Riebalinės vaistažolių ištraukos ruošiamos vaistažoles verdant gyvulinės kilmės riebaluose (žąsų, kiaulių, perlydytame svieste) arba tikrame alyvuogių aliejuje.

**************************************************

Alyvos žiedų aliejus
Nuskinkite alyvos mažus žiedelius ir jais užpildykite stiklinį indą. Aliejų pašildykite iki 40 laipsnių ir užpilkite alyvos žiedelius iki indo viršaus. Gerai uždarykite indą. Leisti nusistovėti 2 dienas. Nukošti, žiedelius nuspausti. Iš naujo pašildykite aliejų ir pridėkite naujai suskintų alyvos žiedelių. Po 2 dienų nukošti, žiedelius nuspausti. Taip siūloma kartoti iki tol, kol gausite aliejų kvepiantį alyvomis.

Rekomenduojama: įtrinti šiuo aliejumi smilkinius migrenos atvejais, skaudamų sąnarių vietas, o jeigu įpilsite truputį šio aliejaus į valymo priemones – jūsų namai pakvips alyvomis.

**************************************************

100 gramų alyvų pumpurų + puse litro išlydytų kiaulės taukų. Kaitinama verdančio vandens vonelėje 1 valandą. Atvėsinama.

Patariama naudoti įtrynimams: neuralgija – įtrynimai skaudamų vietų ir apdengiama šilta natūralia medžiaga.

**************************************************

Raudonėlio aliejus

Gera sauja susmulkintos raudonėlio žolės + puse litro alyvuogių aliejaus. Leisti prisitraukti 8 valandas. Nukošti, nusunkti.

Patariama naudoti įtrynimams: artritas, reumatas.

**************************************************

Rožių žiedlapių aliejinė ištrauka

 Į bet kokios talpos stiklinį indą pridedame nesuspaudžiant rožių žiedlapių, apsemtinai užpilame alyvuogių aliejumi ir pakankamai gerai išmaišome. Gerai uždarytas stiklinis indas paliekamas įsaulyje. Kada pasikeičia stiklainyje žiedlapių spalva, parudavusius žiedlapius reikia ištraukti. Ir vėl pridėti šviežių žiedlapių. Virš jų turi likti aliejaus sluoksnis. Tokia eiga pakeisti rožių žiedlapius stiklainyje su aliejumi per vasarą reikėtų apie 20 kartų. Iki tol, kol aliejus įgaus rožinį atspalvį ir rožių aromatą.

**************************************************

Rozmarinų aliejinė ištrauka

Susmulkinti 50-75 gramų sudžiovintų arba šviežių rozmarinų ir padalinti į 2 lygias dalis. Vieną dalį prieskoninės žaliavos, subėrus į karščiui atsparų indą ir užpylus 300 ml alyvuogių aliejaus, sandariai uždengtą, įstatyti į kitą puodą su karštu vandeniu ir 2 valandas kaitinti, nestipriai šildant. Jeigu naudosite kitą  augalinį aliejų (tik nerafinuotą), neleiskite jam užvirti.

Užbaigus kaitinimo procesą, rozmarinų ištrauką nukošti, nuspausti, rozmarinų tirščius išmesti. Į ruošiamą ištrauką suberiama likusi susmulkintų rozmarinų dalis, pasitikrinus ar puode liko pakankamai vandens (jo lygis turi išlikti per 2 pirštus nuo įleisto su aliejumi indo viršutinio krašto), taip pat kaitinti 2 valandas. Galiausiai ataušinta aliejinė rozmarinų ištrauka nufiltruojama per kelis marlės sluoksnius, o nusunkti rozmarinų likučiai ar susidaręs žalsvos spalvos po aliejumi skystis (jeigu ištrauka buvo gaminama iš žaliuojančių rozmarinų) pašalinami. Jei sergate reumatu, patariama skaudamas vietas tepti rozmarinų aliejumi arba taip pagamintu mišiniu: sumaišykite rozmarinų aliejaus ir spirito santykiu 2:100.

 Rekomenduojama naudoti įtrynimams ištikus reumato priepuoliams. Jeigu skauda galvą, lašą rozmarinų aliejaus užlašinkite ant servetėlės ir pakvėpuokite rozmarinų aromatu.

Rozmarinų aliejus nuima raumenų, sąnarių skausmą, gerai padeda nuo uodų įkandimo – patepus – išnyksta sukeltas niežulys ir žaizdelė greitai užgyja, nuima patinimus. Patariama naudoti spuogams ir furunkulų bėrimui gydyti, rozmarinų aliejus stangrina kūno odą.

Nenaudoti rozmarino aliejų vidiniam  naudojimui.

Rozmarinų aliejinė ištrauka tinka naudojimui 1 metus, laikant ją šaldytuve tamsios spalvos stikliniame inde.

**************************************************

Pelkinės trindažolės šaknų aliejus artrito gydymui

Peiliu kuo smulkiau susmulkiname pelkinės trindažolės šaknis. 20 gramų susmulkintų šaknų + 100 ml alyvuogių arba šaltalankio aliejaus. Leisti prisitraukti 30 dienų. Naudojimas: truputį pašildytą aliejų rekomenduojama kasdien įtrinti skaudamą sąnarių vietą. Po įtrynimo – masažuoti skaudamą vietą ne trumpiau 5 minutes. Po masažo – aprišti šiltai ir pabūti ramybės būklėje 1-2 valandas. Patariama naudoti: artritas, artrozė, podagra, reumatas, traumos ir sumušimai.

**************************************************

Serenčių aliejus

0,5 litro talpos stiklainį lengvai paspausdami užpildykite smulkiais serenčių žiedais, gali būti vienas kitas lapelis + užpilkite apsemtinai alyvuogių aliejumi. Leisti prisitraukti 14 dienų. Nuspausti turinį. Aliejų patariama laikyti šaldytuve.

Serenčių aliejaus antimikrobinis poveikis pasiteisins jį tik pauostant, pasireiškus viršutinių kvėpavimo takų infekcijai ir gripui, taip pat suminkština sukietėjusią odą ant kulnų ar kitų galūnių vietų, gali padėti išsivaduoti nuo karpų ir nuospaudų (binto tamponėlį sumirkytą serenčių aliejuje pleistru priklijuoti ant gydomos vietos parai laiko ir po keleto dienų turėtų  viskas susitvarkyti), greitai pranyks – sumuštos vietos ar plyšus po oda kraujagyslei – susidariusi hematoma.

Taip pat patariama naudoti pūlingų odos išbėrimų atveju, pragulų gydymui, o taip pat sudiržusios odos pašalinimui ant kelėnų, kulnų, alkūnių.

**************************************************

Jonažolių aliejus

Šviežius žiedus ir lapelius sudėkite į stiklinį indą, užpilti šalto spaudimo alyvuogių aliejumi (100 ml aliejaus + 10 gramų žolelių). Indą laikyti saulėje (arba šiltoje vietoje) 3 savaites. Nukoškite. Jonažolių aliejų patariama laikyti tamsiame inde .

Išdžiovinta jonažolių žolė sumalama į miltelius ir sumaišoma su alyvuogių aliejumi (1:2). Leisti prisitraukti tamsioje vietoje 21 dieną. Kasdien gerai sujudinti.

Naudoti patariama: nudegimams gydyti ir skausmo malšinimui.

Įtrynimams: malšinti strėnų gėlimui, išijui, reumatas, saulės nudeginta oda, kraujosruvos, neuralgijos aštraus skausmo priepuoliai – patepant pažeistas vietas.

**************************************************

Pušų aliejinė ištrauka grožiui

 Iš pušų spyglių ir pumpurų galima pasigaminti aliejinę ištrauką, kuri liaudies medicinoje buvo naudojama galvos odos priežiūrai, kvėpavimo takams stiprinti, kaip nervus raminanti priemonė.

Aliejinei ištraukai naudojama sausa žaliava, spygliai susmulkinami ir užpilami augaliniu natūraliu aliejumi, pavyzdžiui, tyru alyvuogių aliejumi. Laikoma spintelėje 28 dienas, arba, norint greitesnio rezultato, galima kaitinti vandens vonelėje 6 valandas, po to nukošiama. Aliejinė ištrauka gali būti laikoma metus.

Naudoti patariama: kūno įtrynimams norint atsipalaiduoti, kosuliui malšinti, galvos odos masažui – plaukų stiprinimui ir pleiskanų panaikinimui.

Tokia aliejinė ištrauka kosmetiniams tikslams gali būti gaminama ir iš eglės spyglių.

**************************************************

Vasario – kovo mėnesį prisirinkti nedidelių mažiausiai sakingų pušų ūgliukų. Sudėti į stiklinį indą ir iki viršaus užpilti alyvuogių aliejumi. Turinį palaikyti (50-60 laipsnių) orkaitėje apie 8-10 valandų. Toliau laikyti kambario temperatūroje. Kuo ilgiau laikoma – tuo geriau. Jeigu labai reikia, galima naudoti ir po palaikymo 50-60 laipsnių temperatūroje.

Naudoti patariama: įtrynimams sąnarių skausmams malšinti, reumato ir neuralginiams skausmams mažinti.

**************************************************

100 gramų žalių pušų pumpurų sumalti mėsmale ir metaliniame indelyje užpilti 0.5 kilogramo išlydytais kiaulienos vidiniais taukais. Dar 1 valandą pakaitinti įstačius puodelį su ruošiama riebaline ištrauka į karšto vandens puodą. Užbaigus kaitinimo procesą, ištrauką nukošti per palyginti tankų metalinį sietelį.

Rekomenduojama trofinių pūlingų opų gydymui.

**************************************************

Vaistinių ramunių aliejus

Į butelį pridedama šviežių ramunių žiedų, užpilama alyvuogių aliejumi. Leisti nusistovėti 21 dieną šiltoje vietoje. Nukošti.

Patariama naudoti: įtrynimams skaudamiems sąnariams, neuralginiai skausmai.

**************************************************

Čiobrelių aliejus

Į stiklinį indą pilnai pridedame šviežius čiobrelius, užpilti apsemtinai alyvuogių aliejumi. Padėti šiltoje vietoje 21 dienai. Nukošti. Laikyti šaldytuve.

Patariama naudoti: patempimai.

**************************************************

LAURO LAPŲ ALIEJUS

250 ml alyvuogių aliejaus + 30 gramų susmulkintų džiovintų lauro lapų.

Į tamsų indą, stiklainį iš tamsaus stiklo, įdėkite lauro lapus ir apsemtinai užpilkite juos alyvuogių aliejumi.  Leisti pastovėti 30 dienų sausoje, tamsioje vietoje. Kiekvieną dieną pajudinkite. Nukošti.

Lauro aliejus gali būti naudojamas aromaterapijoje. Jo skonis atstumia vabzdžius, skatina atsipalaidavimą nervų sistemai. Lauro aliejus gali būti naudojamas gydomajame masaže.

Aktyvuoja kraujotaką, stimuliuoja limfos drenažą, sėkmingai susidoroja su patinimais. Toks masažas yra naudojamas gydyti nevalingus kūno judesius ir raumenų sąstingį, dėl sukeltų kraujotakos problemų.

Be to, lauro aliejaus kvapas, kaip raminama priemonė vaikams, tai padeda kovoti su baimės jausmu, panika ir vėmimu. Tiesiog palašinkite laurų aliejų kambaryje.

**************************************************

Mairūnų aliejus

Į stiklinį indą pilnai pridedama mairūno. Iki viršaus užpilti alyvuogių aliejumi. Gerai uždaryti. 21 dienai pastatoma šiltoje vietoje. Nukošti, nuspausti.

Patariama naudoti: patepti nesveikas limfines liaukas.

**************************************************

Medetkų aliejus

4 valgomieji šaukštai medetkų žiedlapių + 250 ml saulėgrąžų aliejaus. Laikyti tamsioje 28 dienas. Nukošti, supilti į tamsaus stiklo indą.

Patariama naudoti: opinės ligos, žaizdos.

Aliejus:

1 gramą vaistinių medetkų žiedų užpilkite puse stiklinės alyvuogių aliejaus ir palikite nusistovėti 20–25 dienas. Nukošti, žiedus nuspausti.
Galite medetkų aliejaus pasigaminti ir tokiu būdu: prigrūskite stiklainį vaistinių medetkų žiedų, 7–10 dienų indą palaikykite saulėtoje vietoje, paskui nupilkite indo dugne susidariusį aliejų. Medetkų aliejų laikykite tamsioje ir vėsioje vietoje. Rekomenduojama medetkų aliejumi tepti pūlines žaizdas, odos opas, pragulas, nudegimus, sumušimus, nušalimus, spuogus ir votis. Aliejus su medetkomis: Sudžiovintus žiedynus sumeskite į nedidelį, pageidautina tamsaus stiklo butelį ir įpilkite alyvuogių ar saulėgrąžų aliejaus. Vėsiai ir tamsoje jį galima ilgai laikyti.

**************************************************

Lelijų aliejus

Užviriname reikiamą kiekį aliejaus. Atvėsiname. Į stiklinį indą dedame lelijų žiedlapius ir apsemtinai užpilame atvėsintu aliejumi. Leisti prisitraukti  tamsioje vietoje 14 dienų. Kasdien sujudinti. Nukošti.

Patariama naudoti: sumušimai, nudegimai.

**************************************************

Česnakų aliejus

10 skiltelių sutrinto česnako +90 gramų alyvuogių aliejaus +250 ml 70 laipsnių degtinės. Viską sudėti į stiklinį indą, gerai uždaryti ir leisti prisitraukti 7 dienas. Kasdien sujudinti. Nukošti.

Naudoti patariama įtrynimams: sąnarių uždegimas, reumatas.

**************************************************

Skruzdžių spiritas

¼ stiklinio indo prirenkama skruzdžių ir iki indo viršaus pripilama 70 laipsnių degtine. Leisti tamsoje pastovėti 2-4 dienas.

Patariama naudoti įtrynimams: reumatas, artritas.

**************************************************

Kiaulpienių aliejus

Saulėtą dieną prisiskinkite kartu su koteliais kiaulpienės žiedų. Surinktas kiaulpienes sutrinkite mediniu, keraminiu grūstuvėliu, galima ir rankomis – iki pasirodys sultys. Gautą masę sudėti į stiklainį – turi būti puse stiklainio užpildyto gauta mase. Stiklainį iki viršaus užpilkite geros kokybės augaliniu aliejumi. Užpildytą stiklainį apriškite marle ir 21 dienai pastatykite lauke, tokioje vietoje, kuri būtų pastovioje saulėkaitoje visą dieną. Nukoškite, nuspauskite tirščius. Laikyti patariama tamsioje vietoje, normalioje kambario temperatūroje.

Kepenų ligos, tulžies pūslės akmenligė, kamuoja dažnas vidurių užkietėjimas, ar problemos su skrandžio ir virškinamuoju traktu (kolitai, gastritai) – liaudies medicinos žinovai rekomenduoja pasitelkti į pagalbą kiaulpienių aliejų ir pataria gerti jį po 1 valgomąjį šaukštą, 3 kartus dienoje, prieš pat valgį arba valgymo metu.

Taip pat, patariama kiaulpienių aliejumi gydyti didžiąją dalį odos ligų: įsisenėjusias negyjančias žaizdas, randus, buvusių nudegimų „palikimą“, egzemą, psoriazę, rožinės kilmės odos uždegimus, pūlingus paviršinius odos darinius. Problemines odos vietas rekomenduojama suvilgyti ir šluostyti kiaulpienių aliejuje sumirkytomis lininėmis servetėlėmis, tamponais.

**************************************************

Propolio riebalinė ištrauka

Užvirinti 200 gramų tikro sviesto (ne iš parduotuvės) nugriebti susidariusias putas, įdėti 40 gramų susmulkinto propolio ir toliau šildyti nesmarkiai kaitinat iki propolis visiškai sutirps.

Patariama gydyti egzemą, bet kokius odos įtrūkimus, ilgai negyjančias žaizdas. Išteptą kūno sritį pridengti bintu ir ant viršaus uždėti polietilno arba sviestinio popieriaus skiautelę.

**************************************************

Notrelių aliejinė ištrauka

Prisiskinti notrelių žydinčių viršūnėlių, sudėti į stiklainį ir užpylus 0,5 litro alyvuogių aliejaus, palikti įsaulyje (tai vieta visą dieną šildoma saulės) 14 dienų. Praėjus šiam terminui, aliejinę notrelių ištrauką nukošti per tankų metalinį sietelį.

Rekomenduojama gydyti kojose atsivėrusias ilgai nepasiduodančias medikamentiniam gydymui žaizdas, opas. Ištraukoje sumirkyti  marlinį tamponą sulankstytą pagal žaizdos dydį ir uždėjus ant žaizdos apibintuoti.

**************************************************

Debesylo šaknų riebalinė ištrauka

Sutarkuotos debesylo šaknys lygiomis dalimis (1:1) sumaišytos su vidiniais kiaulienos taukais sudedamos į nedidelį puodą ir įstačius jį į kitą puodą su verdančiu vandeniu, pakaitinama iki visiškai išsilydys riebalai. Ataušinti.

Rekomenduotina naudoti gydant pragulas, rožės apimtas odos vietas, kitokio pobūdžio žaizdas.

Parašykite komentarą