegimas atslūgsta ir plokštelę galima koreguoti.
Ramunėlės
Vonios su ramunėlėmis gerai suminkština nagus.
6 valgomuosius šaukštus žiedų užpilti 2 litrais verdančio vandens ir palikti 1,5-2 valandoms. Nukošti. Kojos pėdą palaikyti vonelėje su ramunėlėmis 15 minučių.
RECEPTAI ir PATARIMAI
Soda
2-3 litrai karšto vandens + 3-4 šaukštai sodos. Gerai išmaišyti ir patariama šiltame ( ne karštame)mirkyti kojas, kol vanduo atauš. Teigiama, kad po kelių dienų uždegimas praeina ir galima pašalinti įaugusį nagą.
Storalapis
Prie uždegiminės nago vietos patariama pridėti ką tik nuskintą storalapio lapą. Užfiksuoti bintu arba pleistru. Lapelį reikia pastoviai keisti kai tik jis išdžiūsta. Nagas veikiamas lapo suminkštėja, ko pasėkoje galima nukirpti.
Sviestas
Ištirpinkite nedidelį kiekį sviesto ant garų ir, iš anksto dezinfekuoto nago, uždėti ištirpinto sviesto. Tada uždedama marlės sluoksnis ir pirštas apvyniojamas polietilenu.
Pageidautina šią procedūrą atlikti nakčiai. Iki ryto nagas ir aplink jį esanti oda suminkštės ir po juo galima pakišti nedidelį vatos ar marlės ritinėlį, kad nagas vėl nepatektų į odą. Procedūra atliekama tol, kol problema visiškai išnyks.
Dėl minkštinančių sviesto savybių nagas tampa minkštesnis ir elastingesnis, todėl pašalinama galimybė įaugti nagams.
Alavijas
Alavijų minkštimas taip pat turi panašių minkštinamųjų savybių.
Iš augalo lapų pagaminta pasta patariama užtepti ant įaugusio nago ploto. Norėdami sustiprinti gydomąjį poveikį, galite apvynioti pirštą perpjauto alavijo lapo vidine puse.
Apvyniokite „konstrukciją“ polietilenu. Šią procedūrą taip pat reikėtų atlikti ant iš anksto išmirkyto ir dezinfekuoto nago. Geriausias laikas tai padaryti vakare prieš miegą. Veikiamas alavijo sulčių, nagas suminkštės ir laikui bėgant gali būti pašalintas iš po nago. Be to, alavijas turi žaizdų gijimo efektą .
Paimkite alavijo lapą ir supjaustykite. Įpilkite šiek tiek šilto vandens ir gerai išmaišykite. Gautu tirpalu užtepkite vatos tamponėlį ir patepkite skaudamą vietą. Šią procedūrą geriausia atlikti naktį, tada ryte nagas pastebimai suminkštės.
Gysločio lapas
Gysločio lapas padės ir išgydyti įaugusį nagą, ir palengvinti uždegimą.
Ant iš anksto išmirkytų nagų reikia užtepti susmulkintą gysločio lapą. Gauta aplikacija dar kartą apvyniojama kitu viso gysločio lapeliu ir apvyniojama marle.
Norint sustiprinti efektą, gydomąjį tvarstį galima sutvirtinti polietilenu. Procedūrą patariama atlikti nakčiai. Ryte reikia atsargiai, kiek įmanoma, pašalinti įaugusį nagą iš po išsikišusios odos vietos ir po juo pakišti nedidelį vatos ar marlės volelį.
Propolio tinktūra
Ją galima nusipirkti vaistinėje, bet galima pasigaminti patiems.
50 gramų propolio + 350 ml spirito+ 150 ml virinto vandens. Sumaišyti viską ir palikti 2-3 savaites uždarytame inde. Dažnai sujudinti. Nukošti.
Laikyti šaldytuve. Norėdami atsikratyti įaugusio nago šiuo metodu, patariama kelis kartus per dieną nuplaukite skaudamą vietą tinktūra, o nakčiai patariama daryti tinktūros kompresus.
Medetkų tepalas
Tam reikės ištirpintų kiaulienos riebalų ir 50 g smulkiai pjaustytų medetkų žiedų. Riebalai pašildomi, į juos pridedamos medetkos ir užvirinama. Tepalas virinamas ant silpnos ugnies 20 minučių, po to atšaldoma kambario temperatūroje. Patariama užtepti ant pažeisto nago ir sutvarstyti nakčiai.
Vishnevsky tepalas
Naudojamas infekcijoms neutralizuoti įaugusio nago vietoje. Tepkite šį tepalą nakčiai, naudodami tvarstį.