Depresija – tai beviltiškumo ir apatijos pojūtis. Tuo momentu, kai ji apsigyvena mumyse, nepaisydama to, kad mes bijojome jos atėjimo, mūsų būsena pasidaro sunki, viskas atrodo labai baisu.

Ši liga žinoma nuo seniausių laikų, nors depresijos terminas atsirado tik XIX a. Net Hipokratas savo raštuose aprašė depresija sergančio žmogaus simptomus ir būklę, ligą vadindamas melancholiška būsena.

Miegas yra labiausiai žinomas antidepresantas ir veikia puikiai. Savo ruožtu, jei nuolat nemiegate pakankamai -liga tik progresuos.

Norėdami atkurti gerą nuotaiką ir atsikratyti nerimą keliančių minčių, galite tiesiog pasilepinti kvapniu karštu vynu su baziliku, cinamonu, imbieru, gvazdikėliais, juodaisiais pipirais ir medumi arba karštu šokoladu, išgerti puodelį gaivinančio gėrimo ir pažiūrėti mėgstamą filmą.

Pakeiskite savo mąstymą. Žmogus pritraukia tik tai, apie ką galvoja. Visiškai išmeskite iš savo sąmonės pavydą (tai ėda žmogų iš vidaus) ir pyktį. Galvokite tik apie gėrį ir malonumą, ir tai tikrai ateis į jūsų gyvenimą.

Daugybės užduočių ir pareigų sūkuryje taip dažnai pamirštame poilsį ir rūpinimąsi savimi. Todėl kartu su arbatos ar nuoviro gėrimu, kad sumažintumėte dienos nuovargį ir susikaupusį dirginimą, patariama išsimaudyti- pasigamindami jaunos pušies spyglių, šakų ir kankorėžių nuovirą, pavirindami vandenyje juos 30 minučių. Leisti prisitraukti 10 valandų. Nukošti.

RECEPTAI

SUKATŽOLĖ

1 valgomasis šaukštas susmulkintos sukatžolės +1 stiklinė verdančio vandens. Leisti prisitraukti palikti 20 minučių. Nukošti. Šią stiklinę užpilo reikia padalyti į 5 dalis. Gerti patariama 5 kartus per dieną, atskiedus vandeniu santykiu 1:1.

TINKTŪRA

Susmulkintą sukatžolę (20 gramų sausos) užpilti 100 ml 50 laipsnių degtine, leisti nusistovėti 14 dienų tamsioje, vėsioje vietoje pastoviai sukratant. Nukošti. Patariama gerti po 30-40 lašų į pusę stiklinės vandens 3-4 kartus per dieną.

Trečdalį indo žalios sukatžolės užpilti iki indo viršaus 50 laipsnių degtine. Leisti nusistovėti 14 dienų tamsioje, vėsioje vietoje pastoviai sukratant. Nukošti. Patariama gerti po 30-40 lašų į pusę stiklinės vandens 3-4 kartus per dieną.

Vartojant rekomenduojamomis dozėmis – gebėjimui vairuoti transportą ir prižiūrėti veikiančius įrenginius įtakos nedaro.

ŠALTALANKIO ŽIEVĖ

Šaltalankio žievėje esantis serotoninas – (signalo perdavimui tarp viso organizmo nervinių ląstelių naudojama ypatinga medžiaga – serotoninas, jo kiekio padidėjimas skatina veiklumą, sumažėjimas – aktyvumą slopina )geriau tirpsta spirite, todėl tinktūros poveikis daugiau efektyvesnis negu nuoviras – raminamai veikia nervus, o jo junginys – alkaloidas hipofeinas stabdo naujai susiformavusių piktybinių auglių vystymąsi.

Pavasarį, kada šaltalankio krūmo šakelėmis prabėgo sultys, nupjauti nuo jaunų šakelių žievę, po to ją reikia išdžiovinti ir smulkiai susmulkinti. 4-5 valgomus šaukštus susmulkintos žievės užpilti 0,5 litro 50 laipsnių degtinės ir leisti nusistovėti tamsioje, vėsioje vietoje apie mėnesį laiko. Nukošti ir patariama gerti po 25-30 lašelių į ketvirtį stiklinės vandens kelis kartus per dieną.

JONAŽOLĖ

2 valgomieji šaukštai sausų susmulkintų jonažolių +250 ml šalto vandens. Uždengti, pakaitinti vandens vonelėje iki užvirimo. Pavirti 3 minutes. Prisitraukti palikti 30 minučių. Nukošti. Gerti antpilą patariama po 0,5 stiklinės 3-4 kartus per dieną. Gydymo su jonažolių arbata kursas 4 -6 savaites.

Jonažolės arbata priklauso švelniems natūraliems antidepresantams. Ji turi bendrą stiprinamąjį poveikį. Senovės gydytojai jonažolę naudojo kaip vaistą nuo psichinių kančių, baimių ir regėjimų.

Tačiau reikia saugotis perdozavimo. Atminkite, kad jonažolės veikliosios medžiagos turi įtakos odos jautrumui ir gydymo metu geriau vengti tiesioginių saulės spindulių.

TINKTŪRA

50 gramų susmulkintų sausų jonažolių +0,5 litro 50 laipsnių degtinės. Leisti prisitraukti 30 dienų tamsiojoje, vėsioje vietoje. Dažnai sujudinant. Nukošti. Gerti patariama po 1 arbatinį šaukštelį 3-4 kartus per dieną pusvalandį prieš valgį.

RAKTAŽOLĖ

5 gramai susmulkintų raktažolių +0,5 l verdančio vandens (termose). Palikite 2-3 val. Nukošti. Vartoti patariama po 1 valgomąjį šaukštą 2-3 kartus per dieną. Raktažolių šaknų ir lapų antpilas gerai stiprina nervų sistemą.

ŽIEDADULKĖS

Su depresija padeda kovoti medaus (pavasario ir rudens) ir žiedadulkių naudojimas. Jie aprūpina organizmą pilnu vitaminų ir mineralų rinkiniu.

BIČIŲ DUONELĖ

Ne mažiau naudingas gydant depresiją yra bičių duonelės ir natūralaus medaus derinys. Sudedamosios dalys sumaišomos lygiomis dalimis ir valgomos po 1 arbatinį šaukštelį – du kartus per dieną.

 CITRINA, MEDUS

1 šaukštas šviesaus medaus + pusės vidutinės citrinos sultčių. Gerai išmaišyti. Patariama išgerti 2 valandas prieš miegą. Norint kovoti su depresija, patariama vartoti 20 dienų. Be pagrindinio gydomojo poveikio -puikiai stiprina imuninę sistemą.

MELISOS TINKTŪRA

1 dalis melisos +3 dalys 50 laipsnių degtinės. Leisti prisitraukti tamsioje, vėsioje vietoje 14 dienų. Gerti patariama po 20 lašų 3 kartus per dieną prieš valgį į ½ stiklinės vandens.

MĖTŲ TINKTŪRA

20 gramų mėtų lapelių +100 ml 50 laipsnių degtinės. Leisti prisitraukti 14 dienų tamsioje, vėsioje vietoje. Retkarčiais sujudinti. Nukošti. Vartoti patariama po 10-15 lašų – atskiedžiant vandeniu.

Melisos ir mėtos tinktūros tinka nervinei įtampai malšinti, esant dažnam stresui ir stresinėms būsenoms, patyrusiems psichines traumas.

MĖTA IR MELISA

Abi šios žolelės ramina nervų sistemą. Šaukštas jų mišinio užpilamas stikline verdančio vandens ir paliekamas, kol atvės. Nukošti. Gerti patariama visą dieną mažomis porcijomis arba padalinti į tris dalis – rytiniam, popietiniam ir vakariniam priėmimui.

MĖTA

1 valgomasis šaukštas mėtos lapų +1 stiklinė verdančio vandens. Pavirti 10 minučių. Nukošti. Gerti patariama po 0,5 stiklinės ryte ir vakare.

PIPIRMĖTĖ

1 valgomasis šaukštas pipirmėčių lapų +200 ml verdančio vandens. Pavirinti 10 minučių. Nukošti. Sergant depresija patariama gerti po 100 ml ryte ir vakare.

APELSINAI IR MELISA

2 saujos šviežių melisų lapų sumaltų iki košės pavidalo +4 apelsinų išspaustos sultys. Gėrimą patariama gerti ryte po pusryčių. Skatina serotonino gamybą, o tai ne tik gerina nuotaiką, bet ir turi gydomąjį poveikį depresijos paveiktai psichikai.

KRIENAS

50 gramų krienų šaknų (sutarkuotų kuo smulkesne tarka) +500 ml baltojo spirituoto vyno. Leiskite nusistovėti tamsioje, kambario temperatūros vietoje 10 dienų. Nukošti. Gerti patariama valgio metu po 1 valgomąjį šaukštą 3 kartus per dieną. Naudoti patariama 1 mėnesį.

CIKORIJA

20 gramų sutrintų cikorijos šaknų +1 stiklinė verdančio vandens. Pavirinti 10 minučių. Nukošti. Nuovirą patariama vartoti po 1 valgomąjį šaukštą 5-6 kartus per dieną sergant hipochondrija ir isterija.

BANANAI

Skaniausias vaistas nuo depresijos – bananas. Kasdien suvalgykite po 1 bananą

MELIONAS

Melionas turi gerų tonizuojančių savybių. Anksčiau jis buvo skiriamas žmonėms, kenčiantiems nuo melancholijos ir kitų depresinių psichikos sutrikimų formų.

NAKTIŽIEDĖ PAPRASTOJI

50 gramų susmulkintos naktižiedės +0,5 litro 50% degtinės. Leisti prisitraukti tamsioje, vėsioje vietoje 7 dienas. Kasdien sujudinti. Nukošti. Patariama gerti į puse stiklinės vandens po arbatinį šaukštelį tinktūros 4 kartus per dieną.

********************

Ko gero, lengviausias būdas kovoti su depresija namų sąlygomis – apsipylimai šaltu vandeniu. Staigus trumpalaikis kūno temperatūros kritimas organizmui naudingas. Jei bijote apsipylimų, pabandykite pradėti kontrastiniu dušu, visada baigiant šaltu vandeniu.

Parašykite komentarą