Šermukšnio žiedų užpilą ir nuovirą rekomenduojama naudoti: kepenų, inkstų, šlapimo takų, skrandžio – žarnyno, medžiagų apykaitos, hemorojaus, kosulio, peršalimo ligoms gydyti.

Šermukšnio žiedai, kaip teigia liaudies medicina, padeda moteriškų ligų, klimakso, gausių mėnesinių problemų sprendimui. Taip pat veikia raminančiai.

Receptas: termose 2 arbatinius susmulkintų šermukšnio žiedų užpilti stikline verdančio vandens ir leisti prisitraukti per naktį. Rekomenduojama gerti po ¼ stiklinės tris kartus per dieną 14 dienų.

Receptas: 2 arbatinius šaukštelius sudžiovintų šermukšnio žiedų užpilti 1 stikline verdančio vandens ir pavirinti 1 minutę. Leisti prisitraukti 1 valandą. Nukošti. Rekomenduojama gerti po ¼ stiklinės 14 dienų. Patariama naudoti sergant cukralige, peršalus ir klimakso periodu.

Susitvarkyti su plaučių uždegimu pagal liaudies mediciną gali padėti ir šermukšnių žiedų tepaliukas. Virdulyje ištirpinkite 0,5 kg. kiaulienos lašinių, suberkite į gautus riebalus 7 saujas tik nuskintų arba sudžiovintų šermukšnio žiedų ir virdulį dar 4 valandas pakaitinkite kitame puode su verdančiu vandeniu. Nufiltravus, žiedus išmeskite, o skystį supilkite į stiklainį ir laikykite šaldytuve. Pasigamintu tepalu, truputį sušildžius reikiamą jo kiekį, rekomenduojama ištrinti krūtinės ląstą. Tepalas nepraranda gydomųjų savybių 2 metus. Juo galima gydyti hemorojų, gerai išsklaido nuo sumušimų likusias mėlynes ir kraujosruvas po nevykusių adatinių injekcijų.

Parašykite komentarą