Ajero šaknis naudojama atminčiai gerinti. Ryte ir vakare reikia suvartoti žiupsnelį ajero šaknies miltelių, sumaišius su puse šaukštelio medaus.

Kasdien suvalgyti po keletą bananų (juose yra atmintį gerinančio serotonino).

Medus
Dar Avicena teigė, kad  atminties atstatymui ir jaunystės išsaugojimui gerai tinka medus. Medaus sudėtis, idealiai subalansuota gamtos yra labai efektyvus natūralus biostimuliatorius. Naudoti jį patariama nevalgius, sumaišius su vandeniu arba kaip priedą prie maisto produktų arba vaistažolių.

Medus sumaišytas lygiomis dalimis su ropinio svogūno sultimis padeda valyti galvos smegenų ląsteles, teigiamai veikia jų visas zonas, atjaunina ir gerina atmintį ir gerina emocijas. Gydomoji norma suaugusiam neturi viršyti 3-4 valgomuosius šaukštus per dieną, vaikams – ne daugiau 1.5 g vienam kilogramui svorio.

Bičių pienelis
Labai didelę energetinę vertę visiems biologiniams organizmo procesams turi bičių pienelis, kadangi bitės darbininkės jį sukurdamos bičių motinėlės maitinimui, išskiria hormoną, kuris yra atsakingas už ląstelių atsinaujinimą.

Bičių pienelis smegenų medžiagoms padeda geriau įsisavinti deguonį ir patariama naudoti jį profilaktikai pakitimams susijusiems su amžiumi ir susilpnėjus atminčiai.

Mirusios bitės
Liaudies medicina siūlo kraujagyslių sienelių sustiprinimui, atminties gerinimui ir organizmo imuninės sistemos sustiprinimui naudoti mirusias bites, kuriose yra visas kompleksas bičių produktų.

Mirusių bičių tinktūra
1 valgomąjį šaukštą išdžiovintų mirusių bičių sumalti su kavamale, užpilti 0,5 litro degtinės, leisti nusistovėti 14 dienų, nukošti ir patariama naudoti po 15-20 lašų į puse stiklinės vandens po valgio 1-2 mėnesius.

Tie kurie kasdien išgeria po 1,5- 2 litrus vandens atmintis geresnė, negu tų, kurie geria 3-4 stiklines arbatos arba kavos.

Debesylo šaknų tinktūra
1 valgomąjį šaukštą debesylo šaknies užpilti 0,5 litro degtinės, leisti nusistovėti vėsioje, tamsioje vietoje mėnesį laiko. Patariama gerti po 1 valgomąjį šaukštą į pusę stiklinės vandens 3 kartus per dieną puse valandos prieš valgį.

Raudonojo dobiliuko tinktūra – atminties gerinimui
1. 2 valgomuosius šaukštus sausų raudonojo dobilo žiedų užpilti 1 stikline degtinės, leisti nusistovėti 14 dienų tamsioje vėsioje vietoje pastoviai sukratant. Patariama naudoti po 30-40 lašų į puse stiklinės vandens 3 kartus per dieną likus pusvalandžiui iki valgio.
2. Šviežius žiedus (50 g – maždaug du valgomieji šaukštai su kaupų) užpilti 0,5 litro degtinės. Laikyti 14 dienų tamsioje vėsioje vietoje, pastoviai sukratant. Patariama gerti po arbatinį šaukštelį į pusę stiklinės vandens. Po 3 savaičių daryti 10 dienų pertrauką.

Šermukšnio žievė
Gerai padeda atminčiai šermukšnio žievė:
1 valgomasis šaukštas susmulkintos šermukšnio žievės užpilamas 250 ml vandens ir pavirinti 10 minučių. Leisti prisitraukti mažiausiai 6 valandas. Patariama gerti 3 kartus per dieną po 1 valgomąjį šaukštą. Tai daryti patariama žiemą ir rudenį. Gerai valo kraujagysles.

O senatvinės sklerozės atveju naudingesnė yra žievės tinktūra:
1/3 stiklino indo užpildykite šviežia arba džiovinta šermukšnio žieve, iki viršaus indo užpilti degtine, gerai uždaryti ir leisti nusistovėti tamsioje vėsioje vietoje 14 dienų – pastoviai sukratant. Tinktūra tampa konjako spalvos ir reikia ją nukošti. Patariama gerti po 1 valgomąjį šaukštą į puse stiklinės vandens prieš valgį. Tinktūra nepatartina žmonėms linkusiems į tromboflebitą ir kraujo tirštėjimo atvejais.

Ginkomedis
Tarp kitko ginkomedis turi aktyvių medžiagų, kurios valo kraujagysles, apsaugo galvos kraujagysles, mažina kraujo klampumą.

Labai gera priemonė – linų sėmenų nuoviras
1 valgomąjį šaukštą linų sėmenų užpilti 1 stikline verdančio vandens. Palikti prisitraukti per naktį. Ryte išgerti kartu su sėmenimis.

Svogūnas
Susmulkinti ir išspausti vieno vidutinio svogūno, pridėti į jį 2 valgomuosius šaukštus medaus ir puse citrinos sulčių. Patariama gerti po 1 valgomąjį šaukštą 2-3 kartus per dieną puse valandos prieš valgį. Naudoti vieną mėnesį, daryti pertrauką  dvi savaites ir pakartoti. Laikyti šaldytuve.

Kuo dažniau valgyti abrikosų – magnis ir fosforas esantis juose padeda aktyviai dirbti smegenims.

Saldainiai – tai atminties vitaminai
Turbūt esate pastebėję, kad jūsų galva pradeda geriau dirbti po to, kai jūs suvalgote šokoladą arba išgeriate kavą su cukrumi. Galite drąsiai įjungti saldainius, kaip priemonę padedančią gerinti atmintį, nes gliukozė stimuliuoja tą smegenų dalį, kuri atsakinga už atmintį. Tai viena iš skaniausių priemonių užmaršumui gydyti.

Melisa
Užaštrina atmintį ir sumanumą, atveria smegenų užkaborius.
Užpilas: 3 arbatiniai šaukšteliai užpilti 1 stikline verdančio vandens, leisti nusistovėti 15 min ir patariama išgerti gurkšneliais prieš miegą. Kursas 7 dienos, pertrauka – 1 mėnuo. Priešingu atveju melisa, kaip ir bet kuri mėta, neigiamai veikia potenciją.

Patarimai:

  1. Niekada nesakykite, kad jūsų bloga atmintis, ne savitaiga padaro daug – ir jūsų atmintis pavirs į kiaurą rėtį.
  2. Mokykimės kokių nors eilėraščių- treniruokime savo atmintį.
  3. Nedidelė treniruotė. Paprašykite, kad kas nors užrašytų 10 įvairių žodžių ir garsiai juos perskaitytų. Pasistenkite juos pakartoti (nebūtinai iš eilės). Jei du kartus išklausę šiuos žodžius atsiminsite 8 arba 9, vadinasi, jūsų atmintis gera. Paskui savaitę padirbėkite lavindami atmintį ir palyginkite, ar įsiminimo rezultatai pasikeitė.

Parašykite komentarą