RŪTA – ODOS LIGOS, REUMATAS, KLIMAKSAS, ONKOLOGIJA, KIRMĖLINĖS LIGOS, TRAUKULIAI, GALVOS SKAUSMAS, PRAGULOS, SĖDIMOJO NERVO UŽDEGIMAS, PADIDINTAS KRAUJO SPAUDIMAS.

Senovėje žydams, egiptiečiams, chaldėjams šis augalas buvo šventas. Jų tikėjime – tai Dievo dovana. Keltų druidų įsitikinimu rūtos apsaugo nuo blogio, jas vartojo ir gydymui, o kiniečiai laikė jas apsauga prieš blogas mintis ir ketinimus.

Reikia skirti „vyriško“ (didesni lapai) ir „moteriško“ (su mažesniais lapais) tipo rūtas. Vyriškojo tipo rūtas sodinti kairioje darželio prie namo pusėje, o moteriškąsias – dešinėje. Jeigu pastebėjote, kad rūtos gelsta arba tiesiog nyksta, nepulkite jų gelbėti. Tai signalas, kad jos pasinaudojo savo prigimtine teise sugerti negatyviąją energiją. Tai labai nepretenzingas augalas, kuris puikiai auga, gaudamas pakankamai saulės ir drėgmės.

Rūtas sodinti galima ne tik dekoratyviniais tikslais bet ir darže, sode. Jų specifinis, stiprus aromatas nepatinka daugeliui vabzdžių – kenkėjų.

Sudžiovintos rūtos laikomos tamsioje vietoje sandarioje taroje – ne ilgiau 1 metų.

Buityje rūtas tinka vartoti aromatizuojant arbatas, kokteilius, gaivinančius gėrimus, dešras. Puikiausiai tinka pagardinti mėsos patiekalus ir įvairiausius padažus. Jų vartojimas kulinarijoje skatina apetitą, skrandžio sulčių išsiskyrimą, pagerina virškinamąjį procesą.

Rūtų lapelių preparatai kinų medicinoje vartojami kaip priešuždegiminių, spazminių recidyvų slopinimui ir veikia kaip raminantys.

Rūta gali padėti: niežų, spazmofilijos (polinkis į spazmus) atvejais, pasireiškus pneumonijai, įsigalėjus reumatui, detoksikacijos atveju, įkandus gyvatei, ruošiant tepalus išoriniam naudojimui, niežų ir kitų odos ligų gydymui.

Rūtų lapelių preparatai induistų medicinoje vartojami – isterijai, kolitams, žarnyno atonijai (organų tonuso nusilpimas) gydyti.

Dabartinėje liaudies medicinoje nuovirai ir užpilai vartojami gydyti: dismenorėjai (skausmingos menstruacijos, pasiutligei, isterijai, meteorizmui, helmintozei (kirmėlinės ligos), galvos skausmams ir galvos svaigimui, skrandžio ir žarnyno spazmų, šlapimo sistemos akmenligės, traukulių slopinimui.

Išoriškai – apiplovimams, pavilgams užsikrėtus niežais, sumuštų kūno dalių, konjunktyvito ir žaizdų gydymui.

Tik nuskinti žali rūtų lapeliai naudojami suskaudus galvą ir reumato skausmams nuraminti.

Rūtų sėklos mažomis dozėmis palankiai veiksmingos virškinamajam traktui, tačiau didelės dozės iššaukia persileidimus nėštumo laikotarpiu.

Sumaišius debesylo šaknų sultis su rūtų sultimis, kaip teigia liaudies medicina – veiksmingesnio vaisto nesurasite, gydant išvaržas (išoriniam naudojimui).

Liaudies medicina teigia, kad naudojant rūtos preparatus yra teigiamas poveikis: pašalinant šlapimtakių ir virškinamojo trakto lygiųjų raumenų spazmus, paspartinant tulžies išeigą ir šlapimo išsiskyrimą, mažinant kraujo arterinį spaudimą ir širdies ritmą.

Rūta gali pagelbėti išsivaduoti nuo kirminų, nuslopinti geliantį chroniškai pasiligojusių ar reumato sukeltą sąnarių skausmą, infekcinio pobūdžio neurito, veido nervo paralyžiaus, liumbago (strėnų gėla) atvejų, paspartina pragulų, ilgai negyjančių žaizdų, opų, sumuštų kūno vietų išgijimą, blokuoja vidinį kraujo išsiliejimą ar jau prasidėjusį kraujavimą.

Preparatai paruošti kvapniųjų rūtų pagrindu rekomenduojami vartojimui sergant virškinamojo trakto ligomis: kolitais, gastritu prie sumažinto skrandžio rūgštingumo. Juos patartina vartoti sergant bronchitu, pneumonija, širdies nepakankamumu ir aritmija, turintiems problemų su hemorojumi ar galvos svaigimu, diagnozavus šlapimo sistemos akmenligę, sutrikus menstruaciniam ciklui, neurozių atveju.

Veido nervo paralyžiaus ar sėdimojo nervo uždegimo atvejais, patariama gerti rūtų preparatus ir dėti rūtų kompresus sumaišius su medumi ant skausmingų vietų.

Rūtų sultys sumaišytos su soda padės atsikratyti karpų.

Liaudies medicina teigia, kad rūtų preparatai sutvirtina arterijų ir kapiliarinių kraujagyslių sieneles, apsaugo nuo galimų vidinių kraujavimų,pagelbėja turintiems problemų su varikoziniu venų išsiplėtimu, patinimais ir kitokio pobūdžio kraujotakos problemomis. Gausiai prisivalgius padeda skrandžiui išsivaduoti nuo pernelyg didelio apkrovimo ir kitų nemalonių pojūčių, stimuliuoja kepenų veiklą ir visą virškinimo procesą, taip sumažinamas ir dujų išsiskyrimas žarnyne, atsirandantis dėl blogai suvirškinto maisto likučių. Vartoti rūtų gėrimus rekomenduojama pavalgius- nuramina skrandžio spazmus ir žarnyno dieglius. Rūta gali iššaukti menstruacijas, nes pagausina kraujo pritekėjimą į gimdą, dėl tos pačios priežasties galimi persileidimai nėštumo periodu.

Dėl sedatyvinių (raminančių) savybių rūtą patariama  vartoti streso, nemigos atvejais, o taip pat, pasireiškiant nepamatuotam susierzinimui, padidintam dirglumui, nervingumui. Ji numalšina skausmus susitrenkus ar patempus sausgysles, raumenis, uždegiminį recidyvą artrito ar reumato apimtų sąnarių;

Liaudies medicinos žinovai sako, kad rūta yra geras pagalbininkas liesėjimo entuziastams dėl gebėjimo neleisti kauptis skysčiams ir riebalams organizme – stimuliuojamas riebalinių rūgščių įsisavinimas ir riebalinių ląstelių, o tuo pačiu ir viso riebalų audinio nykimas;

PASTABA
Kad ir labai norite greitai suliesėti ar pasveikti, nevartokite padidintais kiekiais arba daug rūtų preparatų – galimas elementarus apsinuodijimas. Draudžiama gerti rūtų aliejų – jis skirtas tik išoriniam naudojimui.

 

Rūtų tinktūra venų varikozinio išsiplėtimo gydymui:
2 valgomuosius šaukštus susmulkintų rūtų suberti į stiklainį ir užpylus 200 ml geros degtinės palaikyti tamsioje vėsioje vietoje ( pastoviai sujudinant) 10 parų. Nufiltruotą tinktūrą rekomenduojama gerti 30 dienų, įlašinant į 1 valgomąjį šaukštą vandens 10 lašų tinktūros. Gerti patariama 3 kartus dienoje 15 minučių prieš valgį. Taip per metus siūloma pakartoti 3-4 kartus su 1 – 2 savaičių pertraukomis. Jeigu vartojote mėnesį laiko rūtų tinktūrą, ir norite tęsti gydymą toliau – būtina bent 1-2 savaičių pertrauka.

Rūtų žolės arbata:
1 arbatinį šaukštelį susmulkintų rūtų užpilti 250 ml verdančio vandens, leisti prisitraukti 5 minutes. Nukošti. Išgerti patariama nedideliais kiekiais dienos eigoje

Rūtų žolės užpilas:
10 gramų susmulkintų rūtų užplikyti 200 ml verdančio vandens. Leisti prisitraukti 10-15 minučių. Nukošti. Gerti rekomenduojama 3 kartus dienos bėgyje, po 1 valgomąjį šaukštą.

Rūtų šviežios žolės tepalas:
nuskintą rūtos žolę susmulkiname ir sutriname iki tyrės konsistencijos, kuria ir „papuošiame“ sumuštas kūno dalis arba pūliuojančias žaizdas, opas. Naudoti rekomenduojama iki visiško jų užgijimo.

Liaudies medicinos žinovai siūlo 3 kvapniosios rūtos receptus:
impotencijos atveju, dvasiniam skausmui, stresui nuraminti; neramiai, nervingai, isteriškai būsenai nuslopinti klimakso laikotarpiu.

Pirmas receptas( tinktūra):
santykiu 1:5 (viena dalis šviežiai žalių, susmulkintų rūtų užpylus 5 dalimis geros degtinės). Leisti nusistovėti tamsioje vėsioje vietoje 10 parų, pastoviai sujudinant. Nukošti. Patariama vartoti po 10 lašų į valgomąjį šaukštą virinto ir pravėsusio iki kambario temperatūros vandens, 3 kartus dienoje, likus iki valgymo pradžios 15 minučių.

Antras receptas( nuoviras):
1 arbatinį šaukštelį sudžiovintų irlabai susmulkintų rūtų užpilti 1 stikline verdančio vandensir pavirinus dar 10 minučių patariama nefiltruotą išgerti (dar šilto) nuoviro vieną tokią stiklinę rytais ir dar vieną stiklinę vakare prieš miegą.

Trečias receptas ( užpilas):
iš vakaro 1 arbatinį šaukštelį sudžiovintų rūtų užpilti 2 stiklinėmis šaltu, tačiau virintu vandeniu (išlaikyti apie 10 valandų), o kitą dieną nufiltruotą užpilą, patariama išgerti po pusę stiklinės per 4 kartus dienos eigoje.

Onkologijai – rūtų tinktūra:
nukirpkite žydinčių rūtų viršūnėles ( 10-15 cm ilgio) ir labai smulkiai supjaustę, suberkite į stiklainį, truputį lengvai paspauskite, užpildami 70 procentų stiprumo spiritu 1-2 cm virš rūtų masės. Sandariai uždengus, palaikyti 21 parą tamsioje vėsioje vietoje pastoviai sujudinant. Praėjus tam laikui, tinktūrą nukoškite, rūtas stipriai nuspauskite į jau nufiltruotą tinktūrą ( panaudotą žolę galite išmesti arba uždėti ant skausmingos vietos ar sąnario) ir vėl palikite indą su tinktūra sandariai uždengtą, tamsioje vėsioje vietoje. Po 3-4 parų tinktūrą dar kartą nufiltruokite ir turėsite spiritinę rūtų esenciją.

Sekantis etapas – gydymo:
iš jau turimos esencijos pasiruošiame 10 procentų tinktūrą. Tam tikslui 30 ml esencijos sumaišome su 70 ml 40 procentų stiprumo degtine. Prie bet kokio laipsnio vėžio lokalizacijos gerti tokią tinktūrą rekomenduojama po 20 lašų į valgomąjį šaukštą virinto vandens prieš valgį, 3 kartus per dieną, 30 dienų laikotarpyje. Gydymo kursą pakartoti tik po 10 dienų pertraukos.

Onkologinėms ligomms gydyti dar vienas tinktūros receptas:
10 gramų sudžiovintos ir susmulkintos rūtos užpilti 50 ml geros degtinės. Tamsioje vėsioje vietoje leisti nusistovėti 10 dienų. Rekomenduojama gerti po 10 lašų į 1 valgomąjį šaukštą virinto vandens prieš valgį 3 kartus per dieną. Patariama gerti 1 mėnesį, po to daryti 10 dienų pertrauką.

Receptas galvos skausmui, galvos svaigimui, paralyžiui, nervų dirglumui, epilepsijai, peršalimui, kosuliui, skausmingoms ar užsilaikiusioms menstruacijoms, tromboflebitui, hemarojui, turint kirmėlių:
100 gramų susmulkintos sudžiovintos rūtos žolės (10-15 centimetrų viršūnėlių su žiedais ir lapeliais) užpilame 2 litrais sauso balto naminio vyno. Leisti nusistovėti 21 dieną tamsioje vėsioje vietoje pastoviai sujudinant. Nukošti. Gerti rekomenduojama po 25-30 ml 4 kartus per dieną du mėnesius iš eilės. Po to 2 savaitės pertrauka. Vėliau galima pakartoti gydymo kursą.

Receptas sunkaus klimakso atvejais:
1 arbatinį šaukštelį sausų rūtos lapelių užpilti 2 stiklinėmis šalto virinto vandens. Leisti nusistovėti 8 valandas. Nukošti. Rekomenduojama gerti po puse stiklinės prieš valgį 4 kartus per dieną. Naudoti siūloma 1 mėnesį. Po to 7 dienų pertraukos gydymą galima pratęsti.

Rūtos tinktūra:
Tinktūrai naudojama 40 laipsnių degtinė santykiu 1:10. Tamsioje vėsioje vietoje leisti prisitraukti 10 dienų pastoviai sujudinant, nukošti.

Ši tinktūra naudojama išoriškai – skalavimams esant gerklės papilomoms, užsigavus, esant antkaulio pažeidimams, veidinio nervo paralyžiui.
Vonios – skrofuliozė (kraujo sutrikimas), rachitas.

Šią tinktūrą kaip nuskausminančią priemonę rekomenduojama naudoti (kompresų, pavilgų pavidalu ir įtrynimams) esant tokiems negalavimams kaip:
sąnarių skausmai, neuralgija, išijas (sėdimojo nervo uždegimas), pragulos, veidinio nervo paralyžius, strėnų gėla.

Rūtos aliejaus receptas:
100 gramų gerai susmulkintos žalios rūtos užpilti puse litro gero alyvuogių aliejaus. Leisti prisitraukti šiltoje, tamsioje vietoje 10 dienų. Rekomenduojama naudoti vaginaliniams tamponams esant grybeliui, vaginos jautrumui, opelėms. Siūloma naudoti paradantozės problemoms spręsti, atsiradus opoms burnos ertmėje.

Išoriniams įtrynimams: trišakio nervo uždegimas, reumatas, radikulitas, podagra, neuralginiai skausmai.

!!!PERSPĖJIMAS!!!
Rūtos negalima naudoti padidintomis dozėmis, nors ji ir turi daugybę naudingų savybių – yra nuodinga. Ypatingai draudžiama ją naudoti nėščioms moterims.

Parašykite komentarą