Šalpusnio lapų tinktūra

Receptas:
Šviežius, smulkiai supjaustytus lapus, lengvai paspaudžiant, sudėti į stiklainį, beveik iki viršaus ir užpilti apsemtinai gera degtine. Sandariai uždengtą laikyti tamsioje, vėsioje vietoje pastoviai sujudinant- 30 dienų. 

Tinktūrą patariama vartoti 2-3 kartus dienoje, po 1 valgomąjį šaukštą (10-15 ml.) į puse stiklinės vandens, prieš 20-30 minučių iki valgio. Jeigu turite svorio gerokai virš 80 kilogramų – galite vartoti dvigubą dozę.

Tinktūrą rekomenduojama vartoti:
nuslopinti uždegimus viršutinių kvėpavimo takų ir plaučių uždegimą;
bronchito, bronchinės astmos, gydymui;
kai nepavyksta gerai atsikosėti, užkimus balsui;
Tinktūra pasižymi lengvu prakaito išsiskyrimo skatinimu.

Galima ja, truputį atskiedus vandeniu, skalauti burnos gleivinę įvairių uždegimų burnos ertmėje metu, skaudant dantenas ar dantis.

Tinktūra pakelia apetitą, švelniai stimuliuoja virškinamojo trakto sekrecijos funkcijas, tame tarpe ir tulžies išsiskyrimą, taip pagerinamas virškinimo procesas, ji nuramins ir virškinamojo trakto uždegiminį procesą, pagelbės viduriuojant ar gydant opas žarnyne ir skrandyje.

Tinktūrą rekomenduojama gerti pasiligojus inkstams, vandenligės atveju, pasireiškus šlapimo pūslės uždegimui, podagros priepuoliams – kartu dedami ir šalpusnio tinktūros kompresai ant podagrinių mazgų.

Labai slenkant plaukams, užpleiskanojus galvos odai ar pasireiškus jos niežuliui, patariama įtinti tinktūra galvos odą ir palaukti 2-4 valandas. Toliau normaliai išplaukite galvą.

Šis liaudiškas vaistas gerai gydo žaizdas.

Išoriškai šalpusnio tinktūra rekomenduojama plauti blogai gyjančias, pūlingas žaizdas, dėti kompresus ant „užsiliepsnojusių“ kojų venų ar pasireiškus odos uždegimui, atsiradusių navikų, opų, furunkulų.

Tokiu pat būdu tinktūrą galima pasigaminti ir iš šalpusnio žiedų.

Šalpusnių tinktūra labai gerai šalina nusėdusias organizme druskas.

Vasarą pakanka nuskintą šalpusnio lapą sumaigyti taip, kad pasirodytų sultys, apdėti bet kokią žaizdą ir užbintuoti. Po 3-4 valandų aprišimą pakeisti naujai sumaigytu lapu. Praėjus parai žaizda išsivalys ir aprišimus galima keisti 2 kartus dienoje.

Liaudies medicina teigia, kad ankstyvaisiais šalpusniais galima greitai išsigydyti kosulį ir plaučių ligas. Sakoma, kad džiovinti jų lapai kaip tabakas kemšami į pypkę ir gydomasi ją rūkant.

Parašykite komentarą